Category: Aktualności

Święto Niepodległości

W sto pierwszą rocznicę  odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach z okazji narodowego święta w Miastku . Miasteckie uroczystości rozpoczęły się pod Pomnikiem Narodu Polskiego. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe wśród nich poczet sztandarowy naszej szkoły (asysta pocztu-Michał Olejniuk, Paulina Malewska i Anna Ludwichowska).  Spod pomnika uczestnicy uroczystości prowadzeni przez orkiestrę dętą z Kępic przeszli do kościoła NMP Wspomożenia Wiernych, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny

ZSP Łodzierz- ,,#SzkołaDohymnu”

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości nasza szkoła włączyła się do akcji ,,#SzkołaDoHymnu”. Punktualnie o godz.  11.11 w dniu 8 listopada 2019 r. 19 tys placówek oświatowych w całej Polsce odśpiewało wspólnie hymn narodowy. Wspólne odśpiewanie ,,Mazurka Dąbrowskiego” poprzedzone zostało prelekcją o historii hymnu Polski, przygotowaną przez nauczyciela historii Grzegorza Jończyka.

 

 

 

 

Z wycieczką w Gdańsku

Uczniowie ZSP w Łodzierzy  uczestniczyli w wycieczce do Gdańska . Celem jej było rozwijanie postaw patriotycznych w ramach programu ,,Szkoła pamięta”. Uczniowie poznali historię stolicy naszego województwa, zwiedzili Ratusz Główny Miasta Gdańska, spichlerze na Ołowiance, Dwór Artusa i Muzeum Bursztynu na Długim Targu.

 

Srebro i brąz dla ZSP w Łodzierzy

Reprezentantki ZSP w Łodzierzy w składzie Weronika Dworakowska i Aleksandra Rapta   zostały drużynowymi wicemistrzyniami powiatu bytowskiego w tenisie stołowym dziewcząt, zaś nasza męska reprezentacja w składzie Hubert Bachman i Oskar Szysz (rezerwowy Brajan Górko) zdobyła trzecie miejsce w drużynowym tenisie stołowy w kategorii chłopców. Opiekunem był nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Matuszkiewicz Mistrzostwa Powiatu Bytowskiego rozgrywane były w ramach Licealiady 2019/2020

W turnieju udział wzięły zespoły szkół z: Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie,  Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowy w Bytowie i  gospodarz turnieju Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy.

Po długiej i wyczerpującej walce końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco

 

W kategorii dziewcząt:

pierwsze miejsce ILO w Bytowie,

drugie miejsce ZSP w Łodzierzy,

trzecie miejsce ZSE-U  w Bytowie,

czwarte miejsce ZSP  w Bytowie,

piąte miejsce ZSOiT w Miastku,,

 

W kategorii chłopców:

Pierwsze miejsce I LO w Bytowie

drugie miejsce-ZSE-U  w Bytowie

trzecie miejsce ZSP w Łodzierzy,

czwarte miejsce -ZSOiT w Miastku

piąte miejsce -ZSP w Bytowie

 

Organizatorem powiatowych mistrzostw był nauczyciel wychowania fizycznego łodzieskiej szkoły: Sławomir Petryna.  Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia zawodów Ireneusz Płaczkowski. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary  i dyplomy ufundowane przez Starostę Bytowskiego. Drużyny zajmujące pierwsze miejsca będą reprezentowały powiat bytowski w półfinałach województwa pomorskiego.

 

Nowe książki w bibliotece

Biblioteka ZSP w Łodzierzy otrzymała dotację w wysokości 6.000 zł z budżetu państwa na zakup nowości wydawniczych w ramach priorytetu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.  Autorką wniosku była bibliotekarka szkolna Katarzyna Tamborska. Za pośrednictwem Kuratorium Oświaty w Gdańsku do Wojewody Pomorskiego wpłynęło 99 wniosków szkół i jeden wniosek biblioteki pedagogicznej na łączną kwotę 880 120 zł.

      Książki są już udostępniane czytelnikom i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zachęcamy wszystkich do regularnego odwiedzenia naszej biblioteki szkolnej, bo naprawdę warto. Oto pełna lista zakupionych książek:

lista nowych książek w bibliotece

 

Zbiórka dla Neli

W październiku 2019 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod opieką Joanny Treder włączył się w akcje ,,Pomóżmy Neli”. Celem akcji była zbiórka charytatywna dla chorej trzy letniej dziewczynki Neli Trzebiatowskiej z Koczały. Była to zbiórka na zabieg Fibrotomi.

Zbiórka miała na celu zebranie jak największej ilości plastikowych nakrętek . W tym celu Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs dla wszystkich klas  na ich zebranie

 

Oto wyniki:

I miejsce– klasa III Technikum spedycji/żywienia i usług gastronomicznych-13,30 kg

II miejsce–  klasa I Technikum spedycji/żywienia i usług gastronomicznych-10,20 kg

III miejsce– klasa III BS I stopnia w zawodzie sprzedawca/wzw-5,76 kg

IV miejsce– klasa IVTechnikum spedycji/żywienia i usług gastronomicznych-5,06 kg

V miejsce-klasa I BS I stopnia wielozawodowa po gimnazjum -3,72 kg

VI miejsce -klasa II Technikum spedycji/żywienia i usług gastronomicznych-1,26 kg

VII miejsce klasa  I Technikum spedycji/żywienia i usług gastronomicznych po szkole podstawowej-1,20 kg

VIII miejsce– klasa III BS I stopnia w zawodzie kucharz/wzw- 1 kg

IX miejsce– klasa I BS I stopnia w zawodzie kucharz/wzw po szkole podstawowej-0,86 kg

 

Razem zebraliśmy 42,36 kg. Wszystkim bardzo dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy.

