Archive for: Kwiecień 2018

Pożegnaliśmy absolwentów

W piątek 27 kwietnia pożegnaliśmy kolejny rocznik naszych absolwentów. W tym roku szkołę opuściło 20 absolwentów technikum spedycji i technikum żywienia i usług gastronomicznych. Uroczystość rozpoczęła sie od przekazania sztandaru nowemu pocztowi. W uroczystości pożegnania tegorocznych absolwentów uczestniczyli zaproszeni goście m.in. wicestarosta bytowski Zbigniew Batko i przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Darczyk, rodzice, grono pedagogiczne i młodzież szkolna. W czasie uroczystości dyrektor szkoły Mariusz Treder wręczył tegorocznym absolwentom świadectwa ukończenia szkoły, a wyróżniającym się uczniom nagrody i pamiątkowe dyplomy. List gratulacyjny otrzymali Lucyna i Roman Konik rodzice Aleksandry absolwentki z klasy IV technikum spedycji, która otrzymała świadectwo z wyróżnieniem. Pożegnanie maturzystów było okazją do podziękowania dla  przewodniczącej Rady Rodziców Elżbiety Darczyk za pracę na rzecz Rady Rodziców.

Odwiedzili sąsiadów-wizyta w DECOR TRENDS

Klasa I Branżowej Szkoły I stopnia pod opieką nauczycielki Małgorzaty Domżalskiej-Pilimon zwiedziła w ramach zajęć z doradztwa zawodowego fabrykę  mebli „DECOR TRENDS” w Łodzierzy. Prezes zarządu firmy Halina Chadeja-Dżugalik omówiła strukturę i działania spółki. Uczniowie na hali produkcyjnej zapoznali sie z etapami produkcji, materiałami, maszynami oraz zasadami BHP .

Konkurs ,,Ekologia wokół nas”

 12 kwietnia 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Chemiczno-Ekologiczny pt. „Ekologia wokół nas”, który miał charakter wiedzowy- testowy  z naciskiem na lokalne informacje. Zwycięzcami okazali się uczniowie I klasy technikum: Dawid Żurawski, Milena Pińkowska i Filip Danisewicz, którym serdecznie gratulujemy i zachęcamy uczniów do udziału w przyszłorocznej edycji. Organizatorem konkursu była nauczycielka biologii Małgorzata Pilimon-Domżalska

 

 

 

 

 

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CHEMICZNO-EKOLOGICZNEGO „EKOLOGIA WOKÓŁ NAS”

 

  1. Dawid Żurawski I Technkum Spedycji.
  2. Milena Pińkowska I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
  3. Filip Danisewicz I Technikum Spedycji.

 

Pozostali:

Natalia Halibożek

Kamil Fiszka Borzyszkowski

Michał Olejniuk

Kajetan Petryna

Kamila Szafran

Klaudia Nowak

Agata Kandziora

Małgorzata Sakowicz

Karina Jakubczyk

Magdalena Mamrycz

Maksymilian Kozłowski

Natalia Dybalska

Gratulujemy

 

Zwiedzili firmę ,,Koga”

W dniu 12 kwietnia 2018  roku uczniowie  klasy I Branżowej Szkoły  I stopnia wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do firmy ,,Koga” w Miastku .  Firma ,,Koga”  jest producentem laminatów poliestrowo – szklanych, produkujących wyroby z różnych dziedzin, jak na przykład przemysł motoryzacyjny, przekrycia oczyszczalni ścieków, meble, reklamy, kioski handlowe czy sprzęt pływający.

 Pani technolog firmy „Koga” Karina Miśków wyjaśniała kolejne etapy linii produkcyjnej, używane materiały, rodzaje produktów oraz pożądane predyspozycje zawodowe do pracy w tej firmie. Wycieczka odbyła się w ramach zajęć z doradztwa zawodowego.

