Archive for: marzec 2018

AP z wizytą w Łodzierzy

Przedstawiciele słupskiej Akademii Pomorskiej odwiedzili uczniów ZSP w Łodzierzy. Wizyta miała miejsce 28.03.18 r, a jej celem było przedstawienie ogólnej prezentacji oferty kształcenia uczelni z naciskiem na specjalności z projektu – „Słupski Ośrodek Akademicki”(SOA). Projekt ten zakłada powstanie innowacyjnych specjalności, odpowiadających zapotrzebowaniu na rynku pracy. Są to specjalności typowo praktyczne z obszarów przede wszystkim nowych technologii nauk medycznych. Między innymi obejmują one takie zagadnienia jak: przyrodnicze zarządzanie przestrzenią miejska, cyberzagrożenia, projektowanie aplikacji mobilnych i internetowych, metody techniczne w kryminalistyce, a także fizjoterapię. Każdy młody człowiek bez problemu powinien znaleźć dla siebie obszar, który go najbardziej zainteresuje. Dlatego planując swoją przyszłość, warto zapoznać się z kierunkami kształcenia, proponowanymi przez Akademię Pomorską w Słupsku.

Spotkanie odbyło sie w ramach współpracy ze słupską uczelnią, które trwa od 2013 r. kiedy podpisano umowę zakładającą współprace i objęcie patronatem naszej szkoły przez Akademie Pomorską w Słupsku.

III Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

W dniu 27 marca 2018 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie odbyły się III Powiatowe Targi Edukacji i Pracy „Zaplanuj swoją przyszłość”.

Targi skierowane były głównie do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy w najbliższym czasie będą dokonywać wyborów związanych z dalszą ścieżką kształcenia lub podejmować pracę. Podczas targów uczniowie mieli bezpośrednią możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Bytowskiego oraz z ofertą lokalnego rynku pracy. Na specjalnie przygotowanych stoiskach prezentowały się lokalne firmy  SI METAL, POLMOR , KOŁASZEWSKI, TALEX ,DTUTEX  S.A, BAGRAMET, D&H ENGINEERING POLAND, WIRELAND, MILONI MATEUSZ NOWOTNIK, ŁĄCCY – KOŁCZYGŁOWY, DAN- CAR, PKS BYTÓW, KWIACIARNIA GOŹDZIK, KOMPLEKS BASENOWO- REKREACYJNY, FRL  „PARASOL”. Obecny też był Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej oraz Cech Rzemiosł Różnych oraz szkoły ponadgimnazjalne w tym również nasza szkoła.Doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy pomagali także określić predyspozycje zawodowe uczniów.  W programie  targów znalazło sie również  m.in: pokaz ćwiczeń naszej Młodzieżowej Drużyny Strażackiej

Targi odwiedzili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu, którzy dodatkowo mieli możliwość odwiedzenia podczas wizyt studyjnych lokalnych zakładów pracy. Uczniowie naszej szkoły zwiedzili firmę ,,Kołaszewski” w Bytowie.

Zapoznali sie z produkcją bombek

W poniedziałek, 19. 03.,  grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wyjeździe studyjnym  do wytwórni bombek    „Glass color” w Koszalinie. Uczniowie zapoznali się z przebiegiem produkcyjnym  oraz mogli uczestniczyć w procesie produkowania bombek swiątecznych. Wyjazd odbył się w ramach projektu unijnego ” Kompetentni na starcie”.

Odwiedzili nas gimnazjalisci

W Pierwszy Dzień Wiosny w trakcie Dni Otwartych Szkoły gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów z Miastka, Dretynia i Brzeźna Szlacheckiego. Gimnazjaliści zapoznali sie z ofertą edukacyjną naszej szkoły na nadchodzący rok szkolny 2018/2019. Zwiedzili szkołę , w tym sale dydaktyczne, pracownie do przedmiotów zawodowych oraz szkolną bazę sportową.

