Category: Aktualności

Dzień Otwartej Szkoły w Łodzierzy

Dzień 21 marca br.(środa) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy będzie „Dniem Otwartej Szkoły”. Dyrekcja placówki zaprasza gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli do zapoznania się z ofertą edukacyjną. W godzinach od 10:00 do 13:00 będzie można zwiedzić szkołę, w tym sale dydaktyczne, pracownie do przedmiotów zawodowych oraz szkolną bazę sportową (salę sportową, boisko wielofunkcyjne).

Ponadto udzielimy szczegółowych informacji na temat kierunków kształcenia w naszej szkole, czyli technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum spedycji . Przedstawimy ofertę edukacyjną dotyczącą branżowej szkoły pierwszego stopnia  czyli klas o profilu kucharz, sprzedawca i klas wielozawodowych. Uatrakcyjnieniem tego dnia będzie prezentacja dla gimnazjalistów pokazu gotowania przygotowanego przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych

Przygotowują się do turnieju

Nasza Młodzieżowa Drużyna Strażacka gościła ponownie w Jednosce Ratowniczo-Gaśniczej w Miastku.. Tym razem pod okiem strażaków przygotowywała się do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Słodkie babki i babeczki

Wiktoria Dróźdz z klasy I Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz i Krzysztof Mazur z klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharz zostali zwycięzcami szkolnego konkursu kulinarnego ,,Słodkie babki i babeczki”. Zwycięska para wykonała babeczki pod nazwą ,, Muffiny dyniowe z jabłkiem i cynamonem” . Drugie miejsce zajęły: Sylwia Kryczka i Emilia Ramczyk z klasy III Technikum Spedycji, które wykonały ,,Babeczki z jagodami i kremem z białej czekolady,  zaś trzecie miejsce przypadło parze Agata Żórawicka i Dominika Żuchowska z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych za ,,Babeczki czekoladowe z kremem jagodowym”

Smak, strukturę ciasta, sposób podania i dekoracje  wykonanych babeczek oceniało jury w składzie : wicedyrektor szkoły Anna Dominik i nauczycielki Marzena Wójtowicz i Aleksandra Stankiewicz. Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych żywieniowych: Agnieszka Warsińska, Alicja Stoltmann, Katarzyna Czekała i Jacek Gocoł. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, zaś pozostali uczestnicy otrzymali słodycze ufundowane przez dyrekcje szkoły

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Walczymy wspólnie dla Arka i innych

„Walczymy wspólnie dla Arka Wiktorczyka i innych”- pod takim hasłem przeprowadziliśmy akcję obejmującą spotkanie informacyjne i dwudniową rejestrację potencjalnych dawców komórek krwiotwórczych w naszej szkole.

Spotkanie informacyjne odbyło się we wtorek , 27. lutego. Wzięli w nim udział pani Katarzyna Baran z Fundacji DKMS, Mateusz Szymański, tegoroczny dawca szpiku oraz pełnoletni uczniowie naszej szkoły.

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się czym zajmuje się Fundacja DKMS oraz jak wygląda proces rejestracji  oraz oddania szpiku.

W dniach 1. i 2. marca miała miejsce rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Zgłosiło się 50 chętnych z czego zarejestrowano 47. W rejestracji uczestniczyły wolontariuszki: Wiktoria Wrycz- Rekowska, Roksana i Karolina Wiktorczyk. Koordynatorkami były nauczycielki: Magdalena Roszczak i Magdalena Wojtowicz.

DKMS-spotkanie informacyjne

We wtorek, 27. 02. 2018, odbyło się zapowiadane wcześniej spotkanie informacyjne dla potencjalnych dawców szpiku. W spotkaniu wzięli udział: pani Katarzyna Baran ( fundacja DKMS), pan Mateusz Szymański ( Dawca) oraz pełnoletni uczniowie naszej szkoły. W trakcie spotkania pani Katarzyna oraz pan Mateusz omówili rejestrację, metody oddawania szpiku oraz odpowiedzieli na pytania.

Gimnazjalisto ! oferta dla Ciebie

DSC_5008Gimnazjalisto !!! Zapoznaj się z naszą ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny.

 kliknij i zapoznaj się.

Dodatkowe informacje można uzyskać:

-dzwoniąc do sekretariatu szkoły pod numer 59 857 2409

-lub wysłylając e-maila zapytaniem na adres zsp@lodzierz.pl

-lub wypełniając formularz  poniżej

 

 

nabórlipiec     Technikum:

 

Technikum spedycji
Technikum żywienia i usług gastronomicznych
Technikum logistyki-nowość !!!
                                        

 

 Branżowa Szkoła I stopnia:

 

                                                                                        Kucharz
                                                                                         Sprzedawca
                                                                                         klasy wielozawodowe
                                                                                                  

Masz pytanie w sprawie rekrutacji -wypełnij formularz i wyślij

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

       

Zasady przyjęć:

Podczas rekrutacji będą brane pod uwagę punkty za egzamin gimnazjalny oraz za świadectwo. We wszystkich typach szkół punktowane będą oceny z następujących przedmiotów:

-język polski

-matematyka

-język obcy

-informatyka

Ponadto można zdobyć dodatkowe punkty za osiągnięcia sportowe, udział w konkursach i olimpiadach, inne formy aktywności np. wolontariat.