 

Zajęcia z w-f na boisku szkolnym

Wraz z pojawieniem sie słonecznej pogody zajęcia z wychowania fizycznego przeniosły się z sali sportowej na nasze szkolne boisko. Zajęcia z grupą z klasy I technikum spedycji poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Matuszkiewicz

 

 

 

 

 

Konkurs ,,Wielcy Polacy…”

Dawid Żurawski z klasy I technikum spedycji ZSP w Łodzierzy zajął III miejsce w powiatowym konkursie historycznym „Wielcy Polacy w hołdzie Niepodległej”. Organiztorem konkursu było bytowskie LO. To jedna z wielu imprez mająca upamiętnić 100 – lecie Polski niepodległej.

W Łodzierzy młodzież oddała krew

W  dniu 17.04.2018  do Zespołu  Szkół  Ponadgimnazjalnych  w Łodzierzy  przyjechała  ekipa  z Regionalnego  Centrum  Krwiodawstwa  w Słupsku w celu honorowego  poboru  krwi. Zarejestrowało się 20 uczniów, jednak ze względów zdrowotnych nie wszyscy chętni mogli  oddać krew .  Łącznie pobrano 4,951 litra   krwi pełnej  od 11 osób.

Na turnieju w Tuchomiu

Nasza szkolna reprezentacja w składzie   Agata Kandziora, Kamil Kacperski, Paweł Bukowski pod opieka nauczyciela historii Grzegorza Jończyka  zajęła III miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy Samorządowej w Tuchomiu.

 W klasyfikacji drużynowej najlepszy wynik uzyskała reprezentacja ZSP w Bytowie zdobywając łącznie 143 punkty. Drugie miejsce zajęła drużyna ZSEU w Bytowie zdobywając 128 pkt, zaś na 3 miejscu uplasowała się nasza reprezentacja uzyskując 78 pkt. Stawkę zamknęło LO w Bytowie z 64 pkt.

 

,,Logistyk Przyszłości”

Nasza szkolna reprezentacja w składzie Sylwia Kryczka, Karolina Kurkul z klasy III technikum spedycji oraz  Paweł Bukowski i Arkadiusz Bereszko z klasy II technikum spedycji  pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych ze spedycji Stefana Stankiewicza wzięła udział w konkursie pn  I Konkurs ,,Logistyk Przyszłości” zorganizowany przez Wydział Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej. Celem konkursu było rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania problematyką współczesnej i przyszłej logistyki. Konkurs skierowany był do uczniów i słuchaczy szkół ponadgimnazjalnych, policealnych, kształcących się w zawodach technik logistyk, technik spedytor oraz zainteresowanych branżą TSL (Transport – Spedycja – Logistyka).

Wizyta gości z Walsrode w Łodzierzy

W dniach 09-13. kwietnia 2018 gościła w naszej szkole grupa uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej  szkoły  Berufsbildende Schulen w Walsrode w Niemczech.

W czasie pobytu  nasi goście wraz z polskimi uczniami odwiedzili Koszalin, Ustkę,  Słowiński Park Narodowy w Łebie i kompleks ogrodów pokazowych ,,Hortulus” w Dobrzycy.  W czasie tegorocznego pobytu młodzież z Walsrode i Łodzierzy wspólnie uczestniczyła w ,,Dniach Języków Obcych”.

Niemiecką młodzież przebywającą w naszej szkole odwiedził dyrektor Berufsbildende Schulen w Walsrode Andre Kwiatkowski, który spotkał się z dyrektorem ZSP w Łodzierzy Mariuszem Treder. Zwiedził szkołę i zapoznał się z funkcjonowaniem naszej placówki

 

 

Tradycyjnym punktem programu jest wspólne gotowanie , nad którym przebiegiem czuwali nauczyciele zawodu Jacek Gocoł, Katarzyna Czekała, Alicja Stoltmann i Agnieszka Warsińska.  Współpraca z niemiecką szkołą w Walsrode ma charakter cykliczny i odbywa się co roku już od 18 lat. Rewizyta zaplanowana jest na wrzesień 2018 r.

Nauczyciele ZSP w Łodzierzy : Marzena Wójtowicz, Aleksandra Stankiewicz, Magdalena Wojtowicz i Sławomir Petryna  przygotowywali wizytę i opiekowali się gośćmi z Niemiec.

Całe przedsięwzięcie możliwe było dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Bytowie i fundacji Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie.