Category: Sport

Zorganizowaliśmy powiatowe przełaje

Wtorek 02.10. 2018r. był dniem biegów przełajowych. Zorganizowaliśmy powiatowe mistrzostwa w  sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Gościliśmy drużyny szkół ponadgimnazjalnych powiatu bytowskiego, łącznie 80 zawodniczek i zawodników. Warunki do biegania, jakie zastaliśmy nad jeziorem Lednik ,  były bardzo dobre, pogoda dopisała, a trasy biegowe urozmaicone, jak przystało na biegi terenowe. Nad prawidłową organizacją i przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele        wychowania fizycznego Dariusz Matuszkiewicz i Sławomir Petryna, mając do pomocy szkolną drużynę strażacką oraz uczniów ZSP. Organizacja opierała się na współpracy z  OSiR w Miastku i przedstawicielami Lasów Państwowych.

 W wyniku sportowej rywalizacji wyłoniono mistrzowskie drużyny, które 18.10 2018r . będą reprezentowały powiat bytowski na zawodach wojewódzkich w Garczynie. Wyniki końcowej klasyfikacji w sztafetach dziewcząt: I miejsce i awans do zawodów wojewódzkich wywalczyły uczennice ILO w Bytowie, II m. ZSEU w Bytowie,  III m. ZSP w Bytowie, IV m. ZSOiT w Miastku. Sztafety chłopców: I miejsce ILO w Bytowie, II m. ZSE-U w Bytowie, III m. ZSOiT w Miastku, IV m. ZSP w Bytowie. Drużyny otrzymały dyplomy  i puchary ufundowane przez Starostę Bytowskiego.

Zajęcia z w-f na boisku szkolnym

Wraz z pojawieniem sie słonecznej pogody zajęcia z wychowania fizycznego przeniosły się z sali sportowej na nasze szkolne boisko. Zajęcia z grupą z klasy I technikum spedycji poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Matuszkiewicz

 

 

 

 

 

Ponownie zostali mistrzami powiatu

Reprezentacja ZSP w Łodzierzy w składzie Konrad Rynkowski i Krystian Tomczak   została mistrzami powiatu bytowskiego w tenisie stołowym chłopców w ramach Licealiady 2018. Powiatowe mistrzostwa przeprowadzone zostały w kategorii dziewcząt i chłopców w klasyfikacji drużynowej.  W turnieju udział wzięły zespoły szkół: Zespołu Szkół Ponadgmnazjalnych w Bytowie,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie,  Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowy w Bytowie,  Liceum Ogólnokształcącego Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Bytowie i  gospodarz turnieju Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy.

Po długiej i wyczerpującej walce końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco

 W kategorii dziewcząt:

pierwsze miejsce ZSE-U  w Bytowie,

drugie miejsce ZSP w Bytowie,

trzecie miejsce ILO w Bytowie,,

czwarte miejsce ZSOiT w Miastku,

 

W kategorii chłopców:

Pierwsze miejsce- ZSP w Łodzierzy

drugie miejsce – ILO w Bytowie,

trzecie miejsce- ZSOiT w Miastku

czwarte miejsce -ZSP w Bytowie,

piąte miejsce -LOSMS w Bytowie,

szóste miejsce-ZSE-U  w Bytowie,

Organizatorami powiatowych mistrzostw byli nauczyciele wychowani fizycznego łodzieskiej szkoły: Dariusz Matuszkiewicz i Sławomir Petryna. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia zawodów Ireneusz Płaczkowski. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary  i dyplomy ufundowane przez Starostę Bytowskiego. Drużyny zajmujące pierwsze miejsca będą reprezentowały powiat bytowski w rozgrywkach półfinałowych, które odbędą się w 13 lutego w Słupsku

 

Rozpoczeli grę w turnieju B.Pliszki

W grudniu br.  nasza drużyna siatkarska rozpoczęła swój udział XXVI Nauczycielskim Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych im. Barbary Pliszki. Inauguracyjny mecz w turnieju nasi siatkarze rozegrali w Bytowie z drużyną połączonych szkół – Zespołu Szkół w Borowym Młynie i Lipnicy, pokonując ich w setach 2:0 (25:11 i 25:10). W pozostałych meczach łodzieska drużyna spotkała się z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie, z którą przegrała po zaciętej rywalizacji 0: 2 (23:25, 25:27) oraz odniosła zwycięstwo z Zespołem Szkół w Borzytuchomiu 2:0 (25:17, 25:17). Po dwóch rundach kwalifikacyjnych reprezentacja ZSP w Łodzierzy zajmuje trzecie miejsce.

Naszą drużynę reprezentują: Dariusz Matuszkiewicz, Stefan Stankiewicz, Grażyna Skowroń, Mariusz Treder , Joanna Majewska (Multimedialna Szkoła Matematyki), Arkadiusz Włodarski (Gimnazjum w Miastku),Marcin Pałczyński (ZSOiT w Miastku)

więcej o turnieju

Foto: archiwum z XXV Nauczycielskiego Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych im. Barbary Pliszki.

Zdobyli wicemistrzostwo województwa.

 Reprezentanci naszej szkoły: Kamil Gocan i Mateusz Łopacki  zostali wicemistrzami województwa pomorskiego w badmintonie drużynowym chłopców. Mistrzostwa odbyły się w Szmudzie w ramach XVIII Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie Drużynowym, w której uczestniczyły reprezentacje ze szkół z: Gdańska, Starogardu Gdańskiego, Wejherowa, Gniewu, Kwidzyna i Łodzierzy.        Wcześniej nasza reprezentacja w drodze do finałów wojewódzkich zdobyła pierwsze miejsce w finałach powiatowych i pierwsze miejsce w półfinale wojewódzkiej Licealiady. Opiekunem naszej reprezentacji był nauczyciel wychowania fizycznego Sławomir Petryna

Organizowaliśmy i biegaliśmy.     

