Archiwum 2008-2012

image013

Archiwum wrzesień 2012-kwiecień 2013

Dzień Języków Obcych w ZSP w Łodzierzy

 

W dniu 21. marca 2013 odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Każda z klas wylosowała z miesięcznym wyprzedzeniem jedno państwo europejskie, które będzie przedstawiać w wymyślonej przez siebie formie.

Komisja szkolna w osobie pani Wicedyrektor Haliny Girtler, nauczycielki i pomysłodawczyni Marzeny Wójtowicz i kierownika zajęć praktycznych Jacka Gocoła wybrała zwycięzców:

 

  • I miejsce- klasa III AK- Tur ( Szwecja)
  • II miejsce- klasa III Geod- Rol ( Turcja) oraz IV Żyw- AK ( Szkocja)
  • III miejsce- klasa IV Rol- Sped- Geo ( Anglia)
  • IV miejsce- klasa III Żyw- Sped ( Polska)
  • V miejsce- klasa II Geo- Tur  ( Rosja)

Obchody nie ograniczały się tylko do powyższej imprezy. Nauczycielka j. angielskiego, Aleksandra Stankiewicz zorganizowała Szkolny Konkurs Wiedzy O Krajach Anglojęzycznych, a Sławomir Petryna, nauczyciel j. angielskiego, test z języka angielskiego obejmujący rozumienie ze słuchu. Po dodaniu i podsumowaniu wyników zwycięzcami zostali:

  • I miejsce- Ziomek Dagna ( klasa III Geo- Rol)
  • II miejsce- Zielniewicz Tomasz ( klasa III AK- Tur)
  • III miejsce- Stoltmann Krzysztof ( klasa III Geo- Rol)

 


 

Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech

 

W dniu 20. III. 2013 odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech zorganizowany przez nauczycielki języka niemieckiego, Magdalenę Wojtowicz i Alinę Horajską. Test obejmował podstawowe informacje dotyczące geografii, polityki, historii i zwyczajów świątecznych. Wśród 27 uczestników zwycięzcami zostali:

  • I miejsce- Jaśkiewicz  Kornelia( klasa III A- LO)
  • II miejsce- Bartosik  Mateusz( klasa II C- LO)
  • III miejsce- Pocheć Angelika( klasa III BC- LO)
  • IV miejsce- Rudnik Paweł ( klasa II Tur)
  • V miejsce – Ziomek Dagna ( klasa III Geo- Rol)

Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody rzeczowe.


Dzień Otwartej Szkoły w Łodzierzy

    Dzień 21 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy będzie „Dniem Otwartej Szkoły”. Dyrekcja placówki zaprasza gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. W godzinach od 8:30 do 12:00 będzie można zwiedzić szkołę w tym sale dydaktyczne, pracownie do przedmiotów zawodowych oraz salę sportową. Ponadto udzielimy szczegółowych informacje na temat kierunków kształcenia w naszej szkole, czyli technikum żywienia i usług gastronomicznych i technikum spedycji . Przedstawimy ofertę edukacyjną dotyczącą szkolnictwa zasadniczego czyli klas o profilu :kucharz, sprzedawca i klas wielozawodowych. Uatrakcyjnieniem tego dnia będzie ,,Dzień Języków Obcych” przygotowany przez młodzież szkolną


 

Dekorowali stoły na święta

 

 19 marca 2013r. odbył się w naszej szkole konkurs „Aranżacja stołu wielkanocnego”. Uczestniczyli w nim uczniowie Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Architektury Krajobrazu Celem konkursu było powiązanie wiedzy o tradycjach wielkanocnych z praktycznymi umiejętnościami nakrywania i dekorowania stołów. Komisja konkursowa oceniała pomysłowość, inwencję twórczą, estetykę i wykorzystanie wielkanocnych elementów dekoracyjnych. Zbliżające się święta to już zwykle wiosna, a więc w kolorystyce dominowały różne odcienie zieleni, żółci oraz tradycyjna biel. Wśród elementów dekoracyjnych dużo było pisanek, zajączków, baranków,    a także młodych gałązek ze świeżymi pąkami i listkami, tulipanów i forsycji. Zwycięzcami konkursu zostały uczennice kl. I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych-Amelia Gnat i Oliwia Kozłowska. II miejsce zajęli  – Jakub Danisewicz i Adrian Troniewicz  z kl.III Technikum Architektury Krajobrazu, a na III miejscu uplasowali się uczniowie kl.II Technikum Żywienia    i Gospodarstwa Domowego – Weronika Wolska i Adam Szynkowski. Organizatorkami konkursu były nauczycielki przedmiotów zawodowych – Renata Szepel i Alicja Stoltmann.


 

 

Olimpiada Mediewistyczna

 

Żaneta Bartczak – uczennica kl. II a Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Miastku, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy, zakwalifikowała się do  II etapu VII Ogólnopolskiej Olimpiady Mediewistycznej.Olimpiada Mediewistyczna przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, którzy posiadają bogate wiadomości w zakresie historii średniowiecza. Jej organizatorami są Uniwersytet Gdański i LO w Czersku. I etap VII Olimpiady Mediewistycznej dla naszego okręgu odbył się w Słupsku 1 marca 2013 roku. II etap  Olimpiady Mediewistycznej odbędzie się 22 kwietnia 2013r. w Chojnicach i weźmie w nim udział 50 uczestników zakwalifikowanych z całego kraju. Nauczycielem-opiekunem Żanety jest pan Bogusław Szkwarek. Gratulujemy


XIII edycja konkursu lingwistycznego „Pokaż nam język”

 

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i składa się z czterech etapów.

Etap pierwszy odbywa się w formie internetowego testu z wybranego języka ( niemieckiego, angielskiego lub hiszpańskiego) przeprowadzanego na platformie www.pokaznamjezyk.pl, który kwalifikuje do dalszych trzech etapów konkursu rozgrywanych w wybranych Wyższych Szkołach Bankowych. Nagrodą w Superfinale jest indeks do wybranej Wyższej Szkoły Bankowej z opłaconym rocznym czesnym.Co roku konkurs odbywa się pod innym hasłem.  Temat XIII edycji konkursu brzmi „Społeczeństwo globalne – komunikacja bez granic?”Etap szkolny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbył się 12. III. 2013. Wzięło w nim udział 10 uczniów. Uczniowie z najwyższą punktacja, Damian Depka- Prądziński, Dagna Ziomek i Artur Głuszakiewicz przeszli do półfinału regionalnego, który odbędzie się 5. IV. 2013 w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

 


Łodzierzcy siatkarze wicemistrzami powiatu

 

W dniu 15 marca 2013 w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbył się Finały Powiatu Bytowskiego  Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju udział wzięły 4 zespoły : ZSOiT Miastko, ZSO Bytów, ZSER Bytów oraz ZSP Łodzierz. Łącznie 43 zawodników. Organizatorami rozgrywek było Starostwo Powiatowe w Bytowie i nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Radziszewska oraz Agnieszka Dust – Brzezińska. Sędzią turnieju był Waldemar Żurawik.  Funkcję sędziów sekretarzy pełnili uczennice : Celina Jarocka, Olga Klim, Karolina Dzierżyńska oraz Ewelina Michańczyk. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

W wyniku klasyfikacji końcowej:

I m – ZSO Bytów

Trener: Artur Chajecki

II m – ZSP Łodzierz

Trener: Dariusz Matuszkiewicz

III m – ZSER Bytów

Trener: Marcin Pruszak

IV m – ZSOiT Miastko

Trener: Jolanta Szczepanowska

 


 

 

Pokazali jak ratuje się życie

 

W środę 13 marca w naszej szkole gościliśmy studentów i pracowników naukowych Akademii Pomorskiej w Słupsku. Studenci z kierunku ratownictwo medyczne słupskiej uczelni zaprezentowali swoje umiejętności niezbędne do ratowania życia i zdrowia ludzkiego m.in. na miejscu zdarzenia i podczas transportu. Studenci , przyszli ratownicy zaprezentowali sprzęt ratowniczy niezbędny w pracy ratownika medycznego.  Pokaz  obejrzeli licealiści klas trzecich i uczniowie klas czwartych technikum naszej szkoły.

 

 

 


 

Powiatowe finały w piłce siatkowej dziewcząt

 

 

W dniu 12 marca 2013 roku na sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbył się Finałowy Turniej powiatu bytowskiego w piłce siatkowej dziewcząt   w ramach rozgrywek LICEALIADA 2013. W turnieju udział wzięły 4 zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu bytowskiego, skład Naszej drużyny pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Katarzyny Radziszewskiej tworzyły:

 

1.        Kamila Adamiec

2.        Katarzyna Kiełpińska

3.        Karolina Grzesiak

4.        Aleksandra Klim

5.        Celina Jarocka

6.        Ewelina Michańczyk

7.        Aleksandra Guła

8.        Karolina Dzierzyńska

9.        Magdalena Dawidowicz

10.

Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Bytowie oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy, sędzią zawodów był p.Waldemar Żurawik , a nad prawidłowym przebiegiem czuwali nauczyciele wychowania fizycznego z ZSP w Łodzierzy .Drużyny rozegrały 6 spotkań systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. W wyniku rywalizacji uzyskano końcową klasyfikację zawodów:

I miejsce –  ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W ŁODZIERZY

II miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku

III miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bytowie

IV miejsce – Zespół szkół Ekonomiczno Rolniczych w Bytowie

Uroczystego wręczenia dyplomów i pucharów oraz zakończenia turnieju dokonał Dyrektor ZSP  w Łodzierzy Pan Mariusz Treder.

Start Naszej drużyny należał do bardzo udanych,  zakończony na pierwszym miejscu umożliwi udział w rozgrywkach półfinałowych województwa pomorskiego, które odbędą się w Człuchowie 25 marca 2013r.

 


 

Spotkanie profilaktyczne

 

Dnia 07.03.2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbyło się spotkanie profilaktyczne o uzależnieniach dotyczące narkomani, dopalaczy, alkoholizmu i działania nikotyny. Spotkanie poprowadził Tomasz Kłak – terapeuta od uzależnień z Łękini wraz z wychowankiem. Celem było przekazanie młodzieży jakie są skutki uzależnienia, uświadomienie ryzyka jakie ponosi młody człowiek sięgający po narkotyki oraz umiejętność asertywnego odmawiania i przeciwstawiania się presji grupy rówieśniczej, jak i również pokazanie trudnościwystępujących podczas wyzwalania się z uzależnienia.   Udział w spotkaniu wzięli uczniowie klas II i III technikum. Organizatorem spotkania był pedagog szkolny Maciej Batruch

 

.

