Category: Aktualności

Zmiana planu lekcji- od 28 05 2018 r.

Od 28 maja 2018 r.- zmiany w planie lekcji. Zmiana planu związana jest z z rozpoczęciem praktyk przez klasę III technikum. Nowy plan znajdziecie w e-dzienniku w Librusie.

Wywiadówka-22.05 2018 r.

Spotkanie rodziców z wychowawcami klas-22.05 2018 r. (wtorek) godz. 15.30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przydział pomieszczeńna spotkania wychowawców klas z rodzicami  dnia  22.05 2018  r. godz. 15.30 

Klasa Wychowawca Sala nr
 I T.Sped. Żyw. J.Treder 7
 II T.Sped. Żyw. J. Ginter 14
 III T. Sped. Żyw.  A.Stankiewicz 9
 
 I Sprzedawca Wielozawodowa B.Grzybowska 16
 I KucharzWielozawodowa A.Warsińska 3
 II Kucharz wielozawodowa  S.Petryna 23
 II Sprzedawcawielozawodowa   D.Matuszkiewicz 15
 III Kucharz wielozawodowa G.Jończyk 17
III Sprzedawca wielozawodowa     M.Domżalska-Pilimon 19

Będzie możliwość konsultacji z innymi nauczycielami

Sukces na Festiwalu Historycznym

Sukces uczniów ZSP w Łodzierzy na IV Słupskim Festiwalu Historyczny

Siedmiu uczniów (Dawid Żurawski, Rafał Wolski, Hania Bielawa, Gosia Sakowicz, Agata Kandziora, Filip Danisewicz , Kajetan Petryna) wraz z nauczycielem historii Grzegorzem Jończykiem gościło w Słupsku na IV Festiwalu Historycznym.

   Studenci i naukowcy Akademii Pomorskiej przedstawili 17 wykładów historycznych nawiązujących do jubileuszu 100 – lecia niepodległości Polski. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy (prezentacja podziemnej drukarni, gabinet myśliwski z XIX w. czy warsztaty pisania listów językiem staropolskim).

 Zaprezentowano szereg wystaw, m.in. „Józef Piłsudski. Dziadek”, „Wojna polsko – bolszewicka w plakatach”, „Ojcowie niepodległości”, „Wołyń 1943”, „Gryf Pomorski”.

Odbył się też konkurs historyczny dla szkół średnich, w którym wystartowało 18 szkół. Uczniowie z Łodzierzy (Rafał Wolski i Dawid Żurawski) przeszli do finału, zajmując ostatecznie szóste miejsce.

Uczniowie posmakowali życia studenckiego, łatwo nawiązali kontakty ze starszymi kolegami i zapowiedzieli swój udział w kolejnym słupskim festiwalu w roku przyszłym.

Gimnazjalisto ! oferta dla Ciebie

DSC_5008Gimnazjalisto !!! Zapoznaj się z naszą ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny.

 kliknij i zapoznaj się.

Dodatkowe informacje można uzyskać:

-dzwoniąc do sekretariatu szkoły pod numer 59 857 2409

-lub wysłylając e-maila zapytaniem na adres zsp@lodzierz.pl

-lub wypełniając formularz  poniżej

 

 

nabórlipiec     Technikum:

 

Technikum spedycji
Technikum żywienia i usług gastronomicznych
Technikum logistyki-nowość !!!
                                        

 

 Branżowa Szkoła I stopnia:

 

                                                                                        Kucharz
                                                                                         Sprzedawca
                                                                                         klasy wielozawodowe
                                                                                                  

Masz pytanie w sprawie rekrutacji -wypełnij formularz i wyślij

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

       

Zasady przyjęć:

Podczas rekrutacji będą brane pod uwagę punkty za egzamin gimnazjalny oraz za świadectwo. We wszystkich typach szkół punktowane będą oceny z następujących przedmiotów:

-język polski

-matematyka

-język obcy

-informatyka

Ponadto można zdobyć dodatkowe punkty za osiągnięcia sportowe, udział w konkursach i olimpiadach, inne formy aktywności np. wolontariat.

