Category: Aktualności

Wywiadówka-22.01 2018 r.

Spotkanie rodziców z wychowawcami klas-22.01 2018 r. (poniedziałek) godz. 16.00-

KONIEC SEMESTRU –19.01 2018 R.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przydział pomieszczeńna spotkania wychowawców klas z rodzicami  dnia  22.01 2018  r. godz. 16.00 

Klasa Wychowawca Sala nr
 I T.Sped. Żyw. J.Treder 7
 II T.Sped. Żyw. J. Ginter 14
 III T. Sped. Żyw.  A.Stankiewicz 9
 IV T.Sped. Żyw.  M.Wójtowicz 1
 I Sprzedawca Wielozawodowa B.Grzybowska 16
 I KucharzWielozawodowa A.Warsińska 3
 II Kucharz wielozawodowa  S.Petryna 23
 II Sprzedawcawielozawodowa   D.Matuszkiewicz 15
 III Kucharz wielozawodowa G.Jończyk 17
III Sprzedawca wielozawodowa     M.Domżalska-Pilimon 19

Będzie możliwość konsultcji z innymi nauczycielami

Honorowa zbiórka krwi

W dniu 09.01.2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy  odbyła  sie  honorowa  zbiórka krwi  , w tym celu do szkoły przyjechała  ekipa  z Regionalnego  Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa ze Słupska . Zgłosiło się wielu chętnych, niestety nie wszyscy mogli oddać krew, choć bardzo chcieli, łącznie oddano 9450 ml krwi pełnej , dziękujemy za to ,że chcecie pomagać innym ,wasza krew jest darem życia . Do zobaczenia w kwietniu.

Studniówka 2018

Na symboliczne 100 dni przed maturą w pensjonacie „Szlachecki Dwór” w podmiasteckim Węgorzynku odbyła się studniówka klasy technikalnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy. Na balu studniówkowym bawili się maturzyści z klasy czwartej technikum spedycji i technikum żywienia i usług gastronomicznych. Tradycyjnie bal studniówkowy rozpoczął się polonezem. Były życzenia, podziękowania wspólne fotografie a potem zabawa do samego rana.

Zobacz poloneza na gp24.pl

Krótka fotorelacja

„Gwiozdka jidze przez Wdzydze”

W środę, 03. stycznia 2018 r. uczniowie klas pierwszych uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego pojechali na wycieczkę do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Odbyły się tam warsztaty pt. „Gwiozdka jidze przez Wdzydze” w czasie których uczniowie poznali tradycyjne zwyczaje i wróżby bożonarodzeniowe, wykonali tradycyjne ozdoby choinkowe oraz przeszli przez teren skansenu przebrani za Gwiżdży ( kolędników).

Otrzymaliśmy dofinansowanie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy otrzymał ok. 4,5 tyś zł dofinansowania z Ministerstwa Edukacji Narodowej  na doposażenie gabinetów profilaktycznych w szkołach.   Z tych funduszy zakupiono m.in umeblowanie do gabinetu, stolik zabiegowy, tablice anatomiczne, fantom, siatki centylowe dla chłopców i dziewcząt oraz szyny Kramera. W ubiegłym roku szkolnym szkoła otrzymała również dofinansowanie na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej  z funduszy pozyskanych przez Starostwo Powiatowe w Bytowie w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie-2018

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie

 

egzamin2

10.01 2018 r.- (środa) godz. 9.00część praktyczna

kwalifikacja-A.28- Organizacja nadzoru i transportu -(T.spedycji)I kwalifikacja egzamin poprawkowy

10.01 2018 r.- (środa) godz. 13.00część praktyczna

kwalifikacja-A.29- Obsługa klientów i kontrahentów ) (T.spedycji)II kwalifikacja

kwalifikacja-T.15- Organizacja żywienia i usług gastronomicznych )II kwalifikacja (T Żywienia i usług gastronomicznych)

 

 

1101 2018 r.- (czwartek) godz. 12.00część pisemna

kwalifikacja-T.15- Organizacja żywienia i usług gastronomicznych

kwalifikacja-A.29- Obsługa klientów i kontrahentów

11.01 2018 r.- (czwartek) godz. 10.00część pisemna

kwalifikacja R03 -T.rolnik- egzamin poprawkowy

 

Podsumowanie 2017 roku

 

Mimo iż w szkołach rok szkolny kończy się w  czerwcu 2018 r. to koniec roku kalendarzowego 2017 jest okazją na podsumowanie  roku  i wybraniu 12 najważniejszych wydarzeń z życia szkoły w mijającym 2017 r.

 

 

 

 

Rok 2017 r. to rok związany z różnego rodzaju przedsięwzięciami związanymi z wybraniem przez uczniów świadomej drogi kariery zawodowej. To udział m.in.  w II Powiatowych Targach Edukacji i Pracy. To również liczne spotkania z doradcami zawodowymi oraz wyjazdy studyjne do zakładów pracy.

 

 

 

Sukces odnieśli nasi tenisiści stołowi. Zajęli czwarte miejsce w Drużynowych  Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w tenisie stołowym chłopców w ramach Licealiady. Wcześniej nasi reprezentanci; Krystian Tomczak i Konrad Rynkowski zwyciężyli w finałach powiatowych oraz półfinałach wojewódzkich w tenisie stołowym.

