Category: Aktualności

Wojewoda Pomorski ogłasza żałobę na terenie województwa

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Pawła Adamowicza, odpowiadając na potrzebę zamanifestowania jedności społecznej – podjąłem decyzję o ogłoszeniu żałoby na terenie województwa pomorskiego, która trwać będzie do dnia pogrzebu śp. Pawła Adamowicza.

                                         Dariusz Drelich   Wojewoda Pomorski                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Gratulujemy nominacji !

Miło nam poinformować, że Pan Zbigniew Dróżdż prezes  Zarządu i dyrektor finansowy firmy ,,Franklin Polska” zajmującej sie tansportem i spedycją, współpracujący z naszą szkołą, został nomnowany przez Kapitułę Redakcji ,,Dziennika Bałtyckiego” do tytułu Osobowość Roku 2018 w kategorii Biznes. Kapituła doceniła zawodowe sukcesy i wkład w życie lokalnej społeczności, a w szczególności propagowanie kształcenia uczniów szkół technicznych i zawodowych .

zobacz nominacje-NOMINACJA

 

 

 

Wywiadówka-21.01 2019 r.

Spotkanie rodziców z wychowawcami klas-21.01 2019 r. (poniedziałek) godz. 16.00

 

 

Przydział pomieszczeńna spotkania wychowawców klas z rodzicami  dnia   21.01 2019 r. (poniedziałek) godz. 16.00

Klasa Wychowawca Sala nr
  I T.Sped. Żyw.  K.Czekała  15
 II T.Sped. Żyw. J.Treder 7
 III T.Sped. Żyw. J. Ginter 14
 IV T. Sped. Żyw.  A.Stankiewicz 9
 
 I  Wielozawodowa E.Lewandowska 19
 I SprzedawcaWielozawodowa M.Roszczak 4
 II Kucharz wielozawodowa  A.Warsińska 3
 II Sprzedawcawielozawodowa   B.Grzybowska 16
 III Kucharz wielozawodowa S.Petryna 23
III Sprzedawca wielozawodowa   D.Matuszkiewicz 26

IV Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

Powiat Bytowski, we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Bytowie zapraszają na IV Powiatowe Targi Edukacji i Pracy „Zaplanuj swoją przyszłość”, które odbędą się w dniu 19 marca 2019 r. w godz. 9.00 – 13.30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Bytowie.
Impreza ta jest skierowana przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy w najbliższym czasie będą dokonywać wyborów związanych z dalszą ścieżką kształcenia lub podejmować pracę. Podczas targów uczniowie będą mieli bezpośrednią możliwość zapoznania się z ofertą lokalnego rynku pracy, ale również będzie można określić swoje predyspozycje zawodowe przy pomocy doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie.
Serdecznie zapraszamy do udziału w targach.

Egzaminy zawodowe-terminy

TERMINY EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

Styczeń 2019

 

 

 

 

 

 

Praktyczny  09.01.2019 r.

 

Technik spedytor :

A.28 – organizacja i nadzorowanie transportu (poprawka) godz. 9.00

A.29 – obsługa klientów i kontrahentów (klasa IV i poprawki) godz. 13.00

 

Technikum żywienia i usług gastronomicznych :

T.15 – organizacja żywienia i usług gastronomicznych (klasa IV) godz. 13.00

 

Pisemny 10.01.2019 r.

 Technik spedytor (A.29), Technikum żywienia i usług gastronomicznych (T.15) godzina 12.00

Zmiana w planie lekcji od 2.01 2019 r.

Od 2 stycznia 2019 r.- zmiany w planie lekcji. Zmiana planu związana jest z zakończeniem I semestru  w klasie maturalnej. Nowy plan znajdziecie w e-dzienniku w Librusie oraz w zakładce PLAN LEKCJI na szkolnj www .

Podsumowanie 2018 r.

 

Zbliżający się koniec roku kalendarzowego jest okazją na podsumowanie  roku 2018 i wybraniu 12 najważniejszych wydarzeń z życia szkoły. Oto naszym zdaniem 12 najważniejszych wydarzeń mijającego roku .

 

 

 

 

Styczeń to okres studniówkowy. Na symboliczne 100 dni przed maturą w pensjonacie „Szlachecki Dwór” w podmiasteckim Węgorzynku odbyła się studniówka klasy IV technikum spedycji/żywienia i usług gastronomicznych

 

 

 

 

W miesiącu marcu w  szkole zorganizowano konkurs kulinarny pn. ,,Słodkie babki i babeczki”. Zwycięzcami konkursu zostali: Wiktória Dróźdz i Krzysztof Mazur. Zwycięska prara reprezentowała szkołę w  I Powiatowym Konkursie Kulinarnym o tytuł Master Chef Powiatu Bytowskiego, gdzie zajęła III miejsce.