 


 

 

 

 


 

 

Nowy sztandar

 

Po dwóch miesiącach nieobecności do szkoły powrócił sztandar szkolny. Sztandar był w renowacji gdzie go odnowiono, odświeżono a przede wszystkim wyszyto nowy napis Zespół Szkół Ponadgimnazjalny w Łodzierzy zgodny z obecną nazwą szkoły. Przypomnijmy, iż szkoła otrzymała sztandar 18 lat temu, gdzie został ufundowany na 30-lecie szkoły wtedy Zespołu Szkół Rolniczych w Łodzierzy. Odnowiony sztandar można zobaczyć w gablocie  na korytarzu szkolnym.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Olimpijczyk na obozie w Łodzierzy.

 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy  w czasie ferii zimowych gości 29 osobową grupę młodzieży wraz z opiekunami z Międzyszkolnego Klubu Sportowego ,,Olimpijczyk” z Gdańska. Uczestnicy obozu w Łodzierzy to siatkarki i siatkarze gdańskiego klubu, którzy nie po raz pierwszy wypoczywają i trenują w podmiasteckiej Łodzierzy. W planach obozowiczów m.in. mecze sparingowe z siatkarkami UKS Morena z Miastka.

 

 


Konkurs dla uczniów na Biznesplan

 

Wszyscy uczestnicy projektu „W zawodzie jak ryba w wodzie” mogą wziąć udział w konkursie na Biznesplan – osoby uczące się w ZSP Bytów, ZSE-R Bytów, SOSW Bytów, ZSOiT Miastko, ZSP Łodzierz.

 

ETAPY KONKURSU

1.        Ogłoszenie konkursu – marzec 2013r.; zbieranie formularzy zgłoszeniowych

2.        Wybranie łącznie 20 uczniów z 5 szkół (ZSOiT Miastko, ZSER Bytów, ZSP Łodzierz, SOSW Bytów, ZSP Bytów) – kwiecień 2013

– kryterium wyboru będzie frekwencja na zajęciach realizowanych w ramach projektu „W zawodzie jak ryba  w wodzie” oraz pomysł na biznesplan (na tym etapie uczniowie nie składają biznesplanów, tylko opracowane przez nas i wypełnione przez uczniów formularze)

3.        Szkolenie wyjazdowe ABC przedsiębiorczości w pigułce  13-14 kwietnia 2013 dla
20 wybranych wcześniej uczniów

Szkolenie będzie miało formę weekendową (łącznie 15 godzin; 1 godz. = 45 min)

Wykonawca: Jolanta Kruk, ul. Smętka 7/2, 10-007 Olsztyn

 

Harmonogram:

13 kwietnia (8 godzin)

 9:00 – 12:30 zajęcia

12:30 – 12:45 przerwa

12:45 – 14:15 zajęcia

 

14 kwietnia (7 godzin)

9:00 – 12:30 zajęcia

12:30 – 12:45 przerwa

12:45 – 14:15 zajęcia

Zapewniamy: przejazd, nocleg, wyżywienie, materiały szkoleniowe; hotel będzie zlokalizowany na terenie województwa pomorskiego.

Zakres tematyczny:

– przygotowanie biznesplanu

– jak założyć i prowadzić własną firmę

– prawo pracy

– ubezpieczenia społeczne

– podstawy marketingu

4. Doradztwo w zakresie przygotowania i tworzenia biznesplanu dla 20 przeszkolonych uprzednio uczniów (3 godz. indywidualnych konsultacji dla każdej osoby) – maj 2013

5. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród – czerwiec 2013

– trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi (I,II,III miejsce) – łączna wartość nagród w każdej edycji to 4.000zł.

 

 


Na sportowo w Łodzierzy

W pierwszy dzień ferii zimowych w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbył się XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. W turnieju udział wzięło 7 zespołów z siedmiu miejscowości (Dretyń, Borzytuchom, Kramarzyny, Miastko, Kołczygłowy, Tuchomie i Kawcze). W turnieju udział wzięło 80 gimnazjalistów, którzy strzelili w sumie 46 bramek. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor ZSP w Łodzierzy  Mariusz Treder, który przedstawił gimnazjalistom m.in. ofertę edukacyjną szkoły i życzył zebranym dobrej zabawy.Po otwarciu turnieju, rozpoczęła się sportowa rywalizacja podczas, której  rozegrano  11 spotkań.. Pierwsze 9 spotkań odbyło się w dwóch grupach, jednej trzyzespołowej i drugiej czterozespołowej.  Kolejne 2 spotkania były walką o miejsca. Oba zakończyły się rzutami  karnymi.

Ostateczna klasyfikacja:

I miejsce –  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku

Trener: Wojciech Sidorczuk

II miejsce – Zespół Szkół w Kołczygłowach

Trener: Artur Kalinowski

III miejsce – ZSPiG w Kramarzynach

Trener: Grzegorz Starzyński

IV miejsce – Zespół Szkół w Dretyniu

Trener: Henryk Jabłoński

V-VII miejsce-ZS w Tuchomiu

Trener:Jerzy Szreder

*ZS w Borzymtuchomiu

Trener: Karol Wałdoch*

*Team Kawcze

Opiekun: Beata Kowalewska

 

Uroczystego wręczenia dyplomów i pucharów oraz zakończenia turnieju dokonał dyrektor szkoły Mariusz Treder. Sponsorami turnieju byli: starosta bytowski i dyrekcja ZSP w Łodzierzy. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy: Dariusz Matuszkiewicz, Sławomir Petryna, Katarzyna Radziszewska oraz Agnieszka Dust – Brzezińska. Sędzią w trakcie rozgrywania spotkań był Jacek Szatkowski

 


Zapisy  na staż

Trwają zapisy na płatne staże dla uczniów uczestniczących w projekcie ,,W zawodzie jak ryba w wodzie”. Staże mają odbyć się w lipcu 2013 r. i trwać będą 4 tygodnie. Osiem osób, które zakwalifikują się na staż do wybranego zakładu pracy będą otrzymywać wynagrodzenie i będą miały zrefundowane koszty noclegów i wyżywienia. Zapisy na staż prowadzi dyrektor szkoły.

 

 


Licealna Studniówka 2013

Kolejne klasy naszej szkoły mają za sobą bal studniówkowy. 1 lutego w piątek w Węgorzynku swoją studniówkę miały klasy licealne miasteckiego ogólniaka. Jak tradycja nakazuje studniówka rozpoczęła się polonezem poszczególnych klas a potem już zabawa do samego rana.

foto-miastko24.pl

 


Mistrzostwa Powiatu Bytowskiego w Tenisie Stołowym

LICEALIADA  2012/2013

 

Dnia 29.01.2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy    odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bytowskiego w tenisie stołowym. Turniej zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Agnieszka Dust Brzezińska i Dariusz Matuszkiewicz

Zawody przeprowadzone zostały w kategorii chłopców w klasyfikacji zespołowej.  W turnieju udział wzięły zespoły szkół: ZSP  Bytów,  ZSOiT Miastko,  ZSO Bytów, ZSER Bytów,  LOSMS Bytów,  ZSP Łodzierz i  ZSP w Łodzierzy .Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

 

1. Łukasz  Kropidłowski,

2. Krystian Hebel,

3. Dawid Mazur.

 

Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.  Po długiej i wyczerpującej walce sportowej końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

 

pierwsze miejsce ZSO w Bytowie,

drugie miejsce ZSP w Łodzierzy,

trzecie miejsce ZSP w Bytowie,

czwarte miejsce LOSMS w Bytowie,

piąte miejsce ZSOiT w Miastku,

szóste miejsce ZSER  w Bytowie.

 

Kilka dni wcześniej 25.01.2013r. w ZSP w Bytowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bytowskiego w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt. Zespół dziewcząt  ZSP z Łodzierzy zajął trzecie miejsce, reprezentowany  przez  uczennice:

 

1. Celinę Jarocką,

2. Dominikę Cybulę,

3. Weronikę Wolską.

 

 


Studniówka 2013

Studniówka to jedyny i niepowtarzalny wieczór w życiu, który na długo pozostaje w pamięci. To także krok w dorosłe życie. Ten wyjątkowy bal mają już za sobą uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy. W piątkowy wieczór tegoroczni maturzyści z klas technikalnych bawili się w „Szlacheckim Dworze” w podmiasteckim  Węgorzynku. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od zatańczonego poloneza. Potem lampka szampana i zabawa do rana. […]

źródło:miastko24.pl

foto-miastko24.pl


 

Jasełka w Łodzierzy

zobacz foto

 


 

V Powiatowy konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

 

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Miastku 14 grudnia 2012 roku  odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza.

Konkurs został zorganizowany z okazji przypadającej w grudniu 214. rocznicy urodzin Adama Mickiewicza.

Jego celem było odkrywanie piękna utworów lirycznych naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza.

W tegorocznej edycji wzięło udział 28. recytatorów z 11. szkół gimnazjalnych                                  i ponadgimnazjalnych z powiatu bytowskiego.

 

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie :

pani Halina Wojdalska – wieloletni nauczyciel języka polskiego w tym liceum,

pani Brygida Bińczyk – pełniąca obowiązki dyrektora Biblioteki Publicznej,

pani Bernadeta Zwolska – nauczyciel – bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Miastku.

 

W kategorii szkół gimnazjalnych laureatami zostali :

 

I miejsce – Daria Krzoska z Zespołu Szkół w Borowym Młynie,

II miejsce – Dominik Buczkowski z Zespołu Szkół w Borowym Młynie,

III miejsce – Agata Trzecinska z Zespołu Szkół w Borowym Młynie

 

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli :

 

Elżbieta Zabrocka z Gimnazjum nr 1 w Bytowie,

Aleksandra Trzebiatowska z Zespołu Szkół w Nakli

 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych laureatami zostali :

 

I miejsce – Justyna Bujwid  z I Liceum Ogólnokształcącego im A. Mickiewicza w Miastku

II miejsce – Sebastian Świątek Brzezinski I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Miastku

III miejsce Patrycja Depka Prądzyńska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie

 

Wyróżnienia zdobyli :

 

Kinga Kowalka z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Rolniczych w Bytowie,

Weronika Wolska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy

 

Konkurs przygotowała pani Krystyna Darczyk –Żelazna – nauczyciel – bibliotekarz                      a poprowadzili go : Marcin Maraszkiewicz z kl. II a oraz Joanna Jura z kl. III a.

