Archive for: Listopad 13th, 2018

Powiatowy mistrz języka niemieckiego

W  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbyła się XI edycja konkursu „Mistrz Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego”. W konkursie, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół średnich z naszego powiatu , udział wzięli reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie, Zespołu Szkół Ekonomiczno Usługowych w Bytowie , Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy.

Konkurs składa się z dwóch etapów.  W każdej ze szkół zostały przeprowadzone eliminacje szkolne. Najlepsi uczniowie mieli  za zadanie  przygotowanie prezentacji multimedialnej. Z tą częścią konkursową najlepiej poradził sobie Dominik Zmuda-Trzebiatowski z ZSOiT w Miastku , który otrzymał wyróżnienie za najlepszą prezentacje multimedialną.

W Łodzierzy uczestnicy konkursu  zmierzyli się  z testem leksykalno-gramatycznym, którego wyniki i ocena z prezentacji wyłoniły zwycięzców.

Tytuł Mistrza Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego XI edycji konkursu zdobył Marcin Modrzejewski z I LO w Bytowie. II miejsce zdobył Karol Pluto Prądzyński  z ZSEU w Bytowie, a na trzecim miejscu znalazła się przedstawicielka ZSOiT w Miastku Katarzyna Ludwikowska. Laureaci otrzymali dyplomy i  nagrody rzeczowe. Dla pozostałych finalistów przygotowano również drobne upominki.

Organizatorem konkursu były nauczycielki języka niemieckiego ZSP w Łodzierzy: Marzena Wójtowicz i Magdalena Wojtowicz. Współorganizatorem konkursu było Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe, które pozyskało dofinansowanie ze Starostwa Powiatu Bytowskiego na realizację zadań pożytku publicznego