Archive for: Grudzień 2017

Podsumowanie 2017 roku

 

Mimo iż w szkołach rok szkolny kończy się w  czerwcu 2018 r. to koniec roku kalendarzowego 2017 jest okazją na podsumowanie  roku  i wybraniu 12 najważniejszych wydarzeń z życia szkoły w mijającym 2017 r.

 

 

 

 

Rok 2017 r. to rok związany z różnego rodzaju przedsięwzięciami związanymi z wybraniem przez uczniów świadomej drogi kariery zawodowej. To udział m.in.  w II Powiatowych Targach Edukacji i Pracy. To również liczne spotkania z doradcami zawodowymi oraz wyjazdy studyjne do zakładów pracy.

 

 

 

Sukces odnieśli nasi tenisiści stołowi. Zajęli czwarte miejsce w Drużynowych  Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w tenisie stołowym chłopców w ramach Licealiady. Wcześniej nasi reprezentanci; Krystian Tomczak i Konrad Rynkowski zwyciężyli w finałach powiatowych oraz półfinałach wojewódzkich w tenisie stołowym.

 

 

Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy zdobyła trzecie miejsce w XXV Nauczycielskim Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych im. Barbary Pliszki. Nauczycielska drużyna już od  11 lat bierze udział w tym turnieju zdobywając w tym czasie raz złoto (2007 r.) i trzy razy brąz (2008,2012,2017)

 

 

W kwietniu grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli  Marzeny Wójtowicz i Aleksandry Stankiewicz przebywała z sześciodniową wizytą w zaprzyjaźnionej niemieckiej szkole w Walsrode. (Dolna Saksonia). Teraz czekamy na rewizytę młodzieży z Niemiec

 

 

 

W czerwcu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbył się turniej Counter-Strike Global Offencive LAN Łodzierz 1vs.1. Turniej w Łodzierzy należy do nowej dyscypliny jakim jest elektroniczny sport. Jest to forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe.

 

 

 

 

Okres wakacji był to  czas szkolnych remontów. W naszej szkole rozpoczęła się długo oczekiwana inwestycja: remont i modernizacja szkolnych łazienek. W tym roku wyremontowano 2 łazienki dla dziewcząt. Ponadto wykonano inne drobne remonty szkolne.

 

 

Reprezentanci naszej szkoły: Kamil Gocan i Mateusz Łopacki  zostali wicemistrzami Województwa Pomorskiego w badmintonie drużynowym chłopców. Mistrzostwa odbyły się w Szmudzie w ramach XVIII Wojewódzkiej Licealiady

 

 

 

 

Wśród wielu udanych uroczystości szkolnych w naszej szkole możemy wyróżnić obchody Dnia Edukacji Narodowej, gdzie uczniowie w sposób satyryczny przygotowali część artystyczną.

 

 

 

Od siedemnastu już lat  w rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II odbywa się  w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły. W tym roku pierwsze miejsce w kategorii  szkół ponadgimnazjalnych zajęła Emilia Ramczyk uczennica klasy III technikum spedycji

 

 

 

 

Najzdolniejsi otrzymali stypendia. Julia Butkiewicz z klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych i Grzegorz Gajewski z klasy I Branżowej Szkoły I stopnia otrzymali  stypendia naukowe Starosty Bytowskiego  przyznawane najzdolniejszym absolwentom gimnazjów  którzy od września 2017 roku rozpoczęli naukę w I klasach . W tym roku stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Aleksandra Konik z klasy III technikum spedycji.

 

 

Nasze szkolne koło teatralne ,,Bagałan” zajęło I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Bytowie

 

 

 

 

 

Po raz trzeci przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. Jej założeniem jest dedykowana, dopasowana do potrzeb pomoc. Nasz tegoroczny wybór padł na ubogą, dwuosobową rodzinę.