 

podanie 2018 -ściągnij

regulamin rekrutacji-ściągnij

HARMONOGRAM PRAC POWIATOWEGO CENTRUM REKRUTACJI -ściągnij

oferta edukacyjna na rok szk. 2018-2019-zobacz

inf. o planowanych kierunkach kształcenia na rok szkolny 2018-2019-zobacz

Prezentacja_droga_ucznia_do_szkoly-  

 

 

 

Pomóżmy Arkowi, Marysi i innym

Już po raz trzeci w Miastku a po raz pierwszy w naszej szkole fundacja DKMS podejmie się akcji poszukiwania potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Dotychczas potencjalnymi dawcami z rejonu miasteckiego, zostało ponad 500 osób. W czasie ostatniej w roku 2015 w bazie danych zarejestrował się też Pan Arkadiusz Wiktorczyk z Miastka. Był on setnym potencjalnym dawcą. Jak na ironię losu, teraz sam potrzebuje naszej pomocy. Pan Arek ma 43 lata i zachorował na białaczkę. Do Fundacji DKMS z prośbą o pomoc w znalezieniu genetycznego bliźniaka dla pana Arka zwróciły się  Roksana uczennica klasy III ZSZ w Łodzierzy i jej mama Sylwia Wiktorczyk (córka i żona pana Arka).  Jako szkoła, wspólnie z DKMS-em postanowiliśmy przeprowadzić akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku wraz ze zbiórką  pieniężną na terenie szkoły.

Akcja o nazwie „Arek i inni potrzebują Twojej pomocy” planowana jest w szkole na dzień 2 marca (piątek). W sobotę (3 marca) odbędzie się w Centrum Informacji Turystycznej w Miastku, a w niedzielę, 04 marca w jednej ze słupskich galerii handlowych.  Koordynatorem akcji w szkole są nauczycielki: Magdalena Wojtowicz i Magdalena Roszczak

Podczas  akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 do 55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w naszej bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka .

POMÓŻ MARYSI i INNYM

Dzień Dawcy Szpiku w Powiecie Bytowskim

Akcja edukacyjna poprzedza akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych, które zaplanowano na 11 marca. Akcja polega na włączeniu w wydarzenie szkół i przedszkoli. Fundacja DMS opracowała materiały, które są gotowym narzędziem do wykorzystania w szkołach

https://www.facebook.com/events/168737167104731/.

miejsca rejestracji

informacja

 

Najlepsi w I semestrze

Podsumowanie klasyfikacji śródrocznej rok szkolny 2017/2018

 

 

Uczniowie z najlepszą średnią

 

Lp.  Klasy Najlepsi uczniowie
1. III Technikum Spedycji Kryczka Sylwia  – 4,57

Orynicz Paulina – 4,13

2. III Kucharz  ZSZ Kifner Kamila – 4,71

Bednarz Oliwia – 4,0

3. IV Technikum  Spedycji

IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

Konik Aleksandra – 4,77

Życzyńska Patrycja – 4,15

4. III Sprzedawca ZSZ Tworko Dominika – 4,27
5. II Sprzedawca ZSZ Borowska Julia – 4,21
6. I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

I Technikum Spedycji

I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

Butkiewicz Julia – 4,68

Żurawski Dawid – 4,11

Pińkowska Milena- 4,0

7. II Kucharz ZSZ Bartczak Katarzyna – 4,67
8. I Sprzedawca BS Śpiewakowski Jerzy – 4,0

 

Uczniowie z najlepszą frekwencją

Lp. Klasy Uczniowie z najwyższą frekwencją
1 IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Życzyńska Patrycja 100 %
2 I Technikum Spedycji Augustyn Eryk 100 %
3 III Technikum Spedycji Kauczoch  Anna 100 %
4 I Sprzedawca  BS Ambroziak Krystian  99,15 %
5 III Kucharz ZSZ Zięba Ilona 99,48%

 

W Łodzierzy ferie na sportowo

Już po raz 23 w ramach akcji Ferie na sportowo, w pierwszy dzień ferii zimowych na sali sportowej Zespołu  Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbył się  XXIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. W turnieju udział wzięło 5 zespołów:  gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku (2 zespoły), z Zespołu Szkół  w Tuchomia oraz Szkoły Podstawowej w Kramarzynach (2 zespoły)

Po otwarciu turnieju przez  dyrektora szkoły Mariusza Tredera, rozpoczęła się sportowa rywalizacja podczas, której  rozegrano  10 spotkań, trwających po 9 minut. Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwał sędzia Marek Milewski oraz nauczyciele wychowania fizycznego ZSP w Łodzierzy: Sławomir Petryna oraz Dariusz Matuszkiewicz. Uczestnicy turnieju  mieli opiekę medyczną sprawowaną przez pielęgniarkę Irenę Wirkus

 Celem turnieju jest popularyzacja sportu jako aktywnej formy spędzenia wolnego w czasie ferii zimowych oraz zapoznanie gimnazjalistów z ofertą edukacyjną szkoły

Ostateczna kwalifikacja:

I miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 3  im. Jana Pawła II w Miastku  (drużyna B) Trener – Krzysztof Bryndal

 II miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 3  im. Jana Pawła II w Miastku  (drużyna A) Trener – Krzysztof Bryndal

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Kramarzynach (drużyna A)  Trener – Grzegorz Starzyński

 IV miejsce Podstawowa w Kramarzynach (drużyna B)  Trener – Grzegorz Starzyński

V miejsce Zespół Szkół w Tuchomiu- Trener- Rafał Wróblewski

Puchary, dyplomy i szkolne pamiątki  ufundowane przez  Starostwo Powiatowe w Bytowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy wręczył wicestarosta bytowski Zbigniew Batko oraz dyrektor ZSP w Łodzierzy Mariusz Treder.

Pokażą się na targach

Po raz kolejny nasza Młodzieżowa Drużyna Strażacka gościła  w  Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej  w Miastku. Tym razem nasi szkolni strażacy zapoznali się z wykorzystaniem butli tlenowej i wyposażeniem wozów strażackich. W marcu nasza Młodzieżowa Drużyna Strażacka zaprezentuje swoje ćwiczenia na III Powiatowych Targach Edukacji i Pracy w Bytowie