 

 

Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy zdobyła trzecie miejsce w XXV Nauczycielskim Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych im. Barbary Pliszki. Nauczycielska drużyna już od  11 lat bierze udział w tym turnieju zdobywając w tym czasie raz złoto (2007 r.) i trzy razy brąz (2008,2012,2017)

 

 

W kwietniu grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli  Marzeny Wójtowicz i Aleksandry Stankiewicz przebywała z sześciodniową wizytą w zaprzyjaźnionej niemieckiej szkole w Walsrode. (Dolna Saksonia). Teraz czekamy na rewizytę młodzieży z Niemiec

 

 

 

W czerwcu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbył się turniej Counter-Strike Global Offencive LAN Łodzierz 1vs.1. Turniej w Łodzierzy należy do nowej dyscypliny jakim jest elektroniczny sport. Jest to forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe.

 

 

 

 

Okres wakacji był to  czas szkolnych remontów. W naszej szkole rozpoczęła się długo oczekiwana inwestycja: remont i modernizacja szkolnych łazienek. W tym roku wyremontowano 2 łazienki dla dziewcząt. Ponadto wykonano inne drobne remonty szkolne.

 

 

Reprezentanci naszej szkoły: Kamil Gocan i Mateusz Łopacki  zostali wicemistrzami Województwa Pomorskiego w badmintonie drużynowym chłopców. Mistrzostwa odbyły się w Szmudzie w ramach XVIII Wojewódzkiej Licealiady

 

 

 

 

Wśród wielu udanych uroczystości szkolnych w naszej szkole możemy wyróżnić obchody Dnia Edukacji Narodowej, gdzie uczniowie w sposób satyryczny przygotowali część artystyczną.

 

 

 

Od siedemnastu już lat  w rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II odbywa się  w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły. W tym roku pierwsze miejsce w kategorii  szkół ponadgimnazjalnych zajęła Emilia Ramczyk uczennica klasy III technikum spedycji

 

 

 

 

Najzdolniejsi otrzymali stypendia. Julia Butkiewicz z klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych i Grzegorz Gajewski z klasy I Branżowej Szkoły I stopnia otrzymali  stypendia naukowe Starosty Bytowskiego  przyznawane najzdolniejszym absolwentom gimnazjów  którzy od września 2017 roku rozpoczęli naukę w I klasach . W tym roku stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Aleksandra Konik z klasy III technikum spedycji.

 

 

Nasze szkolne koło teatralne ,,Bagałan” zajęło I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Bytowie

 

 

 

 

 

Po raz trzeci przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. Jej założeniem jest dedykowana, dopasowana do potrzeb pomoc. Nasz tegoroczny wybór padł na ubogą, dwuosobową rodzinę.

Spotkanie opłatkowe z Samorządem

W okresie przedświątecznym jak co roku Samorząd Szkolny spotkał sie z dyrekcją szkoły na spotkaniu opłatkowym. W spotkaniu uczestniczyli dyrektor szkoły Mariusz Treder, opiekun Samorządu Szkolnego Magdalena Roszczak oraz przedstawiciele samorządów klasowych.  Uczestnicy spotkania podzielili sie opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia świąteczne. Spotkanie było okazją do wspólnych rozmów

Jasełka Bożonarodzeniowe

W czwartek 21 grudnia 2017 r. młodzież  naszej szkole pod opieką polonistek Beaty Grzybowskiej i Magdaleny Radziszewskiej przedstawiła w satyryczny sposób Jasełka Bożonarodzeniowe. Twórcą dekoracji była nauczycielka języka niemieckiego Agnieszka Zwiewka.

Poniżej fotorelacja

Rozpoczeli grę w turnieju B.Pliszki

W grudniu br.  nasza drużyna siatkarska rozpoczęła swój udział XXVI Nauczycielskim Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych im. Barbary Pliszki. Inauguracyjny mecz w turnieju nasi siatkarze rozegrali w Bytowie z drużyną połączonych szkół – Zespołu Szkół w Borowym Młynie i Lipnicy, pokonując ich w setach 2:0 (25:11 i 25:10). W pozostałych meczach łodzieska drużyna spotkała się z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie, z którą przegrała po zaciętej rywalizacji 0: 2 (23:25, 25:27) oraz odniosła zwycięstwo z Zespołem Szkół w Borzytuchomiu 2:0 (25:17, 25:17). Po dwóch rundach kwalifikacyjnych reprezentacja ZSP w Łodzierzy zajmuje trzecie miejsce.

Naszą drużynę reprezentują: Dariusz Matuszkiewicz, Stefan Stankiewicz, Grażyna Skowroń, Mariusz Treder , Joanna Majewska (Multimedialna Szkoła Matematyki), Arkadiusz Włodarski (Gimnazjum w Miastku),Marcin Pałczyński (ZSOiT w Miastku)

więcej o turnieju

Foto: archiwum z XXV Nauczycielskiego Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych im. Barbary Pliszki.