Spotkanie opłatkowe z Samorządem

W okresie przedświątecznym jak co roku Samorząd Szkolny spotkał sie z dyrekcją szkoły na spotkaniu opłatkowym. W spotkaniu uczestniczyli dyrektor szkoły Mariusz Treder, opiekun Samorządu Szkolnego Magdalena Roszczak oraz przedstawiciele samorządów klasowych.  Uczestnicy spotkania podzielili sie opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia świąteczne. Spotkanie było okazją do wspólnych rozmów

Jasełka Bożonarodzeniowe

W czwartek 21 grudnia 2017 r. młodzież  naszej szkole pod opieką polonistek Beaty Grzybowskiej i Magdaleny Radziszewskiej przedstawiła w satyryczny sposób Jasełka Bożonarodzeniowe. Twórcą dekoracji była nauczycielka języka niemieckiego Agnieszka Zwiewka.

Poniżej fotorelacja

Rozpoczeli grę w turnieju B.Pliszki

W grudniu br.  nasza drużyna siatkarska rozpoczęła swój udział XXVI Nauczycielskim Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych im. Barbary Pliszki. Inauguracyjny mecz w turnieju nasi siatkarze rozegrali w Bytowie z drużyną połączonych szkół – Zespołu Szkół w Borowym Młynie i Lipnicy, pokonując ich w setach 2:0 (25:11 i 25:10). W pozostałych meczach łodzieska drużyna spotkała się z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie, z którą przegrała po zaciętej rywalizacji 0: 2 (23:25, 25:27) oraz odniosła zwycięstwo z Zespołem Szkół w Borzytuchomiu 2:0 (25:17, 25:17). Po dwóch rundach kwalifikacyjnych reprezentacja ZSP w Łodzierzy zajmuje trzecie miejsce.

Naszą drużynę reprezentują: Dariusz Matuszkiewicz, Stefan Stankiewicz, Grażyna Skowroń, Mariusz Treder , Joanna Majewska (Multimedialna Szkoła Matematyki), Arkadiusz Włodarski (Gimnazjum w Miastku),Marcin Pałczyński (ZSOiT w Miastku)

więcej o turnieju

Foto: archiwum z XXV Nauczycielskiego Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych im. Barbary Pliszki.

W Łodzierzy wypiekali pierniki

Okres Świat Bożonarodzeniowych to okres przygotowań tradycyjnych potraw i wypieków Wigilijnych. Do tej tradycji włączyli się również uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Uczniowie na zajęciach praktycznych pod opieką nauczycielki przedmiotu Agnieszki Warsińskiej wypiekali i dekorowali tradycyjne świąteczne pierniki. Oto fotorelacja.

Zmiany w planie lekcji- 18.12 2017 r.

ogłoszenieOd 18 grudnia 2017 r.- zmiany w planie lekcji. Zmiana planu związana jest z zakończeniem semestru dla klasy IV technikum

Szlachetna Paczka jest już gotowa

W Łodzierzy  jest już gotowa ,,Szlachetna Paczka”.

Dzięki hojności i dobrym sercom uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji udało nam się przygotować Szlachetną Paczkę o wartości ok 1500zł. DZIĘKUJEMY w imieniu rodziny. Paczka zostanie przekazana w czasie Finału, 9.- 10. 12. 2017.

Nasza szkoła po raz trzeci przyłącza się do ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. Jej założeniem jest dedykowana, dopasowana do potrzeb pomoc. Nasz tegoroczny wybór padł na ubogą, dwuosobową rodzinę.
Więcej informacji udzielą panie Magdalena Roszczak, Agnieszka Zwiewka i Magdalena Wojtowicz. Na naszym szkolnym Facebook’u znajdziecie również opis rodziny i jej potrzeby.

Wywiadówka-18.12 2017 r..