 

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe pozyskane ze Starostwa Powiatowego w Bytowie w ramach projektu Miasteckiego Stowarzyszenia Oświatowego.

 

 


 

Stypendium dla Joanny

 

Joanna Kogut uczennica klasy III D  I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy została stypendystkom programu ,,Pomorskie dobry kurs na edukacje-program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego”. Stypendium skierowane było do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Gratulujemy

 


Warsztaty kulinarne w Łodzierzy

 

 

Dnia 4.12.2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbyły się warsztaty kulinarne dotyczące produktów tradycyjnych województwa pomorskiego, zorganizowane przez Sekcję Informacji i Promocji Agencji Rynku Rolnego  w Gdyni oraz nauczycieli łodzieskiej szkoły.

Uczniowie wysłuchali wykładu o wykorzystaniu ryb w żywieniu, a także uczestniczyli w pokazie. Na sali ćwiczeniowej mistrz kucharski Andrzej Ławniczak ze Stowarzyszenia Kucharzy Polskich sporządził cztery potrawy tradycyjnej kuchni kaszubskiej, przekazując jednocześnie wiele cennych uwag, obserwującym jego pracę, uczniom klas żywieniowych.

W menu na warsztatach kulinarnych znalazły się :

~            zupa rybna bursztynowa,

~            klopsiki z pomuchla (dorsza) po kaszubsku,

~            surowy łosoś bałtycki solony,

~            hylyng opiekany z cebulką – śledź po kaszubsku.

 

 


 

 

Kulinarne konkursy

 

Dnia 27 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbył się konkurs na wykonanie najlepszej potrawy regionalnej. Organizatorami konkursu były nauczycielki przedmiotów żywieniowych – Renata Szepel i Alicja Stoltmann.

W konkursie udział wzięli uczniowie technikum żywienia i zasadniczej szkoły zawodowej – kucharz. Uczestnicy przygotowywali potrawy charakterystyczne dla różnych regionów Polski. Dominowały dania wywodzące się z kuchni kaszubskiej. Celem konkursu było kultywowanie tradycji, upowszechnianie potraw regionalnych w codziennym żywieniu oraz rozwijanie zdolności kulinarnych. Komisja konkursowa oceniała właściwy wybór potraw regionalnych, smakowitość oraz prezentację i dekorację potraw.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy III TŻiGD – Wojciech Olejniczak
i Dawid Grudnowski, którzy przygotowali krokiety rybne. Drugie miejsce zajęły uczennice klasy IV TŻiGD – Marcela Żórawicka i Paulina Kuniszewska za wykonanie kotletów wdzydzkich. Natomiast trzecie miejsce przyznano Amelii Gnat i Oliwi Kozłowskiej z klasy I TŻiUG za ciasto marchewkowe. Wyróżnienie otrzymał Rafał Szewczyk z klasy II TŻiGD, który sporządził bigos staropolski.

Ponadto uczniowie klasy IV Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego uczestniczyli w listopadzie 2012 roku w dwóch imprezach kulinarnych.

7 listopada – uczniowie: Bartosz Rudnik i Damian Wosk brali udział
w II Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym „Literacka Kuchnia” w Gdańsku. Przygotowywali „Daube” – duszoną wołowinę w czerwonym winie z warzywami w oparciu o przewodnik
o Prowansji pt. „Prowansja od A do Z” Petera Mayla oraz „Szarlotkę Bzowej Babuleńki”
na podstawie „Bzowej Babuleńki” Hansa Chrystiana Andersena.

14 listopada Stanisław Siatkowski reprezentował szkołę w Kulinarnym Pucharze Regionu w Słupsku. Wykonał „Flaczki z karpia i warzyw w sosie śmietanowym”.

Opiekunem uczniów była Renata Szepel


„Mistrz Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego”

 

Dnia 15.11.2012 r. w I Liceum Ogólnokształcących w Miastku odbył się finał piątej edycji konkursu „Mistrz Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu, którego współorganizatorem było Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe.
Eliminacje szkolne przeprowadzone zostały w połowie  października. W ich wyniku wyłoniono z każdej szkoły ponadgimnazjalnej laureatów, którzy zakwalifikowani zostali do finału. Rozgrywka finałowa składała się z dwóch części: testu leksykalno-gramatycznego i przygotowanej przez uczniów po niemiecku prezentacji multimedialnej na temat swojej miejscowości, okolicy, powiatu bytowskiego.

W finale wzięło udział 13 uczennic i uczniów reprezentujących LO w Bytowie , ZSER w Bytowie, ZSP w Łodzierzy , ZSO i T w Miastku oraz I LO w Miastku.

Po podliczeniu punktów z dwóch etapów fazy finałowej zwycięzcą został Andre Markiewicz z ZSO i T w Miastku, drugie miejsce zajęła Patrycja Krochmalska z ZSO i T w Miastku, a trzecie po dogrywce (troje uczestniczek konkursu zdobyło tę samą liczbę punktów) Patrycja Renkiewicz z ZSER w Bytowie. Przyznano również trzy  wyróżnienia za najciekawsze prezentacje multimedialne dla Patrycji Zaremby z I LO w Miastku, Dominika Schwedy  z LO w Bytowie i Patrycji Renkiewicz z ZSER w Bytowie. Laureaci otrzymali nagrody w postaci sprzętu multimedialnego i komputerowego (cyfrowy aparat fotograficzny, kamera internetowa, odtwarzacz mp4, pamięci przenośne pendrive) ufundowane ze środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Bytowie.

Konkurs przeprowadzili nauczyciele języka niemieckiego I Liceum Ogólnokształcącego w Miastku: Alina Horajska i Waldemar Zwiewka.

 

 


 

 

 

 

Łodzierz korzysta z unijnej kasy

 

 W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy rozpoczęła się realizacja projektów unijnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Pierwszy projekt pn. ,,Łodzierz-wszechstronna młodzież”, realizowany jest w ramach projektu pod nazwą ,,W zawodzie jak ryba w wodzie” . Zakłada on, iż przez dwa lata uczniowie łodzieszkiej szkoły będą uczestniczyć w zajęciach wyrównawczych z języka angielskiego, języka niemieckiego, biologii i matematyki oraz zajęciach specjalistycznych z ICT. Zostaną zorganizowane warsztaty na temat stereotypów, wyjazdy branżowe do zakładów pracy a 8 uczniów po ukończeniu szkoły zostanie skierowanych na płatne staże  Dzięki projektowi szkoła zostanie również  doposażona w sprzęt multimedialny.

Drugim projektem realizowanym m.in.  w Łodzierzy to projekt pn  „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy”. W ramach projektu zaplanowano  zasadnicze zwiększenie kompetencji uczniów kształcących się w szkołach zawodowych, wypracowanie nowych standardów praktyk w porozumieniu z pracodawcami, programów doradztwa zawodowego oraz języków obcych zawodowych, a także wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego w technikum spedycji, technikum geodezji i technikum obsługi turystycznej

W Łodzierzy finalizuje się również projekt pod nazwą ,,Szanujmy energię. Kompleksowa termomodernizacja bazy dydaktycznej placówek oświatowych powiatu bytowskiego” mający na celu termomodernizacje budynku szkolnego ZSP w Łodzierzy tj wymiana okien, ocieplenie budynku, wymiana dachu, modernizacja kotłowni oraz instalacja systemu solarowego.

,,Projekty te realizowane są we współpracy ze Starostwo Powiatowym w Bytowie. Całość realizowanych przedsięwzięć to ponad 2 mln zł pochodzących z funduszy unijnych i budżetu powiatu bytowskiego

 


 

Konkurs Mitologiczny ,, Z wizytą na Olimpie”

 

Dnia 25 października 2012 r. w I liceum Ogólnokształcącym w Miastku odbył się konkurs mitologiczny pod hasłem : ,, Z wizytą na Olimpie” Przeznaczony on został  dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych gminy Miastko. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o mitologii greckiej i rzymskiej oraz poszerzenie wiadomości na temat kultury starożytnej Grecji i Rzymu. Każda szkoła mogła wytypować drużynę składającą się z trzech osób.

Drużyna szkolna przygotowywała wcześniej pracę plastyczną, która była związana z dowolnie wybranym frazeologizmem mitologicznym. Poza tym każdy uczestnik konkursu rozwiązywał przygotowany przez p. Krystynę Darczyk- Żelazną test z wiedzy mitologicznej trwający  45 minut i zawierający 30 pytań.

 

Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie :

p. Jadwiga Ziomek – z Biblioteki Publicznej w Miastku – przewodnicząca jury,

p. Irena Remelska- z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Miastku

p. Bernadeta Zwolska – z Biblioteki Pedagogicznej w Miastku.

 

Po sprawdzeniu wszystkich testów i ocenieniu prac plastycznych jury wyłoniło zwycięzców konkursu mitologicznego.

 

W kategorii szkoły gimnazjalne ustalono następującą kolejność :

I miejsce – Dominika Kosmalska – Zespół Szkół w Dretyniu – Gimnazjum   im. Polskich Noblistów ,

II miejsce – Jan Lipiński – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku,

III miejsce – Anna Główczewska – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku.

Wyróżnienia :

Michał Kurkul – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku

Damian Jastrowski – Zespół Szk.ół w Dretyniu – Gimnazjum

im. Polskich Noblistów

 

Za najlepszą pracę plastyczną w tej kategorii komisja uznała plakat Drużyny  B  z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku.

 

Natomiast w kategorii szkoły ponadgimnazjalne przyznano :

I miejsce  – Marcie Rutce – Zespól Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku,

II miejsce – Kamili Cybulskiej – I Liceum Ogólnokształcące w Miastku,

III miejsce – Żaneta Bartczak – I Liceum Ogólnokształcące w Miastku.

