Archive for: Styczeń 2018

W Łodzierzy ferie na sportowo

Już po raz 23 w ramach akcji Ferie na sportowo, w pierwszy dzień ferii zimowych na sali sportowej Zespołu  Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbył się  XXIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. W turnieju udział wzięło 5 zespołów:  gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku (2 zespoły), z Zespołu Szkół  w Tuchomia oraz Szkoły Podstawowej w Kramarzynach (2 zespoły)

Po otwarciu turnieju przez  dyrektora szkoły Mariusza Tredera, rozpoczęła się sportowa rywalizacja podczas, której  rozegrano  10 spotkań, trwających po 9 minut. Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwał sędzia Marek Milewski oraz nauczyciele wychowania fizycznego ZSP w Łodzierzy: Sławomir Petryna oraz Dariusz Matuszkiewicz. Uczestnicy turnieju  mieli opiekę medyczną sprawowaną przez pielęgniarkę Irenę Wirkus

 Celem turnieju jest popularyzacja sportu jako aktywnej formy spędzenia wolnego w czasie ferii zimowych oraz zapoznanie gimnazjalistów z ofertą edukacyjną szkoły

Ostateczna kwalifikacja:

I miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 3  im. Jana Pawła II w Miastku  (drużyna B) Trener – Krzysztof Bryndal

 II miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 3  im. Jana Pawła II w Miastku  (drużyna A) Trener – Krzysztof Bryndal

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Kramarzynach (drużyna A)  Trener – Grzegorz Starzyński

 IV miejsce Podstawowa w Kramarzynach (drużyna B)  Trener – Grzegorz Starzyński

V miejsce Zespół Szkół w Tuchomiu- Trener- Rafał Wróblewski

Puchary, dyplomy i szkolne pamiątki  ufundowane przez  Starostwo Powiatowe w Bytowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy wręczył wicestarosta bytowski Zbigniew Batko oraz dyrektor ZSP w Łodzierzy Mariusz Treder.

Pokażą się na targach

Po raz kolejny nasza Młodzieżowa Drużyna Strażacka gościła  w  Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej  w Miastku. Tym razem nasi szkolni strażacy zapoznali się z wykorzystaniem butli tlenowej i wyposażeniem wozów strażackich. W marcu nasza Młodzieżowa Drużyna Strażacka zaprezentuje swoje ćwiczenia na III Powiatowych Targach Edukacji i Pracy w Bytowie

 

Ponownie zostali mistrzami powiatu

Reprezentacja ZSP w Łodzierzy w składzie Konrad Rynkowski i Krystian Tomczak   została mistrzami powiatu bytowskiego w tenisie stołowym chłopców w ramach Licealiady 2018. Powiatowe mistrzostwa przeprowadzone zostały w kategorii dziewcząt i chłopców w klasyfikacji drużynowej.  W turnieju udział wzięły zespoły szkół: Zespołu Szkół Ponadgmnazjalnych w Bytowie,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie,  Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowy w Bytowie,  Liceum Ogólnokształcącego Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Bytowie i  gospodarz turnieju Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy.

Po długiej i wyczerpującej walce końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco

 W kategorii dziewcząt:

pierwsze miejsce ZSE-U  w Bytowie,

drugie miejsce ZSP w Bytowie,

trzecie miejsce ILO w Bytowie,,

czwarte miejsce ZSOiT w Miastku,

 

W kategorii chłopców:

Pierwsze miejsce- ZSP w Łodzierzy

drugie miejsce – ILO w Bytowie,

trzecie miejsce- ZSOiT w Miastku

czwarte miejsce -ZSP w Bytowie,

piąte miejsce -LOSMS w Bytowie,

szóste miejsce-ZSE-U  w Bytowie,

Organizatorami powiatowych mistrzostw byli nauczyciele wychowani fizycznego łodzieskiej szkoły: Dariusz Matuszkiewicz i Sławomir Petryna. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia zawodów Ireneusz Płaczkowski. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary  i dyplomy ufundowane przez Starostę Bytowskiego. Drużyny zajmujące pierwsze miejsca będą reprezentowały powiat bytowski w rozgrywkach półfinałowych, które odbędą się w 13 lutego w Słupsku

 

W Łodzierzy ,,Verstehen”

Uczennica klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Agata Kryczka, zajęła I miejsce w województwie pomorskim w II edycji konkursu Mogalo Verstehen,

„ Verstehen” jest interaktywnym konkursem, polegającym na słuchaniu treści w języku niemieckim i udzielaniu odpowiedzi. Aby wziąć w nim udział potrzebne są słuchawki i urządzenie z dostępem do Internetu. Podczas zawodów odbywających się w szkole, uczeń ma do odsłuchania i rozwiązania 24 zadania o różnym poziomie trudności. Udziela w nich odpowiedzi w formie wybrania 1 z 5 proponowanych odpowiedzi. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 5, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku.