Czwartek 5.10. był dniem biegów przełajowych.

 Zorganizowaliśmy powiatowe mistrzostwa w drużynowych sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Gościliśmy drużyny szkół ponadgimnazjalnych powiatu bytowskiego łącznie 100 zawodniczek i zawodników. Warunki do biegania jakie zastaliśmy nad jeziorem Lednik były bardzo dobre, pogoda dopisała, a trasy biegowe urozmaicone jak przystało na biegi terenowe. Nad prawidłową organizacją i przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Dariusz Matuszkiewicz i Sławomir Petryna, mając do pomocy szkolną drużynę strażacką oraz uczniów ZSP. Organizatorem przełajowych biegów było Starostwo Powiatowe w Bytowie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy. Organizacje biegów wsparło OSiR w Miastku oraz Nadleśnictwo Miastko.

 W wyniku sportowej rywalizacji wyłoniono mistrzowskie drużyny, które 19.10 .2017 r. będą reprezentowały powiat bytowski na zawodach wojewódzkich w Garczynie.Końcowe wyniki klasyfikacji w sztafetach dziewcząt:I miejsce ZSE-U w Bytowie,II m. ILO w Bytowie, III ZSP w Bytowie, IVm. ZSOiT w Miastku, Vm. ZSP w Łodzierzy. Sztafety chłopców: I miejsce ILO w Bytowie, IIm. ZSE-U w Bytowie, IIIm. ZSOiT w Miastku, IVm. ZSP w Łodzierzy. Drużyny otrzymały dyplomy  i puchary, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Bytowie. Uroczystego podsumowania  i  zakończenia  zawodów dokonał  dyrektor ZSP w Łodzierzy Mariusz Treder.

Zagrają w finale województwa

Reprezentacja naszej szkoły w składzie Kamil Gocan i Mateusz Łopacki  pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Sławomira Petryny zajęła I miejsce w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w badmintonie chłopców. Wcześniej drużyna z Łodzierzy pokonała reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu bytowskiego z Bytowa i Miastka zajmując pierwsze miejsce w finałach powiatowych. Łodzieska drużyna awansowała do finału wojewódzkiego , gdzie będzie reprezentowała szkołę i powiat bytowski w wojewódzkich finałach. Gratulujemy!

Jesteśmy najlepsi w powiatowym badmintonie

Reprezentacja chłopców w składzie Kamil Gocan i Mateusz Łopacki  zostali Mistrzami Powiatu Bytowskiego w badmintonie chłopców w ramach Licealiady. Turniej odbył się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Miastku z udziałem szkół ponadgimnazjalnych z Miastka i Bytowa. Opiekunem zwycięskiej reprezentacji był nauczyciel wychowania fizycznego  Sławomir Petryna. Nasza drużyna reprezentować będzie szkołę i powiat bytowski w półfinałach wojewódzkich badmintona chłopców.

MISTRZOSTWA  SZKOŁY W PIŁKĘ NOŻNĄ HALOWĄ

Wraz nastającym końcem roku szkolnego, zakończyła się rywalizacja międzyklasowa w piłce nożnej, pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego  Dariusza Matuszkiewicza. Po rozegraniu wielu spotkań wyłoniona została najlepsza drużyna klasowa. Mecze w pierwszej rundzie rozegrane zostały w dwóch grupach, z których wyłonione zostały po dwa  zespoły. Następną fazą rozgrywek były spotkania finałowe z których do meczu          o pierwsze miejsce awansowały klasy: I sprzedawca wzw ZSZ oraz III kucharz ZSZ.                W bezpośrednim starciu tych drużyn skuteczniejszymi okazali się uczniowie III kucharz ZSZ zajmując pierwsze miejsce, a tym samym zdobywając tytuł Mistrza Szkoły. W tej rywalizacji wzięły udział reprezentacje 7 klas, w tym zawodników 45, łącznie rozegranych zostało 11 spotkań.

 

Klasyfikacja końcowa :

 

         Mistrz Szkoły    III kucharz ZSZ

 

II miejsce –     I sprzedawca wzw ZSZ

III miejsce –   I T. spedycji- żywienia

IV miejsce –   III wzw ZSZ

 

 

Gratulacje!!! dla Mistrzów i wszystkich drużyn biorących udział.

Brąz na turnieju B.Pliszki

Reprezentacja nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy w składzie  Dariusz Matuszkiewicz, Stefan Stankiewicz, Grażyna Skowroń, Mariusz Treder ,Mieczysław Pawłowski, , Joanna Majewska (Multimedialna Szkoła Matematyki), Arkadiusz Włodarski (Gimnazjum w Miastku),Marcin Pałczyński (ZSOiT w Miastku) zajęła 3 miejsce w zakończonym XXV Nauczycielskim Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych im. Barbary Pliszki.

W ćwierćfinałach ZSP Łodzierz  pokonało ZS w Borzytuchomiu 2:1 (24:26; 25:17; 15:9) i przeszło do fazy finałowej gdzie spotkało się z gospodarzami i zwycięzcami ubiegłorocznego turnieju Szkołą Podstawową nr 1 w Bytowie i Szkoła Podstawową nr 2 w Bytowie. W pierwszym meczu z SP 1 w Bytowie, ZSP w Łodzierzy przegrała 2:1 (16:25, 24:26, 15:13), w drugim meczu finałowym łodzieską drużynę pokonała Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie 0:2 (16:24,16:24).

Read more