Wyróżnienia : Arkadiusz Maraszkiewicz – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

w Łodzierzy,

Aleksandra Taukin – I Liceum Ogólnokształcące w Miastku.

Spośród wszystkich prac plastycznych w tej kategorii jury najwyżej oceniło plakat drużyny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy.

 

Laureaci Konkursu Mitologicznego otrzymali nagrody książkowe.

Organizatorem Konkursu było Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe, które otrzymało dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w Miastku w ramach realizacji zadań publicznych obejmujących działalność pożytku publicznego.

 

 


 

Wizyta księdza biskupa

 

W poniedziałek 29 października br. w naszej szkole gościł Jego Ekscelencja biskup Edward Dajczak Ordynariusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. O godz. 9.00 spotkał się z maturzystami z liceum a następnie odbyło się spotkanie z maturzystami klas technikalnych w Łodzierzy. Ksiądz biskup odpowiadał na pytania młodzieży i przeprowadził krótką katechezę. Wizyta gościa odbyła się w ramach wizytacji parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku

 

 


 

 

Puchar z Przodkowa

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy- w składzie

Celian Jarocka (kapitan),Aleksandra Klim, Aleksandra Guła, Kamila Adamiec, Katarzyna Kiełpińska, Karolina Grzesiak, Katarzyna Dzięcioł, Daria Stanisz, Ewelina Michańczyk, Klaudia Włodarska, Karolina Dzierzynska, Weronika Wolska, Dominika Fabiniak, Magdalena Kryczka pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Katarzyny Radziszewskiej zdobyły puchar Przewodniczącego Ludowych Zespołów Sportowych w Gdańsku zajmując  pierwsze miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie.

Zawodniczki z ZSP w Łodzierzy trafiły do grupy razem z zespołami z Rusocina oraz z Skórcza. Oba zespoły pokonały wynikiem 2:0 i wyszły z grupy na pierwszej pozycji zapewniając sobie możliwość gry w finale. W meczu finałowym dziewczęta spotkały się z zespołem z Pruszcza Gdańskiego. Po długiej i wyczerpującej walce siatkarki z Łodzierzy wygrały mecz finałowy z drużyną Pruszcza Gdańskiego 2:0

 

 

 

 


 

 

Recytowali poezje Papieża Jana Pawła II

 

Dla uczczenia 34 rocznicy pontyfikatu papieża Jana Pawła II. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy 12 października odbył się XII Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły

 

Swoją obecnością konkurs uświetnili: radny sejmiku województwa pomorskiego Mirosław Batruch, przewodniczący Komisji Edukacji i Rozwoju Rady Powiatu Bytowskiego Zbigniew Batko, burmistrz Miastka Roman Ramion, proboszcz parafii pod wezwanie NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku ks. Jan Cychowski, prezes firmy ,,Danlid” Krzysztof Świątek-Brzeziński, prezes miasteckiego koła Związku Filatelistów Artur Pieszak

 

Organizator imprezy dyrektor szkoły Mariusz Treder powitał zaproszonych gości, opiekunów i uczestników konkursu :

 

Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania konkursu Joannie Treder, Andrzejowi Mynio, Beacie Grzybowskiej, Elżbiecie Dudziak i Maciejowi Batruch, Zapoznał również z programem oraz przedstawił skład komisji. Był on następujący:

 

Beata Grzybowska – przewodnicząca

Elżbieta Dudziak-członek komisji

Magdalena Woszczak –członek komisji

 

O godzinie 12.30 Dyrektor Szkoły – Mariusz Treder ogłosił wyniki.

 

Kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce – Karolina Kuniszewska – SP nr 2 w Miastku
II miejsce – Paulina Frejnik – SP nr 2 w Miastku
III miejsce –Sylwia Świątek-Brzezińska– SP w Brzeźnie Szlacheckim

 

Wyróżnienia: Anna Lesińska SP nr 1 w Miastku

Kategoria szkoły gimnazjalne:

I miejsce – Konstancja Świątek-Brzezińska – Gimnazjum w Brzeźnie Szlacheckim ,
II miejsce – Sandra Frycz – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku,
III miejsce – Natalia Zwierzchowska –. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Weronika Wolska – ZSP w Łodzierzy
II miejsce – Dagmara Gostomska – Technikum Leśne w Warcinie,
III miejsce –Justyna Bujwid- LO Miastko.

 

Wyróżnienie: Jakub Danilewicz-ZSP w Łodzierzy

 

Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk zaproszonych gości nagrody i dyplomy. Przyjęli również gratulacje i wyrazy uznania. Dyplomy i upominki wręczono również pozostałym uczestnikom.

W czasie wręczania nagród Pan Dyrektor podziękował wszystkim tym, dzięki którym uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Byli to:

-firma Danlid

-Starosta Bytowski – Jacek Żmuda-Trzebiatowski,

-Burmistrz Miastka – Roman Ramion,

-Przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku-Tomasz Borowski

-Radny Sejmiku Pomorskiego Mirosław Batruch

– Dorota Adamecka

-Artur Pieszak

-Dyrekcja ZSP w Łodzierzy

 

Przebieg konkursu uatrakcyjniła wystawa filatelistyczna pt ,,Znaczek personalizowany” przygotowana przez ucznia II LO w Miastku Artura Pieszaka

Zobacz foto


Młodzież z Łodzierzy poznawała Dolną Saksonie

 

W Walsrode gościła grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy pod opieką nauczycieli szkoły: Marzeny Wójtowicz i Magdaleny Wojtowicz. Młodzież z Łodzierzy wraz ze swoimi niemieckimi kolegami realizowała wspólny projekt polegający na przygotowaniu niemieckich potraw regionalnych. Ponadto zapoznała się z atrakcjami regionu Dolnej Saksoni, zwiedzając m.in. port w Hamburgu i  Heide Park w Soltau..

 


 

Ślubowali i otrzymali legitymacje

 

27 września br odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. W tym roku 110 uczniów klas pierwszych złożyło ślubowanie na sztandar szkoły i odebrało z rąk dyrektora szkoły legitymacje szkolne .W tym roku po raz pierwszy ślubowanie złożyli uczniowie klas zasadniczej szkoły zawodowej o profilu kucharz i klas wielozawodowych.


Fotografowali Ukrainę

W dniach 20 -26.09.2012r. grupa miasteckich licealistów z I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Miastku wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy oraz licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku przebywała we Lwowie, gdzie wspólnie z ukraińskimi rówieśnikami ze szkoły partnerskiej realizowała zaplanowane przedsięwzięcia związane z projektem edukacyjnym “Różnorodność w obiektywie”. Działania określone w projekcie umożliwiły młodym ludziom nawiązanie kontaktów rówieśniczych oraz poznanie międzykulturowego wymiaru regionów, w których mieszkają. Młodzież miastecka i lwowska w trakcie realizacji zadania wykorzystała swoją pasję fotografowania do zainicjowania dyskusji na temat różnorodności, międzykulturowości i wzbudzenia refleksji nad własną tożsamością. W trakcie pobytu we Lwowie młodzież uczestniczyła w różnorodnych działaniach, m. in. w zajęciach integracyjnych, międzykulturowych, językowych, warsztatach fotograficznych, podziwiała balet “Jezioro Łabędzie” w Operze Lwowskiej. Innym punktem programu były zajęcia terenowe, podczas których uczestnicy mieli okazję wykorzystać wcześniej zdobytą wiedzę fotograficzną w praktyce.
Młodzi fotografowie odwiedzili różne lwowskie dzielnice, ulice, podwórka, parki. Aparat fotograficzny umożliwił prześwietlenie przestrzeni miejskiej pod kątem zróżnicowania społecznego, architektonicznego, historycznego i ludzkiego. Kolejnym punktem programu we Lwowie było wspólne odnowienie przydrożnego krzyża, który dla obu narodów w symbolice jest jednakowo ważny. Końcowym efektem wspólnych działań był wernisaż (wystawa prac, fotografii). Znalazły się na nim albumy, zdjęcia przywiezione przez uczniów z Miastka oraz te wykonane podczas wspólnego pobytu we Lwowie. Projekt Miasteckiego Stowarzyszenia Oświatowego, którego realizacja rozpoczęła się 4.06.2012r. a zakończy się 16.11.2012r. otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.


 

Archiwum- rok szkolny 2011/2012

 


Motoryzacyjny sukces uczniów z Łodzierzy

 

 

Uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy zdobyli I miejsce drużynowo w finałach wojewódzkich Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół Ponadgimnazjalnych organizowanego przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku, Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku , Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Gdańsku i Pomorskie Kuratorium Oświaty.

Turniej odbył się w Wejcherowie Startowały w nim drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z terenu województwa pomorskiego m.in. z Gdańska, Gdyni, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Prabut, Bytowa, Miastka i Łodzierzy.

Drużyna ZSRCKU w Łodzierzy pod opieką nauczyciela Stanisław Frycza, reprezentowana przez uczniów Konrada Kuśmierka, Marcina Sztobnickiego i Pawła Włodarczyka rywalizowała w takich konkurencjach jak znajomość przepisów ruchu drogowego, znajomość historii motoryzacji ,jazda samochodem (tor zręcznościowy z talerzem stewarda ) jazda motocyklem (tor zręcznościowy), udzielanie pomocy przedlekarskiej ofiarom wypadków drogowym, obsługa techniczna samochodu.

Drużyna z Łodzierzy zdobyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej i otrzymała puchar dyrektora PORD w Gdańsku, zaś indywidualnie uczniowie z ZSRCKU w Łodzierzy zajęli pierwsze miejsce w turnieju (Paweł Włodarczyk) i trzecie miejsce Konrad Kuśmierek otrzymując pamiątkowe medale i puchary. Reprezentacja z Łodzierzy będzie reprezentować województwo pomorskie w turnieju ogólnopolskim, który odbędzie się w Tomaszowie i Wiechlicach koło Żagania w województwie lubuskim.

 

 


 

 

Nasi strażacy

 

12 maja br. z okazji jubileusz 60 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzenku rozegrano zawody sportowe Młodzieżowych Drużyn Strażackich działających przy Ochotniczej Straży Pożarnej. W turnieju uczestniczyła również Młodzieżowa Drużyna Strażacka działająca przy naszej szkole pod opieką Pana Władysława Andrusieczko.