W konkursie szkołę reprezentowali również; Tomasz Wcisło z klasy III technikum spedycji (2 miejsce) i Karina Jakubczyk  z klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych.(7 miejsce)

W  kategorii poziom LO3 Agata Kryczka została uplasowana w rankingu krajowym na 57 miejscu. W  kategorii poziom LO1 Karina Jakubczyk uplasowała się w rankingu krajowym na 117 miejscu, zaś Tomasz Wcisło w kategorii LO3 zajął 121 miejsce.

 

,,Ferie na sportowo”

                              „FERIE NA SPORTOWO”

 

 Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych

                                        na

        T U R N I E J E  S P O R T O W E

 

 

 „FERIE NA SPORTOWO”

 

Dnia 29.01.2018r. odbędzie się XXIII Turniej Piłki Nożnej Halowej chłopców/ 5 zawodników na boisku/

Dnia  30.01.2018r. odbędzie się I Turniej Piłki Nożnej Halowej dziewcząt/ 5 zawodniczek na boisku/

 

Rozpoczęcie zawodów – godz. 9:30, hala sportowa ZSP w Łodzierzy.

 Do dnia 25 stycznia 2018 roku prosimy podać ilość drużyn i zawodników biorących udział w zawodach  na numer: Sekretariat szkoły tel/fax 59 857 24 09 

 Organizatorzy zapewniają puchary i dyplomy oraz napoje.

Wywiadówka-22.01 2018 r.

Spotkanie rodziców z wychowawcami klas-22.01 2018 r. (poniedziałek) godz. 16.00-

KONIEC SEMESTRU –19.01 2018 R.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przydział pomieszczeńna spotkania wychowawców klas z rodzicami  dnia  22.01 2018  r. godz. 16.00 

Klasa Wychowawca Sala nr
 I T.Sped. Żyw. J.Treder 7
 II T.Sped. Żyw. J. Ginter 14
 III T. Sped. Żyw.  A.Stankiewicz 9
 IV T.Sped. Żyw.  M.Wójtowicz 1
 I Sprzedawca Wielozawodowa B.Grzybowska 16
 I KucharzWielozawodowa A.Warsińska 3
 II Kucharz wielozawodowa  S.Petryna 23
 II Sprzedawcawielozawodowa   D.Matuszkiewicz 15
 III Kucharz wielozawodowa G.Jończyk 17
III Sprzedawca wielozawodowa     M.Domżalska-Pilimon 19

Będzie możliwość konsultcji z innymi nauczycielami

Honorowa zbiórka krwi

W dniu 09.01.2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy  odbyła  sie  honorowa  zbiórka krwi  , w tym celu do szkoły przyjechała  ekipa  z Regionalnego  Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa ze Słupska . Zgłosiło się wielu chętnych, niestety nie wszyscy mogli oddać krew, choć bardzo chcieli, łącznie oddano 9450 ml krwi pełnej , dziękujemy za to ,że chcecie pomagać innym ,wasza krew jest darem życia . Do zobaczenia w kwietniu.

Studniówka 2018

Na symboliczne 100 dni przed maturą w pensjonacie „Szlachecki Dwór” w podmiasteckim Węgorzynku odbyła się studniówka klasy technikalnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy. Na balu studniówkowym bawili się maturzyści z klasy czwartej technikum spedycji i technikum żywienia i usług gastronomicznych. Tradycyjnie bal studniówkowy rozpoczął się polonezem. Były życzenia, podziękowania wspólne fotografie a potem zabawa do samego rana.

Zobacz poloneza na gp24.pl

Krótka fotorelacja

„Gwiozdka jidze przez Wdzydze”

W środę, 03. stycznia 2018 r. uczniowie klas pierwszych uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego pojechali na wycieczkę do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Odbyły się tam warsztaty pt. „Gwiozdka jidze przez Wdzydze” w czasie których uczniowie poznali tradycyjne zwyczaje i wróżby bożonarodzeniowe, wykonali tradycyjne ozdoby choinkowe oraz przeszli przez teren skansenu przebrani za Gwiżdży ( kolędników).

Otrzymaliśmy dofinansowanie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy otrzymał ok. 4,5 tyś zł dofinansowania z Ministerstwa Edukacji Narodowej  na doposażenie gabinetów profilaktycznych w szkołach.   Z tych funduszy zakupiono m.in umeblowanie do gabinetu, stolik zabiegowy, tablice anatomiczne, fantom, siatki centylowe dla chłopców i dziewcząt oraz szyny Kramera. W ubiegłym roku szkolnym szkoła otrzymała również dofinansowanie na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej  z funduszy pozyskanych przez Starostwo Powiatowe w Bytowie w Ministerstwie Edukacji Narodowej.