 

 

 

 

W kwietniu gościliśmy młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły w Walsrode, która wspólnie z naszymi uczniami wzięła m.in udział w Polish German day of languages (Polsko-Niemieckim Dniu Języków)

 

 

 

Pod koniec kwietnia pożegnaliśmy kolejny rocznik naszych absolwentów z klasy maturalnej, zaś w czerwcu szkołę opuścili absolwenci dwóch klas zasadniczej szkoły zawodowej

 

 

 

 

Jako szkoła zawodowa ściśle współpracujemy z pracodawcami i instytucjami, które reprezentują pracodawców. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego podpisaliśmy porozumienie o wspólpracy z spedycyjną firmą ,,Franklin” z Miastka

 

 

 

 

W miesiącu wrześniu grupa naszej młodzieży wraz z opiekunami przebywała z sześciodniową wizytą w  niemieckiej szkole w Walsrode. (Dolna Saksonia). Współpraca z niemiecką szkołą w Walsrode trwa od 2000 r. to już 18 lat.

 

 

 

 

12 października 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

 

 

 

 

 

W październiku dokładnie w 40 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II, w naszej szkole odbył się XVIII Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły.  W kategorii  szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Emilia Ramczyk uczennica klasy IV technikum spedycji.

 

 

 

Listopad to miesiąc, w którym przypadła 100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Z tej okazji odbył się w naszej szkole uroczysty apel pt ,,Pociąg do wolności”.  Szkoła przyłączyła się również do ogólnopolskiej akcji ,,Rekord dla Niepodległej”.  Wspólnie odśpiewano hymn narodowy.

 

 

W szkole odbyła się XI edycja konkursu „Mistrz Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego”.  Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu

 

 

 

 

 

 

W listopadzie nasi uczniowie odnieśli sukses filmowy. Zdobyli pierwsze miejsce w konkursie na krótkometrażowy film pt „Odkrywamy przedsiębiorczość”. Film miał tytuł ,,Przedsiębiorczy maturzysta”

 

 

 

 

 

Listopad był miesiącem organizacji wielu  przedsięwzięć i sukców naszych uczniów. Zorganizowaliśmy finały powiatu bytowskiego oraz półfinały województwa pomorskiego w drużynowym tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Nasza reprezentacja chłopców została mistrzami powiatu bytowskiego w tenisie stołowym chłopców oraz zwyciężyła półfinały województwa pomorskiego.  Ostatecznie zajeła 6 miejsce w województwie pomorskim. Dziewczęta zaś zostały wicemistrzyniami powiatu bytowskiego w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt. Ponadto nasi uczniowie odnieśli sukcesy w  konkursach literackich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jasełka 2018

Okres przedświąteczny to okazja zaprezentowania  Jasełek Bożonarodzeniowych. Oto fotorelacja z nich. 

Już dziś planują swoją karierę

Dnia 14 grudnia 2018 r. Młodzieżowe Centrum Kariery w Miastku  w porozumieniu z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy zrealizowało konkurs wiedzy o rynku pracy pn. „Już dziś planuję swoją karierę”.

Konkurs przeprowadzony został w ramach promocji platformy dla młodych ludzi Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży – ECAM i serwisu internetowego dokariery.pl. Adresatami konkursu była młodzież ponadgimnazjalna. Konkurs został przeprowadzony jednoetapowo. Młodzi ludzie rozwiązali quiz, który składał się z 15 pytań. Zadaniem młodzieży było udzielenie odpowiedzi na pytania, które wyświetlane były w formie prezentacji. Wśród pytań znajdowały się zarówno otwarte jak i wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły kwestii znajomości treści zawartych na platformie dokariery.pl jak i zagadnień związanych z doradztwem zawodowym: skutecznej autoprezentacji, świata zawodów, planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej, sporządzania dokumentów aplikacyjnych, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej i aktywnych metod poszukiwania pracy. W quizie udział wzięło 9 osób. Po zakończonych zmaganiach dla najlepszych zostały wręczone nagrody w postaci gadżetów z logo ECAM. Najwięcej punktów zdobył Kacper Gaczyński – 20 i tym samym wywalczył pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła Klaudia Rafałowska zdobywając 18 punktów. Trzecie miejsce należało się Krystianowi Maziarz za wynik 16 punktów. Komisja konkursowa zdecydowała się również przyznać dwa wyróżnienia, dla Klaudii Szycy i Katarzyny Wereszko. Główne cele przeprowadzonego konkursu to: zainteresowanie młodzieży planowaniem własnej kariery, zwiększenie wiedzy na temat obecnej sytuacji na rynku racy jak i promocja możliwości, jakie oferuje ECAM.

Rozmowa kwalifikacyjna-warsztaty

Po raz kolejny gościliśmy Dominikę Król kierownika spedycji w firmie ,,Franklin” z Miastka. Tym razem wspólnie zorganizowaliśmy warsztaty przygotowujące uczniów klasy czwartej technikum spedycji do uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej. Uczniowie poznali mechanizmy rozmowy o pracę i typowe oczekiwania osób zajmujących się rekrutacją pracowników. Uczniowie z przygotowanymi wcześniej dokumentami aplikacyjnymi wzięli udział w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki tym ćwiczeniom nabyli nowe umiejętności, a także pokonywali stres towarzyszący rozmowie kwalifikacyjnej. Po ćwiczeniach w grupach nastąpiło podsumowanie przeprowadzonych rozmów oraz przekazanie wielu cennych wskazówek. Serdecznie dziękujemy naszemu partnerowi firmie Franklin za zaangażowanie w rozwój osobowy naszych uczniów. Wierzymy, że dzisiejsze działania zaowocują w przyszłości!