W czasie zawodów do rozegrania były dwie konkurencje tj. sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenia bojowe. W grupie I (12-15 lat) w kategorii dziewcząt zwyciężyła reprezentacja Dretynia. Druga była Piaszczyna. W kategorii chłopców najlepsi okazali się chłopacy z Żabna przed Dretyniem, Wałdowem, Piaszczyną i Słosinkiem.
W grupie II (16-18 lat) w kategorii dziewcząt zwyciężyła reprezentacja Żabna. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze czyli Świerzenko. Wśród chłopców górą byli strażacy z Dretynia. Na kolejnych pozycjach uplasowali się ochotnicy z Wałdowa, i drużyna ZSRCKU w Łodzierzy, następnie OSP w Świerzenku, Kamnicy, Piaszczyny oraz Słosinka.

 

 


 

 

Pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów

 

 

W piątek 27.04 w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z pożegnaniem i wręczeniem świadectw ukończenia szkoły tegorocznym absolwentom.. Na wyróżnienie zasługują absolwenci:

 

Mariusz Jakubowski uczeń klasy IV technikum spedycji osiągnął średnią ocen 4,9. Brał udział konkursach o Unii Europejskiej i konkursie wiedzy samorządowej. Reprezentował szkołę w poczcie sztandarowym i aktywnie brał udział wymianie młodzieży ze szkołą partnerską z Walsrode. Był kapitanem drużyny pierwszej pomocy, która w 2010 zajęła III miejsce a w 2012 I miejsce w Powiatowych Zawodach Pierwszej Pomocy PCK i Obrony Cywilnej

Stanisław Kowalski uczeń klasy IV technikum spedycji osiągnął średnią ocen 5,2, reprezentował szkołę w konkursach historycznych i konkursach wiedzy o Unii Europejskiej. Był Posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży. Zwycięzcą IV edycji konkursu Mistrz Obycia Społecznego. Wraz z drużyną zajął w tym roku I miejsce w Powiatowych Zawodach Pierwszej Pomocy PCK i Obrony Cywilnej

 

Kacper Cichuta uczeń klasy IV technikum spedycji, osiągnął wynik 4,56 brał czynny udział w konkursach wiedzy historycznej, wiedzy samorządowej i wiedzy o Unii Europejskiej

 

Monika Mirączka uczennica klasy IV technikum spedycji aktywnie uczestniczyła w życiu klasy i szkoły. Brała udział w występach koła wokalnego z której występy mogliśmy podziwiać m.in. na różnego rodzaju uroczystościach szkolnych.

 

 

Na wyróżnienie zasługują również uczennice klasy IV Architektury Krajobrazu

Marzena Dzienisz i Katarzyna Tkacz

 

Marzena Dzienisz uzyskała średnią ocen 4,7 i otrzymała wzorowe zachowanie. Marzena reprezentowała szkołę w konkursach przedmiotowych i na zawodach sportowych

 

Katarzyna Tkacz uzyskała średnią ocen 4,6. i otrzymała wzorowe zachowanie. Reprezentowała szkołę w konkursach przedmiotowych

 

W konkursach kulinarnych swoje umiejętności prezentował Arkadiusz Bińczyk z klasy IV technikum Kucharz.

 

Innym absolwentem tej klasy jest Adam Hasulak reprezentant szkoły w tenisie stołowym M.in. w mamach LICEALIADY zajął I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Bytowskiego, I miejsce w Półfinałach Województwa Pomorskiego, II miejsce w finałach wojewódzkich i II miejsce w X Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w tenisie stołowym.

 

Wśród tegorocznych absolwentów możemy wyróżnić sportowców, którzy godnie reprezentowali szkołę w czasie zmagań sportowych. Są to siatkarze: Łukasz Dymitrów, Mariusz Jakubowski i Przemysław Kuzemko, którzy reprezentowali szkołę i osiągali sukcesy na turniejach w ramach Ludowych Zespołów Sportowych, Licealiady i licznych turniejach okolicznościowych

 

Wśród naszych szkolnych sportowców mamy również dziewczęta, które reprezentowały szkolę w takich dyscyplinach sportowych jak koszykówka i siatkówka. Są to Olga Glaza, Marta Kandziora, Marzena Dzienisz, Anna Dzienisz,

 

W tym roku w naszej szkole powstała Młodzieżowa Drużyna Strażacka. Należą do nich Michał Bruski, Sebastian Dupik, Anna Dzienisz, Beata Deńczyk, Żaneta Skiba

 

Gratulujemy !!!

 

 

 

.


 

Nasza Szkoła na obchodach 65 lecia LZS w Gdańsku.

 

14.04.2012r. w Gdańsku odbył się IV Zjazd Sprawozdawczo-wyborczy Delegatów Pomorskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Delegatem Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy na ten Zjazd był Dariusz Matuszkiewicz, który uhonorowany został medalem okolicznościowym 65 lecia LZS za zasługi dla rozwoju Ludowych Zespołów Sportowych województwa pomorskiego, natomiast Nasza Szkoła otrzymała puchar Rady Wojewódzkiej dla szkoły Szkoła Aktywna Sportowo”

 


 

Wojewódzki Turniej Siatkówki Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych

Rady Wojewódzkiej Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku.

 

 

Uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy w składzie:

DYMITRÓW ŁUKASZ

JAKUBOWSKI MARIUSZ

NAWROCKI ROBERT

KRAWCZYK PRZEMYSŁAW

MAKARZEC KONRAD

KUZEMKO PRZEMYSŁAW

BUCŁAW SZYMON

KUŚMIEREK KONRAD

WŁODARCZYK PAWEŁ

JASIŃSKI PIOTR

 

z opiekunem Dariuszem Matuszkiewiczem 18.04.2012r. wzięli udział Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanym przez Radę Wojewódzką Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku. Startowało 9 drużyn turniej rozegrany w trzech grupach gdzie zwycięzcy każdej grupy w finale walczyli o miejsca od I-III. Rywalizując z zespołem z Lęborka i Kwidzyna, start Naszej drużyny należał do udanych zakończony na trzecim miejscu.

 


 

Powiatowe Mistrzostw w Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża i Obrony Cywilnej.

 

W dniu 23.04. 2012r. drużyna ZSRCKU w Łodzierzy brała udział w zawodach pierwszej pomocy, które odbyły się w ZSO w Bytowie. Drużynę tworzyli: Dagna Ziomek, Kamil Wróblewski , Marcin Sztobnicki, Mariusz Jakubowski, Stanisław Kowalski, Paweł Włodarczyk, Wojciech Olejniczak, opiekunem drużyny był Dariusz Matuszkiewicz. Po teście teoretycznym zawodnicy przystąpili do zmagań praktycznych. W końcowej klasyfikacji Nasza drużyna zajęła I miejsce, tym samym uzyskując awans na zawody wojewódzkie. Zawodnicy otrzymali Puchar Urzędu Wojewódzkiego Delegatury w Słupsku, puchar okolicznościowy oraz cenne nagrody.

 


Z Walsrode do Łodzierzy

Młodzież z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odwiedzili niemieccy koledzy z zaprzyjaźnionej szkoły z Walsrode w Niemczech. Niemiecka młodzież wraz ze swoimi rówieśnikami ze szkoły w Łodzierzy uczestniczyła we wspólnych warsztatach kulinarnych, gdzie poznawała i sporządzała potrawy naszej kuchni narodowej. Ponadto wspólnie zwiedzili Słupsk i Ustkę. Na ten projekt ZSRCKU w Łodzierzy pozyskała fundusze z fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie i Starostwa Powiatowego w Bytowie. W październiku dojdzie do rewizyty naszej młodzieży i odwiedzą swoich niemieckich kolegów w Walsrode, a wcześniej już w czerwcu szkoła organizuje wyjazd na praktyki do Holandii. Koordynatorem wymiany młodzieży polsko-niemieckiej jest nauczycielka języka niemieckiego Marzena Wójtowicz, którą wspomagały Aleksandra Stankiewicz, Magdalena Wojtowicz i Kamila Kiedrowska.

 


 

 

Nauczyciele grali w siatkówkę

 

 

Reprezentacja nauczycieli Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy zajęła trzecie miejsce w XX Nauczycielskim Turnieju Drużyn Mieszanych Piłki Siatkowej im. Barbary Pliszki. Organizatorem turnieju byli zwycięzcy ubiegłorocznej edycji nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie

W turnieju, który organizowany jest już od 20 lat udział wzięli nauczyciele i pracownicy oświaty szkół z powiatu bytowskiego: SOSW w Bytowie, ZSP w Bytowie, ZS Lipnica/Borowy Młyn, ZSO w Bytowie, SP nr 2 w Bytowie, Gimnazjum nr 2 w Bytowie, SP nr 5 w Bytowie , ZS w Borzymtuchomiu i jedyna reprezentacja z gminy Miastko: ZSRCKU w Łodzierzy.

Szkołę w Łodzierzy reprezentowali: Dariusz Matuszkiewicz (kapitan), Joanna Kruse, Agnieszka Dust Brzezińska, Katarzyna Radziszewska, Grażyna Skowroń-Frycz, Mieczysław Pawłowski, Stefan Stankiewicz, Mariusz Treder i Henryk Jabłoński (nauczyciel ZS w Dretyniu)

W rozgrywkach, które trwały od października ubiegłego roku, łodzieska drużyna rozegrała spotkania:

ZSRCKU Łodzierz – SOSW Bytów 3:0 (25:13, 25:17, 25:21)

ZSRCKU Łodzierz – ZSP Bytów 3:2 (25:17, 11:25, 21:25, 25:23, 15:7)

ZS Lipnica/Borowy Młyn – ZSRCKU Łodzierz 1:3 (13:25, 18:25, 25:18, 19:25)

ZSRCKU Łodzierz – LO Bytów 3:1 (25:16, 25:17, 19:25, 25:13)

SP 2 Bytów – ZSRCKU Łodzierz 3:0 (25:17, 25:16, 27:25)

ZSRCKU Łodzierz – G 2 Bytów 0:3 (27:29, 16:25, 18:25)

SP 5 Bytów – ZSRCKU Łodzierz 0:3 (15:25, 19:25, 15:25)

ZS Borzytuchom – ZSRCKU Łodzierz 0:3 (13:25, 17:25, 20:25)

 

W ćwierćfinałach reprezentacja ZSRCKU w Łodzierzy pokonała połączone siły Zespołów Szkół z Lipnicy i Borowego Młyna 2:1 (23:25, 25:22, 15:12) . W walce o finał łodzierzanie ulegli późniejszemu triumfatorowi turnieju nauczycielom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie 0:2 (13:25, 23:25) . W walce o trzecie miejsce nauczyciele z Łodzierzy zdecydowanie pokonali reprezentacje ZSO w Bytowie 2:0 (25:15,25:11).

