Archive for: Listopad 28th, 2013

Matura OPERON-matematyka

Matura z matematyki na poziomie podstawowym zawierała 33 zadania. Zadania 1-24 z próbnej matury z matematyki z Operonem 2013 to zadania zamknięte sprawdzające znajomość podstawowych pojęć matematycznych, definicji i twierdzeń. W tym przypadku za każde pytanie można było uzyskać jeden punkt. Zadania otwarte na próbnej maturze z matematyki z Operonem 2013 to zadania 25-33, które wymagały przeprowadzenia krótkiego rozumowania.
Wśród zagadnień na próbnej maturze z matematyki z Operonem znalazła się nierówność (zadanie 25), wielomian (zadanie 26). Za każde z tych dwóch zadań można było otrzymać 2 punkty. Zadania 27-33 to zadania otwarte, za które można było otrzymać od dwóch do  pięciu punktów.

Arkusz z matematyki-zadania i odpowiedzi

Muffinkowy zawrót głowy

W dniu 28 listopada w naszej szkole klasa I technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką nauczycielek Agnieszki Warsińskiej i Joanny Babiarz przygotowały kiermasz ,,Muffinkowy zawrót głowy”. Uczniowie wypiekali słodkie babeczki, które sprzedawali na przerwach. Muffinki cieszyły się dużym powodzeniem i podbiły serca uczniów i pracowników szkoły.