Archive for: Marzec 2019

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny w ZSP w Łodzierzy. Oto fotorelacja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z wizytą w Łodzierzy

W Pierwszy Dzień Wiosny w trakcie Dni Otwartych Szkoły gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów klasy III i uczniów klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku i Zespołu Szkół z  Brzeźna Szlacheckiego. Przybyli goście zapoznali sie z ofertą edukacyjną naszej szkoły na nadchodzący rok szkolny 2019/2020. Zwiedzili szkołę , w tym sale dydaktyczne, pracownie do przedmiotów zawodowych oraz szkolną bazę sportową. W trakcie zwiedzania goście m.in mogli obserwować pracę uczniów klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych w trakcie zajęć praktycznych oraz obejrzeli prezentcje multimedialną dotyczacą zawodu spedytora.

Wkrótce nasza szkołę odwiedzą przyszli absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 z Miastka, Szkoły Podstawowej w Świerznie, Zespołu Szkół w Dretyniu oraz uczniowie Zespołu Szkół Kształcenia i Wychowania w Koczale.

 

 

 

IV Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

W dniu 19 marca 2019 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie odbyły się IV Powiatowe Targi Edukacji i Pracy „Zaplanuj swoją przyszłość”.

Targi skierowane były głównie do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy w najbliższym czasie będą dokonywać wyborów związanych z dalszą ścieżką kształcenia lub podejmować pracę. Podczas targów uczniowie mieli bezpośrednią możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Bytowskiego oraz z ofertą lokalnego rynku pracy. Na specjalnie przygotowanych stoiskach prezentowały się lokalne firmy  KOŁASZEWSKI, TALEX, DRUTEX S.A, D&H ENGINEERING POLAND, WIRELAND, ŁĄCCY – KOŁCZYGŁOWY, DAN – CAR, PKS BYTÓW, MARDO, POLMOR, FCPK, JERONIMO MARTINS, DREW – TRANS, EXPRO, WB TANK, WKU CZŁUCHÓW, BIZNES PO KASZUBSKU, FUNDUSZE EUROPEJSKIE”. Obecny też był Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej oraz Cech Rzemiosł Różnych oraz szkoły ponadgimnazjalne w tym również nasza szkoła.  W programie  targów znalazło sie również  m.in: prezentacja pomocy przedmedycznej w wykonaniu naszych uczniów.

Uczestnicy targów mieli możliwość odwiedzenia podczas wizyt studyjnych lokalnych zakładów pracy. Uczniowie naszej szkoły zwiedzili firmę ,,Expro” w Wałdowie i ,,Stakom” w Tuchomiu.

Oferta dla Ciebie-rekrutacja 2019 r.

DSC_5008Zapoznaj się z naszą ofertą edukacyjną dla absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej na nowy rok szkolny 2019/2020.

 kliknij i zapoznaj się.

Dodatkowe informacje można uzyskać:

-dzwoniąc do sekretariatu szkoły pod numer 59 857 2409

-lub wysłylając e-maila zapytaniem na adres zsp@lodzierz.pl

-lub wypełniając formularz  poniżej

 

 

nabórlipiec     Technikum:

 

Technikum spedycji
Technikum żywienia i usług gastronomicznych
Technikum logistyki-nowość !!!
                                        

 

 Branżowa Szkoła I stopnia:

 

                                                                                        Kucharz
                                                                                         Sprzedawca
                                                                                         klasy wielozawodowe
                                                                                                  

Masz pytanie w sprawie rekrutacji -wypełnij formularz i wyślij

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

       

Zasady przyjęć:

Podczas rekrutacji będą brane pod uwagę punkty za egzamin gimnazjalny (absolwenci gimnazjum) lub egzamin ósmoklasisty (absolwenci szkoły podstawowej) oraz za świadectwo. We wszystkich typach szkół punktowane będą oceny z następujących przedmiotów:

-język polski

-matematyka

-język obcy

-informatyka

Ponadto można zdobyć dodatkowe punkty za osiągnięcia sportowe, udział w konkursach i olimpiadach, inne formy aktywności społecznej np. wolontariat.

ulotka_rekrutacja_2019-2020   -informacja o rekrutacji

podanie 2019 po G-podanie dla absolwentów gimnazjum

podanie 2019 po SP-podanie dla absolwentów szkoły podstawowej

zaświadczenie-praktyki-BS

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO SZKÓŁ

Regulamin rekrutacji dla absolwentów gimnazjum

Regulamin rekrutacji dla absolwentów SP

 

 

Wsparcie na zakup książek do biblioteki

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 6 tyś zł z ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Autorem wniosku jest bibliotekarka szkolna Katarzyna TamborskaZa pośrednictwem Kuratorium Oświaty w Gdańsku do Wojewody Pomorskiego wpłynęło 99 wniosków szkół i jeden wniosek biblioteki pedagogicznej na łączną kwotę dofinansowania z budżetu państwa 880 120 złotych. Dotacja będzie przeznaczona na zakup książek do bibliotek szkolnych

List Pomorskiego Kuratora Oświaty

Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie,

W związku ze zbliżającym się naborem uczniów do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych Pomorski Kurator Oświaty Pani dr Monika Kończyk wystosowała list dotyczący zbliżającej się rekrutacji. Prosimy o zapoznanie się z jego treścią oraz z dołączoną ulotką na temat tego procesu:

list Pomorskiego Kuratora Oświaty

ulotka_rekrutacja_2019-2020

Szkolenie z ratownictwa technicznego

W szkole gościliśmy ponownie strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Miastku, którzy szkolili naszą Młodzieżową Drużynę Strażacką tym razem w zakresie ratownictwa technicznego. Na szkoleniu omówiono  metody uwalniania osób poszkodowanych z pojazdów samochodowych oraz zagrożenia występujące podczas tego uwalniania. Zaprezentowano w materiałach szkoleniowych narzędzia i pompy hydrauliczne. Omówiono  rozwój pożarów wewnętrznych oraz problem związany z wypalaniem traw.