Dotychczas najlepsze miejsca w turniejach piłki siatkowej drużyn mieszanych im. Barbary Pliszki nauczyciele ZSRCKU w Łodzierzy osiągnęli w 2007 r (I miejsce) i 2008 r. (III miejsce)

 


Ulubione potrawy uczniów z Łodzierzy

 

 

 

Julita Sobolewska z klasy III technikum żywienia i gospodarstwa domowego zajęła pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym ,,Moja ulubiona potrawa”, który odbył się w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy. Zwycięską potrawą został deser karmelowy. Drugie miejsce zajął boczek nadziewany karkówką przygotowany przez uczennice Paulinę Kuniszewską i Marcelę Żórawicką również z III klasy żywienia i gospodarstwa domowego. Trzecie miejsce przypadło uczniowi klasy I technikum żywienia i gospodarstwa domowego Mateuszowi Bińczykowi za przygotowanie zrazików drobiowych.

Jury w składzie: Halina Girtler, Zofia Romanowska, Joanna Treder i Aleksandra Stankiewicz oceniała smakowitość potraw, prezentacje i dekoracje potraw. Celem konkursu było wykorzystanie wiedzy i umiejętności zdobytych przez uczniów na zajęciach praktycznych i wymiana doświadczeń kulinarnych– mówi Mariusz Treder dyrektor ZSRCKU w Łodzierzy.

Wśród pozostałych dań przygotowanych przez uczestników konkursu znalazły się: ,,Kaszubski frykas z kure”, karkówka po kaszubsku, faszerowana pierś z kurczaka, pierogi ruskie, smażona wołowina z pomarańczem i imbirem, żeberka w sosie ketchupowym, bigos ,,ruski” i wykwintne udka pieczone.

Organizatorami konkursu były nauczycielki technikum żywienia i gospodarstwa domowego ZSRCKU w Łodzierzy: Renata Szepel, Alicja Stoltmann i Katarzyna Czekała. Zwycięscy i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez dyrekcje ZSRCKU w Łodzierzy

 


Dzień Otwartej Szkoły w Łodzierzy

Dzień 21 marca br. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy będzie „Dniem Otwartej Szkoły”. Dyrekcja placówki zaprasza gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły.

W godzinach od 8:00 do 13:00 będzie można zwiedzić szkołę w tym sale dydaktyczne, pracownie do przedmiotów zawodowych oraz salę sportową. Ponadto udzielimy szczegółowych informacje na temat kierunków kształcenia w naszej szkole, czyli technikum żywienia i usług gastronomicznych i technikum spedycji . Przedstawimy ofertę edukacyjną dotyczącą szkolnictwa zasadniczego czyli klas o profilu :kucharz, sprzedawca i klas wielozawodowych.

 


Maturzyści !!!

Harmonogram Matury 2012-kliknij


Półfinały Województwa Pomorskiego w Tenisie Stołowym

Licealiada 2012

 

Dnia 28.02.2012r. w Słupsku odbyły się półfinały województwa pomorskiego w tenisie stołowym. W półfinałach udział wzięły trzy szkoły: ZSRCKU w Łodzierzy, ZSO nr1 w Słupsku, ZSS w Człuchowie.

W rozgrywkach udział wzięli uczniowie ZSRCKU pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego – Agnieszki Dust – Brzezińskiej. W zawodach udział wzięło 3 uczniów:

 

1.        Adam Hasulak

2.        Krystian Hebel

3.        Dawid Mazur

 

Rozgrywki przeprowadzone zostały w klasyfikacji zespołowej. Po długiej i ciężkiej walce szkoła ZSRCKU z Łodzierzy zajęła pierwsze miejsce i zakwalifikowała się do finału województwa pomorskiego. Miejsce drugie zajął ZSO nr1 w Słupku, trzecie miejsce zajął ZSS w Człuchowie.

 


Mistrzostwa powiatu bytowskiego w tenisie stołowym

Licealiada 2012

 

Dnia 21.02.2012r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bytowskiego w tenisie stołowym, zorganizowane przez Agnieszkę Dust – Brzezińską oraz Dariusza Matuszkiewicza.

Zawody przeprowadzone zostały w kategorii chłopców w klasyfikacji zespołowej. W turnieju udział wzięły zespoły ze szkół: ZSP Bytów, ZSP Miastko, ZSO Bytów, ZSO Miastko, ZSER Bytów, ZSRCKU Łodzierz. W rozgrywkach udział wzięło trzech uczniów z każdej szkoły. ZSRCKU w Łodzierzy reprezentowali uczniowie:

1. Adam Hasulak,

2. Krystian Hebel,

3. Dawid Mazur.

 

Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play. Po długiej i wyczerpującej walce sportowej pierwsze miejsce zajęła szkoła ZSRCKU w Łodzierzy, dzięki temu awansowała do kolejnej fazy rozgrywek, do półfinału wojewódzkiego. ZSO w Bytowie zajął drugie miejsce, ZSP w Bytowie uplasował się na trzecim miejscu, Pozostałe miejsca przypadły ZSP w Miastku ZSER w Bytowie i ZSO w Miastku

 

Dwa dni później 23.02.2012r. w Bytowie odbyły się mistrzostwa powiatu bytowskiego w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt. Szkołę ZSRCKU z Łodzierzy reprezentowały uczennice:

1. Celina Jarocka,

2. Patrycja Malek,

3. Ewelina Michańczyk.

 


Smaczne bo pomorskie

 

 

Gęś pomorska nadziewana jabłkami z dodatkiem buraczków pruskich to potrawa, która zajęła II miejsce w konkursie ,,Gotowe dania i potrawy”, który odbył się w Swarożynie w ramach podsumowania warsztatów kulinarnych pn ,,Poznajemy produkty tradycyjne Pomorza” Nagrodzone danie przygotowali uczniowie klasy III technikum żywienia i gospodarstwa domowego w Łodzierzy Stanisław Siatkowski i Damian Wowk pod opieką nauczycieli ZSRCKU w Łodzierzy Renaty Szepel i Agnieszki Warsińskiej. Organizatorem konkursu i towarzyszącemu temu przedsięwzięciu seminarium była Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Gdyni i Urząd Marszałkowski w Gdańsku.

 


 

 

 

 

 

 


Dni Otwarte Szkoły w Łodzierzy dla rodziców

 

W dniu 4 października dyrekcja Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy zaprasza rodziców na Dni Otwarte Szkoły. Oprócz tradycyjnego spotkania z dyrekcją szkoły i wychowawcami klas, rodzice będą mogli zwiedzić sale dydaktyczne i pracownie do nauczania przedmiotów zawodowych. Będą mogli zapoznać się ze sprzętem specjalistycznym m.in. do nauki w technikum geodezyjnym. Ponadto zaprezentowana zostanie wystawa prac-projektów wykonanych przez uczniów architektury krajobrazu, zaś uczniowie technikum żywienia i gospodarstwa domowego będą częstowali wypiekami wykonanymi w czasie zajęć praktycznych. Zapraszamy


Koncert zespołów: 100% i Anny Wyszkoni w Słupsku

Dnia 17.09.2011r. grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką pedagoga szkolnego p. Macieja Batrucha wzięła udział w imprezie profilaktyczno – informacyjnej na temat uzależnień pod nazwą„NIEĆPA 2011”, która odbyła się w Hali Gryfia w Słupsku. Na początku wystąpili przedstawiciele władz miasta oraz służb społecznych i organizacji pozarządowych działających w Słupsku i regionie. Następnie odbył się koncert zespołu 100%, a po nim wystąpiła Sandra Pączek i gwiazda wieczoruAnna Wyszkoni. Przy wejściu do hali znajdowały się punkty konsultacyjne, gdzie można było uzyskać informacje na temat sposobów udzielania pomocy osobom zagrożonym uzależnieniem i uzależnionym oraz rodzinom, miejsc terapii oraz warunków i szans wyjścia z problemu uzależnień. Wyjazd sfinansowała Miejsko Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku.


 

Archiwum- rok szkolny 2010/2011

 

 

Brąz dla Tomasza Kędryny

 

Dnia 07.06.2011r w Chojnicach odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego z Lekkiej Atletyki – Licealiada 2011. W zawodach tych udział wzięli uczniowie ZSRCKU w Łodzierzy: Tomasz Kędryna, Daniel Gawdzik, Piotr Jasiński. Sukcesem zakończył się występ Tomasza Kędryny, który w pchnięciu kulą zdobył brązowy medal. Opiekunem była Agnieszka Dust Brzezińska

 


 

Zwycięstwo w Przodkowie

 

Uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierz w składzie:Dymitrów Łukasz,   Kłączyński Jarosław Jakubowski Mariusz, Krawczyk Przemysław, Michalak Jakub z opiekunem Dariuszem Matuszkiewiczem wzięli udział w Wojewódzkim Turniej Piłki Siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanym przez Radę Wojewódzką Zrzeszenia LZS w Gdańsku. Nasza reprezentacja siatkarzy zajęła w turnieju pierwsze miejsce

 

 


 

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK i Obrony Cywilnej .

W dniu 16.05. 2011r. drużyna ZSRCKU w Łodzierzy wzięła udział w zawodach pierwszej pomocy drużyn ratowniczych szkół ponadgimnazjalnych powiatu bytowskiego, które odbyły się w ZSO w Bytowie. Drużynę tworzyli: Dagna Ziomek, Paweł Włodarczyk, Marcin Sztobnicki, Mariusz Jakubowski, Stanisław Kowalski. Po teście teoretycznym zawodnicy przystąpili do zmagań praktycznych. W końcowej klasyfikacji nasza drużyna zajęła III miejsce.

