Archive for: Grudzień 6th, 2017

Wywiadówka-18.12 2017 r..

Spotkanie rodziców z wychowawcami klas-18.12 2017 r. (poniedziałek) godz. 15.30

 

 

 

 

 

 

 

 

Przydział pomieszczeńna spotkania wychowawców klas z rodzicami  dnia  18.12 2017  r. godz. 15.30 

Klasa Wychowawca Sala nr
 I T.Sped. Żyw. J.Treder 7
 II T.Sped. Żyw. J. Ginter 14
 III T. Sped. Żyw.  A.Stankiewicz 9
 IV T.Sped. Żyw.  M.Wójtowicz 1
 I Sprzedawca Wielozawodowa B.Grzybowska 16
 I KucharzWielozawodowa A.Warsińska 3
 II Kucharz wielozawodowa  S.Petryna 23
 II Sprzedawcawielozawodowa   D.Matuszkiewicz 15
 III Kucharz wielozawodowa G.Jończyk 17
III Sprzedawca wielozawodowa     M.Domżalska-Pilimon 19

Będzie możliwość konsultcji z innymi nauczycielami

Mistrz Języka Niemieckiego

W  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbył się konkurs „Mistrz Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego”, który przygotowała i przeprowadziła nauczycielka języka niemieckiego Agnieszka Zwiewka.  To już X edycja tego konkursu, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół średnich z naszego powiatu. Konkurs składa się z dwóch etapów. W listopadzie w każdej ze szkół zostały przeprowadzone eliminacje szkolne. Najlepsi uczniowie mieli prawie miesiąc czasu na przygotowanie prezentacji multimedialnych. W tym roku miały one dotyczyć ciekawej osoby związanej z powiatem bytowskim. I tak, uczestnicy konkursu przygotowali prezentacje o piosenkarce Natalii Schroeder, kolarzu Czesławie Lang, profesorze Cezarym Olbracht-Prondzyńskim, bokserze Maxie Schmerlingu i  generale Georgu von der Marwitz. Z tą częścią konkursową najlepiej poradził sobie Konrad Wnuk Lipiński.

5 grudnia br. reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie, Zespołu Szkół Ekonomiczno Usługowych w Bytowie , Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy musieli zmierzyć się z testem leksykalno-gramatycznym, którego wyniki i ocena z prezentacji wyłoniły zwycięzców. Tytuł Mistrza Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego X edycji konkursu zdobył Konrad Wnuk Lipiński z ZSO w Bytowie. II miejsce zdobyła zeszłoroczna zwyciężczyni Julia Zaborowska  (ZSEU w Bytowie), a na trzecim miejscu znalazł się przedstawiciel ZSOiT w Miastku Radosław Sakowski. Laureaci otrzymali z rąk dyrektora Mariusza Tredera dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Dla pozostałych finalistów przygotowano również drobne upominki.

 Współorganizatorem konkursu było Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe, które pozyskało dofinansowanie ze Starostwa Powiatu Bytowskiego na realizację zadań pożytku publicznego.