Archive for: Luty 14th, 2018

Pomóżmy Arkowi, Marysi i innym

Już po raz trzeci w Miastku a po raz pierwszy w naszej szkole fundacja DKMS podejmie się akcji poszukiwania potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Dotychczas potencjalnymi dawcami z rejonu miasteckiego, zostało ponad 500 osób. W czasie ostatniej w roku 2015 w bazie danych zarejestrował się też Pan Arkadiusz Wiktorczyk z Miastka. Był on setnym potencjalnym dawcą. Jak na ironię losu, teraz sam potrzebuje naszej pomocy. Pan Arek ma 43 lata i zachorował na białaczkę. Do Fundacji DKMS z prośbą o pomoc w znalezieniu genetycznego bliźniaka dla pana Arka zwróciły się  Roksana uczennica klasy III ZSZ w Łodzierzy i jej mama Sylwia Wiktorczyk (córka i żona pana Arka).  Jako szkoła, wspólnie z DKMS-em postanowiliśmy przeprowadzić akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku wraz ze zbiórką  pieniężną na terenie szkoły.

Akcja o nazwie „Arek i inni potrzebują Twojej pomocy” planowana jest w szkole na dzień 2 marca (piątek). W sobotę (3 marca) odbędzie się w Centrum Informacji Turystycznej w Miastku, a w niedzielę, 04 marca w jednej ze słupskich galerii handlowych.  Koordynatorem akcji w szkole są nauczycielki: Magdalena Wojtowicz i Magdalena Roszczak

Podczas  akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 do 55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w naszej bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka .

POMÓŻ MARYSI i INNYM

Dzień Dawcy Szpiku w Powiecie Bytowskim

Akcja edukacyjna poprzedza akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych, które zaplanowano na 11 marca. Akcja polega na włączeniu w wydarzenie szkół i przedszkoli. Fundacja DMS opracowała materiały, które są gotowym narzędziem do wykorzystania w szkołach

https://www.facebook.com/events/168737167104731/.

miejsca rejestracji

informacja