 

podanie 2018 -ściągnij

zaświadczenie – praktyki BS-ściągnij

regulamin rekrutacji-ściągnij

HARMONOGRAM PRAC POWIATOWEGO CENTRUM REKRUTACJI -ściągnij

oferta edukacyjna na rok szk. 2018-2019-zobacz

inf. o planowanych kierunkach kształcenia na rok szkolny 2018-2019-zobacz

Prezentacja_droga_ucznia_do_szkoly-  

 

 

 

Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu Święta Konstytucji 3 Maja przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Miasteckie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Miastku z udziałem m.in. pocztów sztandarowych wśród których był  poczet sztandarowy ZSP w Łodzierzy. Następnie uczestnicy uroczystości  przeszli do parku pod Pomnik Narodu Polskiego, gdzie delegacje samorządów, instytucji i szkół złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem

Pożegnaliśmy absolwentów

W piątek 27 kwietnia pożegnaliśmy kolejny rocznik naszych absolwentów. W tym roku szkołę opuściło 20 absolwentów technikum spedycji i technikum żywienia i usług gastronomicznych. Uroczystość rozpoczęła sie od przekazania sztandaru nowemu pocztowi. W uroczystości pożegnania tegorocznych absolwentów uczestniczyli zaproszeni goście m.in. wicestarosta bytowski Zbigniew Batko i przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Darczyk, rodzice, grono pedagogiczne i młodzież szkolna. W czasie uroczystości dyrektor szkoły Mariusz Treder wręczył tegorocznym absolwentom świadectwa ukończenia szkoły, a wyróżniającym się uczniom nagrody i pamiątkowe dyplomy. List gratulacyjny otrzymali Lucyna i Roman Konik rodzice Aleksandry absolwentki z klasy IV technikum spedycji, która otrzymała świadectwo z wyróżnieniem. Pożegnanie maturzystów było okazją do podziękowania dla  przewodniczącej Rady Rodziców Elżbiety Darczyk za pracę na rzecz Rady Rodziców.

Odwiedzili sąsiadów-wizyta w DECOR TRENDS

Klasa I Branżowej Szkoły I stopnia pod opieką nauczycielki Małgorzaty Domżalskiej-Pilimon zwiedziła w ramach zajęć z doradztwa zawodowego fabrykę  mebli „DECOR TRENDS” w Łodzierzy. Prezes zarządu firmy Halina Chadeja-Dżugalik omówiła strukturę i działania spółki. Uczniowie na hali produkcyjnej zapoznali sie z etapami produkcji, materiałami, maszynami oraz zasadami BHP .

Konkurs ,,Ekologia wokół nas”

 12 kwietnia 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Chemiczno-Ekologiczny pt. „Ekologia wokół nas”, który miał charakter wiedzowy- testowy  z naciskiem na lokalne informacje. Zwycięzcami okazali się uczniowie I klasy technikum: Dawid Żurawski, Milena Pińkowska i Filip Danisewicz, którym serdecznie gratulujemy i zachęcamy uczniów do udziału w przyszłorocznej edycji. Organizatorem konkursu była nauczycielka biologii Małgorzata Pilimon-Domżalska

 

 

 

 

 

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CHEMICZNO-EKOLOGICZNEGO „EKOLOGIA WOKÓŁ NAS”

 

  1. Dawid Żurawski I Technkum Spedycji.
  2. Milena Pińkowska I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
  3. Filip Danisewicz I Technikum Spedycji.

 

Pozostali:

Natalia Halibożek

Kamil Fiszka Borzyszkowski

Michał Olejniuk

Kajetan Petryna

Kamila Szafran

Klaudia Nowak

Agata Kandziora

Małgorzata Sakowicz

Karina Jakubczyk

Magdalena Mamrycz

Maksymilian Kozłowski

Natalia Dybalska

Gratulujemy

 

Zwiedzili firmę ,,Koga”

W dniu 12 kwietnia 2018  roku uczniowie  klasy I Branżowej Szkoły  I stopnia wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do firmy ,,Koga” w Miastku .  Firma ,,Koga”  jest producentem laminatów poliestrowo – szklanych, produkujących wyroby z różnych dziedzin, jak na przykład przemysł motoryzacyjny, przekrycia oczyszczalni ścieków, meble, reklamy, kioski handlowe czy sprzęt pływający.

 Pani technolog firmy „Koga” Karina Miśków wyjaśniała kolejne etapy linii produkcyjnej, używane materiały, rodzaje produktów oraz pożądane predyspozycje zawodowe do pracy w tej firmie. Wycieczka odbyła się w ramach zajęć z doradztwa zawodowego.

 

Zajęcia z w-f na boisku szkolnym

Wraz z pojawieniem sie słonecznej pogody zajęcia z wychowania fizycznego przeniosły się z sali sportowej na nasze szkolne boisko. Zajęcia z grupą z klasy I technikum spedycji poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Matuszkiewicz