Uatrakcyjnieniem tego dnia była prezentacja dla gimnazjalistów zajęć otwartych z gotowania przygotowanego przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych, pokaz warsztatów malowania na szkle w ramach zajęć z wiedzy i kultury Kaszub oraz pokazy wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Strażackiej

 

Dzień Otwartej Szkoły w Łodzierzy

Dzień 21 marca br.(środa) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy będzie „Dniem Otwartej Szkoły”. Dyrekcja placówki zaprasza gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli do zapoznania się z ofertą edukacyjną. W godzinach od 10:00 do 13:00 będzie można zwiedzić szkołę, w tym sale dydaktyczne, pracownie do przedmiotów zawodowych oraz szkolną bazę sportową (salę sportową, boisko wielofunkcyjne).

Ponadto udzielimy szczegółowych informacji na temat kierunków kształcenia w naszej szkole, czyli technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum spedycji . Przedstawimy ofertę edukacyjną dotyczącą branżowej szkoły pierwszego stopnia  czyli klas o profilu kucharz, sprzedawca i klas wielozawodowych. Uatrakcyjnieniem tego dnia będzie prezentacja dla gimnazjalistów zajęć otwartych z gotowania przygotowanego przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych

Przygotowują się do turnieju

Nasza Młodzieżowa Drużyna Strażacka gościła ponownie w Jednosce Ratowniczo-Gaśniczej w Miastku.. Tym razem pod okiem strażaków przygotowywała się do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Słodkie babki i babeczki

Wiktoria Dróźdz z klasy I Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz i Krzysztof Mazur z klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharz zostali zwycięzcami szkolnego konkursu kulinarnego ,,Słodkie babki i babeczki”. Zwycięska para wykonała babeczki pod nazwą ,, Muffiny dyniowe z jabłkiem i cynamonem” . Drugie miejsce zajęły: Sylwia Kryczka i Emilia Ramczyk z klasy III Technikum Spedycji, które wykonały ,,Babeczki z jagodami i kremem z białej czekolady,  zaś trzecie miejsce przypadło parze Agata Żórawicka i Dominika Żuchowska z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych za ,,Babeczki czekoladowe z kremem jagodowym”

Smak, strukturę ciasta, sposób podania i dekoracje  wykonanych babeczek oceniało jury w składzie : wicedyrektor szkoły Anna Dominik i nauczycielki Marzena Wójtowicz i Aleksandra Stankiewicz. Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych żywieniowych: Agnieszka Warsińska, Alicja Stoltmann, Katarzyna Czekała i Jacek Gocoł. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, zaś pozostali uczestnicy otrzymali słodycze ufundowane przez dyrekcje szkoły

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Walczymy wspólnie dla Arka i innych

„Walczymy wspólnie dla Arka Wiktorczyka i innych”- pod takim hasłem przeprowadziliśmy akcję obejmującą spotkanie informacyjne i dwudniową rejestrację potencjalnych dawców komórek krwiotwórczych w naszej szkole.

Spotkanie informacyjne odbyło się we wtorek , 27. lutego. Wzięli w nim udział pani Katarzyna Baran z Fundacji DKMS, Mateusz Szymański, tegoroczny dawca szpiku oraz pełnoletni uczniowie naszej szkoły.

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się czym zajmuje się Fundacja DKMS oraz jak wygląda proces rejestracji  oraz oddania szpiku.

W dniach 1. i 2. marca miała miejsce rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Zgłosiło się 50 chętnych z czego zarejestrowano 47. W rejestracji uczestniczyły wolontariuszki: Wiktoria Wrycz- Rekowska, Roksana i Karolina Wiktorczyk. Koordynatorkami były nauczycielki: Magdalena Roszczak i Magdalena Wojtowicz.

DKMS-spotkanie informacyjne

We wtorek, 27. 02. 2018, odbyło się zapowiadane wcześniej spotkanie informacyjne dla potencjalnych dawców szpiku. W spotkaniu wzięli udział: pani Katarzyna Baran ( fundacja DKMS), pan Mateusz Szymański ( Dawca) oraz pełnoletni uczniowie naszej szkoły. W trakcie spotkania pani Katarzyna oraz pan Mateusz omówili rejestrację, metody oddawania szpiku oraz odpowiedzieli na pytania.