Spotkanie rodziców z wychowawcami klas-18.12 2017 r. (poniedziałek) godz. 15.30

 

 

 

 

 

 

 

 

Przydział pomieszczeńna spotkania wychowawców klas z rodzicami  dnia  18.12 2017  r. godz. 15.30 

Klasa Wychowawca Sala nr
 I T.Sped. Żyw. J.Treder 7
 II T.Sped. Żyw. J. Ginter 14
 III T. Sped. Żyw.  A.Stankiewicz 9
 IV T.Sped. Żyw.  M.Wójtowicz 1
 I Sprzedawca Wielozawodowa B.Grzybowska 16
 I KucharzWielozawodowa A.Warsińska 3
 II Kucharz wielozawodowa  S.Petryna 23
 II Sprzedawcawielozawodowa   D.Matuszkiewicz 15
 III Kucharz wielozawodowa G.Jończyk 17
III Sprzedawca wielozawodowa     M.Domżalska-Pilimon 19

Będzie możliwość konsultcji z innymi nauczycielami

Mistrz Języka Niemieckiego

W  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbył się konkurs „Mistrz Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego”, który przygotowała i przeprowadziła nauczycielka języka niemieckiego Agnieszka Zwiewka.  To już X edycja tego konkursu, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół średnich z naszego powiatu. Konkurs składa się z dwóch etapów. W listopadzie w każdej ze szkół zostały przeprowadzone eliminacje szkolne. Najlepsi uczniowie mieli prawie miesiąc czasu na przygotowanie prezentacji multimedialnych. W tym roku miały one dotyczyć ciekawej osoby związanej z powiatem bytowskim. I tak, uczestnicy konkursu przygotowali prezentacje o piosenkarce Natalii Schroeder, kolarzu Czesławie Lang, profesorze Cezarym Olbracht-Prondzyńskim, bokserze Maxie Schmerlingu i  generale Georgu von der Marwitz. Z tą częścią konkursową najlepiej poradził sobie Konrad Wnuk Lipiński.

5 grudnia br. reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie, Zespołu Szkół Ekonomiczno Usługowych w Bytowie , Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy musieli zmierzyć się z testem leksykalno-gramatycznym, którego wyniki i ocena z prezentacji wyłoniły zwycięzców. Tytuł Mistrza Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego X edycji konkursu zdobył Konrad Wnuk Lipiński z ZSO w Bytowie. II miejsce zdobyła zeszłoroczna zwyciężczyni Julia Zaborowska  (ZSEU w Bytowie), a na trzecim miejscu znalazł się przedstawiciel ZSOiT w Miastku Radosław Sakowski. Laureaci otrzymali z rąk dyrektora Mariusza Tredera dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Dla pozostałych finalistów przygotowano również drobne upominki.

 Współorganizatorem konkursu było Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe, które pozyskało dofinansowanie ze Starostwa Powiatu Bytowskiego na realizację zadań pożytku publicznego.

Sukcesy ,,Bagałanu”

Jak co roku szkolne koło teatralne ,,Bagałan” wzięło udział w konkursach teatralnych, których celem jest promowanie zdrowego stylu życia, ukazanie zagrożeń, jakie niosą ze sobą różnego rodzaju uzależnienia oraz kształtowanie takich postaw jak tolerancja, sacunek i odpowiedzialność. Nasza grupa teatralna ,,Bagałan” przygotowała spektakl pt. ,,Granice”, który porusza problem tolerancji wobec osób chorych na AIDS, ale również ukazuje skutki niewłaściwych wyborów pod wpływem środków  zmniejających świadomość.

Dnia 23 listopada w MGOK w Miastku odbył się XV Konkurs Teatralny pt. ,,Dlaczego nie warto….”, gdzie grupa zajęła III miejsce.

Dnia 29 listopada ,,Bagałan” wziął udział w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Bytowie, gdzie zajął I miejsce.

Nagrodzony spektakl przygotowali:

-Sona Wrąbel

-Mateusz Łopacki

-Joanna Milewska

-Ewelina Guła

-Kamil Kacperski

-Emilia Ramczyk

-Wojciech Boczek

-Katarzyna Białek

-Tomasz Wcisło

-Paweł Bukowski

Opiekunem grupy jest polonistka Beata Grzybowska