W Łodzierzy ,,Verstehen”

Uczennica klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Agata Kryczka, zajęła I miejsce w województwie pomorskim w II edycji konkursu Mogalo Verstehen,

„ Verstehen” jest interaktywnym konkursem, polegającym na słuchaniu treści w języku niemieckim i udzielaniu odpowiedzi. Aby wziąć w nim udział potrzebne są słuchawki i urządzenie z dostępem do Internetu. Podczas zawodów odbywających się w szkole, uczeń ma do odsłuchania i rozwiązania 24 zadania o różnym poziomie trudności. Udziela w nich odpowiedzi w formie wybrania 1 z 5 proponowanych odpowiedzi. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 5, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku.

W konkursie szkołę reprezentowali również; Tomasz Wcisło z klasy III technikum spedycji (2 miejsce) i Karina Jakubczyk  z klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych.(7 miejsce)

W  kategorii poziom LO3 Agata Kryczka została uplasowana w rankingu krajowym na 57 miejscu. W  kategorii poziom LO1 Karina Jakubczyk uplasowała się w rankingu krajowym na 117 miejscu, zaś Tomasz Wcisło w kategorii LO3 zajął 121 miejsce.

 

Comments are closed.