Academica w bibliotece w Łodzierzy

      Zasoby Biblioteki Narodowej są już dostępne online bez ograniczeń w naszej bibliotece szkolnej. Istnieje możliwość rezerwacji publikacji na dowolny termin. Prace chronione prawem autorskim są również udostępniane na terminalu bibliotecznym.

      Głównym celem systemu Academica jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w formie cyfrowej. Dzięki systemowi rezerwacji, możliwe jest zaplanowanie przez czytelnika terminu swojej pracy na terminalu w naszej bibliotece szkolnej. Academica pozwala na dostęp do kilkuset tysięcy pełnotekstowych publikacji naukowych – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Zasób zbiorów dostępnych w systemie powiększa się każdego dnia.

          Warto sprawdzić jak ogromne możliwości wyszukiwania i dostępu do wiedzy daje system Academica zainstalowany w bibliotece ZSP w Łodzierzy. Serdecznie zapraszam do systematycznego korzystania z naszej Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych. Idźmy z duchem czasu.

Comments are closed.