 


 

 

Ćwiczenia geodezyjne

 

W dniach 20-21 maja 2011 r. odbyły się ćwiczenia terenowe uczniów ZSRCKU w Łodzierzy z udziałem gości – Pana Adama Latoszka i Pana Łukasza Kacprzaka, którzy są absolwentami Politechniki Warszawskiej Wydziału Geodezji i Kartografii i na codzień prowadzą własne firmy geodezyjne. Zaprezentowali oni nowoczesny sprzęt geodezyjny wykorzystywany obecnie w pomiarach geodezyjnych: 2 tachimetry Leica TS06 oraz GPS RTK Leica 1200 (technika satelitarna).

Przybyli goście przedstawili charakterystykę wyżej wymienionego sprzętu, a następnie pokazali możliwości zastosowania ich w praktyce. Goście byli do dyspozycji i chętnie odpowiadali na pytania postawione przez uczniów, które dotyczyły głównie praktyki geodezyjnej.

Dla uczniów była to okazja nie tylko do zobaczenia i zapoznania sie z obslugą tych sprzętów, ale również z przetwarzaniem danych uzyskanych w trakcie pomiarów (import danych na komputer, wyrównywanie obserwacji, generowanie szkiców). A zatem, uczniowie mogli dowiedzieć się jak nowoczesny sprzęt pozwala w pełni zatomatyzować pracę geodety, chociaż należy pamiętać, że jest tow dalszym ciągu tylko narzędzie „w rękach człowieka”.

Zorganizowane zajęcia wywołały u ucznów żywe zainteresowanie i przekonanie się jak atrakcyjny, urozmaicony i wolny jest to zawód


Pożegnaliśmy maturzystów

 

W piątek 29.04 w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z pożegnaniem i wręczeniem świadectw ukończenia szkoły tegorocznym absolwentom. W tym roku mury szkoły opuścili też po raz pierwszy uczniowie nowego kierunku utworzonego cztery lata temu tj. Technik Architektury Krajobrazu. Na wyróżnienie zasługują absolwenci: Katarzyna Wójtowicz uczennica klasy IV A technikum Spedycji Osiągnęła średnią ocen 5,3. Brała udział konkursach o spedycji i konkursach o Unii Europejskiej. Była posłanką na Sejm Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Aktywnie uczestniczyła w wolontariacie i życiu szkoły. Magdalena Wójtowicz, uczennica klasy IV Architektury Krajobrazu która osiągnęła średnią ocen 5,0. Reprezentowała szkołę w różnych konkursach szkolnych, gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Magdalena jest wolontariuszką. Dwukrotnie była posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Paweł Jankowski uczeń klasy IV B spedycji osiągnął średnią ocen 4,5. Reprezentował szkołę w powiatowym Turnieju Wiedzy Samorządowej i Mistrzostwach pierwszej pomocy PCK i obrony cywilnej Bardzo dobre wyniki w nauce osiągnęli uczniowie klasy IV geodezji: Iwona Gajewska i Krystian Wera. Wśród tegorocznych absolwentów można wyróżnić sportowców, którzy godnie reprezentowali szkołę w czasie zmagań sportowych. Są to Iwona Pruska, Patrycja Kuniszewska, Kamila Czapiewska i Jarosław Kłączyński. Podczas szkolnych imprez i uroczystości śpiewali: Jarosław Kłączyński i Łukasz Nawrocki W konkursach kulinarnych swoje umiejętności prezentował Karol Szmidt, który został Kulinarnym Mistrzem Regionu w Słupsku. W tym gronie na wyróżnienie zasługuje postawa Kacpra Sawickiego , który jako wychowanek internatu pracował w wolontariacie .Wraz z szkolnym sztandarem w uroczystościach szkolnych i państwowych naszą szkołę reprezentowały uczennice Angelika Piasecka i Katarzyna Ostrowska. Gratuluję tym uczniom sukcesów

 

 

 


 

 

Dni Otwarte Szkoły w Łodzierzy

 

 

Ponad 200 gimnazjalistów z Miastka, Polanowa, Dretynia, Łubna, Kramarzyn i Koczały odwiedziło Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy podczas Dni Otwartych Szkoły. Zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzili szkołę: sale dydaktyczne i pracownie do nauczania przedmiotów zawodowych. Mieli możliwość obejrzenia wystawy sprzętu rolniczego i sprzętu specjalistycznego z geodezji. W prezentacjach multimedialnych pokazano specyfikę pracy spedytora i architekta krajobrazu Gimnazjaliści również zostali poczęstowani wypiekami wykonanymi przez uczniów technikum żywienia i gospodarstwa domowego.

 


 

O Łodzierzy w mediach

 

O wydarzeniach z życia szkoły można dowiedzieć się również z mediów lokalnych i regionalnych. Informacje o działalności szkoły ukazują się w prasie regionalnej (Głos Pomorza, Dziennik Bałtycki) oraz portalach internetowych : www.miastko24.pl , www.miastko.pl

czy www.miastko.naszemiasto.pl. Relacje z konkursów szkolnych można również obejrzeć w Miasteckiej Telewizji Kablowej.

Przeczytaj-kliknij

 

 


 

Pamiętali o papieżu

 

W ramach obchodów VI Rocznicy Śmierci Jana Pawła II w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy przedstawiono apel słowno-muzyczny, w którym uczniowie pod kierunkiem pedagoga szkolnego Macieja Batruch przypomnieli dzień 2 kwietnia 2005 r. dzień śmierć Jana Pawła II.Uczniowie recytowali wiersze o dzieciach i młodzieży, które tak bardzo kochał oraz o wzajemnych relacjach międzyludzkich, a także śpiewali ulubione piosenki Jana Pawła II.

 


 

 

Wizyta gości z Walsrode

 

Młodzież z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odwiedzili niemieccy koledzy z Walsrode. Wymiana młodzieży polsko-niemieckiej w ramach których młodzi Niemcy wraz ze swoimi kolegami z technikum żywienia i gospodarstwa domowego i technikum kucharz w Łodzierzy poznawali tajniki polskiej kuchni regionalnej głownie kuchni kaszubskiej. W czasie pobytu niemieckiej delegacji z Walsrode uczestniczyli we wspólnych warsztatach kulinarnych, gdzie poznawali i sporządzali potrawy naszej kuchni regionalnej. Ponadto zwiedzili Gdańsk, Słupsk, i Ustkę. Na ten projekt ZSRCKU w Łodzierzy pozyskała fundusze z fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie i Starostwa Powiatowego w Bytowie.

 


 

 

Finał konkursu o tytuł

Mistrza Obycia Społecznego

 

 

W dniu 30 marca 2011 r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbyła się czwarta edycja finału konkursu o tytuł Mistrza Obycia Społecznego.

W finale wystartowały trzy szkoły ponadgimnazjalne z powiatu bytowskiego.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Bytowie reprezentowała Marta Wnuk-Lipińska i Karolina Braun, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Miastku reprezentowali Jakub Witrambowski i Marcin Boczek, oraz ZSRCKU w Łodzierzy –Stanisław Kowalski i Magdalena Wójtowicz.

Komisja konkursowa pracowała w cztero osobowym składzie:

Mirosław Batruch, Bronisława Nielipiuk, Janusz Szreder oraz Konrad Remelski.

Finaliści odpowiadali na pytania w pięciu kategoriach:

Polityka i gospodarka, kultura z nauką i sport, savoir- vivre, ochrona środowiska, przysłowia polskie.

Każdy finalista po wylosowaniu numeru pytania odpowiadał na nie ustnie , komisja przyznawała od 0-10 punktów. Maksymalnie zawodnik mógł zdobyć 50 punktów.

Pierwsze miejsce z 50 punktami zdobył Stanisław Kowalski (ZSRCKU Łodzierz), drugieMagdalena Wójtowicz – 49 punktów (ZSRCKU Łodzierz), trzecie Marta Wnuk- Lipińska -44 punkty (ZSER Bytów), czwarte Jakub Wirtambowski -43 punkty( ZSO Miastko), piąte Karolina Braun (ZSER Bytów) -39 punktów, szóste Marcin Boczek (ZSO Miastko) – 32 punkty.

 

Organizatorami konkursu byli :

Zofia Romanowska, Magdalena Roszczak, Katarzyna Jończyk, Grzegorz Jończyk.

 

Sponsorzy konkursu:

Starosta Bytowski-Jacek Żmuda -Trzebiatowski

Burmistrz Miastka – Roman Ramion

Przewodniczący Rada Miejskiej w Miastku-Tomasz Borowski

Nadleśnictwo Bytów – Nadleśniczy Wacław Turzyński

Nadleśnictwo Miastko – Nadleśniczy Janusz Szreder

Nadleśnictwo Dretyń- Nadleśniczy Jan Flak

Bank Gospodarki Żywnościowej w Miastku – Dyrektor Bronisława Nilipiuk

Firma ExPro – Bolesław Prondziński

Hurtownia „OPTIM” – Piotr Krupa

Zarząd Koła Łowieckiego „Dzik” Miastko

„KODEK” ZUKiT – Kazimierz Kowalski

„Kogucik” Hurt-Detal – Teresa Jaworska

PSS Społem „Spójnia” w Miastku – Prezes Lech Domina

AQUAMAR sp z o.o. – Prezes Andrzej Marczyński

„COMEL” – Tomasz Hinc

SERWIS OPON „MAR-GUM” – Mariusz Spalik

Apteka „VITAE” Miastko Zenon Paturej

STUDIO FIGARO Żaneta Zdonek

AUTO-CZEŚCI Stefan Rudnik

Sklep ROYAL PAWEŁ GAWEŁ

ZSRCKU w Łodzierzy

Agnieszka Łęczycka

 


 

 

Konferencja dla rolników

 

 