Zbiórkę przeprowadzono we współpracy z spedycyjną firmą ,,Frankilin” z Miastka

,,W sieci”

W dniach 23 i 25 października w naszej szkole odbyły się spotkania profilaktyczne pt.: ”W sieci” przeprowadzone przez Agencje Profilaktyki i Terapii Uzależnień ze Szczecina. Program „W sieci” miał na celu pokazanie uczniom, że obok całej gamy pozytywnych zastosowań Internetu wiążą się z nim również zagrożenia. Młodzi internauci nie zdają sobie z nich sprawę i często je bagatelizują. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia może nieść Internet, zwrócono uwagę na zjawisko cyberprzemocy i uwodzenia w sieci, zagrożeń wynikających z rozmów z nieznajomymi oraz poinformowano o regułach bezpiecznego korzystania z sieci i zasadach reagowania w sytuacjach cyberprzemocy. Zajęcia przeprowadzono we wszystkich  klasach pierwszych.

Spotkania profilaktyczne zostało sfinansowane z funduszy Miejsko Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku.

Alarm w szkole-ćwiczenia p-poż

Kilka minut od rozpoczęcia alarmu trwała akcja ewakuacji uczniów i pracowników szkoły z budynku ZSP w Łodzierzy. To coroczna akcja próbnego alarmu przeciwpożarowego w naszej szkole. Próbny alarm  ma na celu praktyczne sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji z budynku szkoły w razie zagrożenia. Po szybkiej i sprawnie przeprowadzonej ewakuacji z budynku szkolnego  wszyscy ewakuowani udali się na boisko szkolne gdzie nauczyciele złożyli meldunki dyrektorowi szkoły z przeprowadzonej ewakuacji. Próbny alarm kontrolowali i sprawdzali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Miastku.

Na zdjęciu ćwiczenia z próbnego alarmu w 2015 r.

W Łodzierzy recytowali wiersze papieża

W czterdziestą pierwszą  rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II  na Stolicę Apostolską po raz dziewiętnasty w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy odbył się Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk

Jury w składzie: Bernadeta Zwolska (Biblioteka Pedagogiczna w Miastku) przewodnicząca jury oraz  Ewa Szyca (Biblioteka Publiczna w Miastku)  i Marzanna Kowalczyk (MGOK w Miastku) oceniało recytatorów w trzech kategoriach: kategorii szkoły podstawowe klasy młodsze, szkoły podstawowe klasy starsze  i szkoły ponadgimnazjalne. Wsród recytatorów znaleźli się uczniowie ze szkół podstawowych z Miastka (SP1, SP2),  Wałdowa, Świerzna, Dretynia, Koczały,Brzeźna Szlacheckiego, ZSEU w Bytowie, Technikum w Warcinie, ZSOiT w Miastku oraz ZSP w Łodzierzy

Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów  jury postanowiło przyznać nagrody:

Kategoria szkoły podstawowe klasy młodsze (klasy SP IV-VI):

I miejsce-  Antonina Nowicka-SP nr 2 w Miastku                II miejsce – Alicja Klusek- SP w Świerznie
III miejsce – Weronika Zmuda Trzebiatowska-SP w Brzeźnie Szlacheckim

 

 

Kategoria szkoły podstawowe klasy starsze (klasy SP VII-VIII)

I miejsce – Oliwia Ćwiklińska- SP nr 2 w Miastku
II miejsce – Alicja Zdrojewska- SP w Wałdowie
III miejsce – Anna Samson- SP w Wałdowie

 

 

 

Kategoria szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Amelia Klebba -Technikum Leśne w Warcinie
II miejsce – Natalia Malicz- ZSOiT w Miastku
III miejsce –Anna Jensen-ZSEU w Bytowie

 

 

 

 

Wśród gości zaproszonych znaleźli się:  przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku Tomasz Borowski,  proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych ks infułat dr Dariusz Jastrząb, Miroslaw Batruch, Ewa Ostrowska Łukasiewicz z firmy Ergo Hestia w Miastku

Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk zaproszonych gości nagrody i dyplomy. Przyjęli również gratulacje i wyrazy uznania. Dyplomy wręczono również pozostałym uczestnikom.

W czasie wręczania nagród dyrektor Mariusz Treder podziękował wszystkim tym, dzięki którym uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Byli to:

-Wicestarosta Bytowski – Roman Ramion

-Rada Miejska w Miastku na czele z przewodniczącym Tomaszem Borowskim

-Burmistrz Miastka-Danuta Karaśkiewicz

-firma Decor Trends z Łodzierzy z prezesem Zarządu Halina Chadeja Dżugalik

-Ergo Hestia w Miastku-Ewa Łuksiewicz Ostrowska

-Dyrekcja ZSP w Łodzierzy

 

 

 

 

Podziękowania otrzymali również organizatorzy konkursu: Beata Grzybowska, Magdalena Radziszewska, Joanna Treder, Mariusz Treder, Maciej Batruch. Dekoracje na konkurs przygotowała Monika Czarnecka a konkurs fotografowała Katarzyna Tamborska

Święto Edukacji Narodowej w Łodzierzy

11 października 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Oto fotorelacja z uroczystości