15 marca br. w Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbyła się konferencja pn ,,Grupy producentów rolnych-procedury, rejestracja, funkcjonowanie oraz wsparcie dla grup”. Konferencja skierowana była do rolników, producentów rolnych branży mleczarskiej. Gośćmi specjalnymi na konferencji byli: Kazimierz Sumisławski dyrektor Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku oraz Bartosz Murański- prezes Zarządu Spółdzielni Producentów Mleka. W konferencji prócz zaproszonych rolników i radnych komisji rolnictwa Rady Miejskiej w Miastku uczestniczyli również uczniowie klas technikum rolniczego naszej szkoły. Organizatorami konferencji był ZSRCKU w Łodzierzy oraz Mirosław Batruch PrzewodniczącyKomisji Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Rozwoju Obszarów Wiejskich Sejmiku Pomorskiego w Gdańsku


 


 

MISTRZOSTWA POWIATU BYTOWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

LICEALIADA 2011

 

Dnia 16.02.2011r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym, zorganizowane przez Agnieszkę Dust – Brzezińską oraz Dariusza Matuszkiewicza. Zawody przeprowadzone zostały w kategoriach dziewcząt i chłopców oraz w klasyfikacji zespołowej. W turnieju udział wzięły zespoły ze szkół: ZSP Bytów opiekun Krzysztof Babiński, ZSP Miastko opiekun Roman Dykyj, ZSO Bytów opiekun Małgorzata Cybulska, ZSO Miastko opiekun Piotr Harkawik, ZSER Bytów opiekun Beata Pawłowska Treder, ZSRCKU Łodzierz opiekun Agnieszka Dust – Brzezińska.W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Paulina Bigus z ZSOw Bytowie, drugie miejsce zajęła Weronika Trzeciakowska z ZSER w Bytowie, trzecie miejsce zajęła Agata Wiśniewska z ZSO w Miastku. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Bartosz Niedzielski z ZSP w Miastku, drugie miejsce zajął Kamil Topka z ZSO w Bytowie, trzecie miejsce zajął Adam Hasulak z ZSRCKU w Łodzierzy. Natomiast w klasyfikacji zespołowej dziewcząt pierwsze miejsce zajął ZSER w Bytowie, drugie miejsce zajął ZSO w Bytowie, trzecie miejsce zajął ZSP w Miastku. W kategorii zespołowej chłopców pierwsze miejsce zajął ZSP w Miastku, drugie miejsce zajął ZSO w Bytowie, trzecie miejsce zajął ZSRCKU w Łodzierzy.W klasyfikacji zespołowej dziewcząt i chłopców pierwsze miejsce zajął ZSO w Bytowie, drugie miejsce zajął ZSP w Miastku, trzecie miejsce ZSER w Bytowie, czwarte miejsce zajął ZSRCKU w Łodzierzy. Puchary ufundowało Starostwo Powiatowe w Bytowie

 


 

Konkurs „Jak widzę swoją przyszłość zawodową”

 

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy zaprasza gimnazjalistów do udziału w konkursie plastycznym pn

Jak widzę swoją przyszłość zawodową w oparciu o kierunki zawodowe w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego

w Łodzierzy”.

 

 

 


 

Kurator powołał komisje

Z dniem 16.02. 2011 r. Pomorski Kurator Oświaty powołał na okres 5 lat Komisję Egzaminacyjną przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy uprawnioną do przeprowadzania egzaminu kwalifikacyjnego na tytuł zawodowy i tytuł mistrza w zawodzie rolnik 613[01]

 


 

Podsumowanie semestru

 

Ranking Klas -I semestr roku szkolnego 2010/2011

 

Wg frekwencji klas

Wg średniej ocen klas

Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce i zachowaniu

Ostateczny ranking

I.IT.Rol. Geo.

II.I T.A.K. Tur.

III.IVT. Żyw.

IV.IV A T Spedycji

V. IV T. Geodezji

I.IV B T.Spedycji

II I T.Rol.Geo.

III.IV T. Geodezji

IV.II T.A.K. Rol.

V.IV T.A.K.Rol.

VI.III T.A.K.Rol.

I.Dagna Ziomek-5,0

I Geo.

II.Stanisław Kowalski-4,9

-III Sped.

III.Katarzyna Wojtowicz-4,6 IV A Sped.

Katarzyna Napieraj.-4,6

-I A.K. Tur IV.

Marzena Dzielisz-4,5

III A.K.Rol-

 

I. I T. Rol. Geo.

II.IV T. B Spedycji

III.IV T.Geodezji

IV.IIT.A.K.Rol.

V.IV T.A.K.Rol.

 


 

 

Ferie na sportowo

 

W pierwszych dniach ferii w ZSRCKU w Łodzierzy odbywały się zmagania sportowe uczniów szkół gimnazjalnych. W pierwszym dniu odbył się XVI Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Udział w nim wzięło 65 gimnazjalistów z Dretynia, Brzeźna Szlacheckiego, Lipnicy i Miastka. Drużyny rozegrały 9 spotkań, trwających 2 razy 8 minut. Pierwsze 6 spotkań odbyło się w dwóch grupach. Kolejne 3 spotkania były walką o miejsca. W meczu o miejsca V – VI spotkały się Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim (zespół 2) oraz Zespół Szkół w Lipnicy. Zwycięstwo wywalczyli chłopcy z Zespołu Szkół w Lipnicy wynikiem 7:1.

W meczu o miejsca III – IV zagrały Zespół Szkół w Dretyniu oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku. Mecz wygrało Gimnazjum w Miastku wynikiem 7:3. W meczu o miejsca I – II walczyły Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim (zespół 1) oraz Zespół Szkół w Tuchomiu. Zwyciężyli chłopcy z Zespołu Szkół w Tuchomiu wynikiem 7:2.

W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęło Zespół Szkół w Tuchomiu (trener Rafał Wróblewski), drugie miejsce Zespół Szkół w Brzeźnie Szlacheckim (zespół 1) (opiekun)Lucjan Wnuk Lipiński) zaś trzecią pozycje zdobyli zawodnicy Gimnazjum w Miastku (trener Łukasz Jędraszko). Pozostałe miejsca zajęli: IV- Zespół Szkół w Dretyniu (opiekun Tomasz Dorawa, Henryk Jabłoński) V- Zespół Szkół w Lipnicy (opiekun Bogdan Rymon Lipiński) i VI- Zespół Szkół w Brzeźnie Szlacheckim (zespół 2) (opiekun: Lucjan Wnuk Lipiński.

Pamiątkowe dyplomy i puchary wręczył wiceburmistrz Tomasz Zielonka i dyrektor ZSRCKU w Łodzierzy Mariusz Treder

W drugim dniu w sali sportowej łodzieskiej szkoły spotkały się gimnazjalistki rozgrywając XIII Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych W turnieju udział wzięły 4 zespoły z 3 gimnazjów: z Kępic, Lipnicy i Tuchomia.

Drużyny rozegrały 6 meczy systemem każdy z każdym. Spotkania trwały 2 razy 15 minut . W pierwszym meczu spotkały się Zespół Szkół w Tuchomiu (drużyna 1) oraz Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Kępicach. Spotkanie wygrał Zespół Szkół w Tuchomiu wynikiem 6:5.

W meczu drugim zagrały Zespół Szkół w Tuchomiu (drużyna 2) oraz Zespół Szkół w Lipnicy. Mecz wygrał Zespół Szkół w Lipnicy wynikiem 7:3.

W trzecim meczu rywalizowały Zespół Szkół w Tuchomiu (drużyna1) oraz Zespół Szkół w Lipnicy. Rywalizację wygrała drużyna z Tuchomiu wynikiem 14:8.

W czwartym meczu spotkały się Zespół Szkół w Tuchomiu (drużyna2) oraz Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Kępicach. Spotkanie zakończyło się remisem 7:7.

Piąty mecz rozegrały Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Kępicach oraz Zespół Szkół w Lipnicy. Mecz wygrało Gimnazjum w Kępicach wynikiem 11:7.

W szóstym meczu rywalizowały obie drużyny z Zespołu Szkół w Tuchomiu. Rywalizację wygrała drużyna pierwsza z wynikiem 8:2.

 

Ostateczna klasyfikacja:

I miejsce – Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Kępicach

Opiekun: Tomasz Król

Ii miejsce – Zespół Szkół w Tuchomiu (drużyna 1)

Opiekun: Rafał Wróblewski

III miejsce – Zespół Szkół w Lipnicy

Opiekun: Dorota Wnuk – Lipińska, Krystyna Trappa

IV miejsce – Zespół Szkół w Tuchomiu (drużyna 2)

Opiekun-Jerzy Szreder

Puchary ufundowali : starosta bytowski, burmistrz Miastka, przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku i dyrekcja ZSRCKU w Łodzierzy , zaś organizatorami turnieju byli nauczyciele łodzieskiej szkoły: Agnieszka Dust-Brzezińska, Katarzyna Radziszewska, Joanna Kruse, Dariusz Matuszkiewicz i Maciej Batruch. Sędziowaniem turniej wspomagali Witold Starzyński i Jacek Szatkowski.

Zobacz foto

 


 

Oddali krew

 

 

Dnia 11 stycznia br do Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy zawitał ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku. Uczniowie szkoły oraz pracownicy wzięli udział w akcji oddawania krwi. Jest to pierwsza taka inicjatywa w naszej szkole i pewnie nie ostatnia ponieważ oddawanie krwi przez młodzież cieszyło się dużą popularnością. Do oddania krwi zakwalifikowało się 30 osób choć chętnych było znacznie więcej. Koordynatorami przeprowadzonej akcji były Kamila Kiedrowska i Irena Wirkus.

 


 

Konkurs „Nakrycia stołów na różne okazje”

 

Dnia 16 grudnia 2010 r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbył się konkurs nakrywania stołów z różnych okazji, zorganizowany przez Renatę Szepel i Alicję Stoltmann W konkursie uczestniczyli uczniowie Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego oraz Technikum Spedycji. Biorący udział w konkursie , korzystając z zastawy i bielizny stołowej, będącej na wyposażeniu pracowni gospodarstwa domowego oraz własnego sprzętu i naczyń, dowolnych elementów dekoracyjnych , przygotowali nakrycia stołów o wybranej tematyce. Celem konkursu było rozwijanie zdolności artystycznych, łączenie wiedzy zdobytej na lekcjach z praktyką oraz uświadomienie uczniom, że estetyczne i eleganckie nakrycie stołu jest równie ważne jak smakowitość potraw. Dokonania uczniów oceniała trzyosobowa komisja według ustalonych kryteriów: trafność doboru elementów dekoracyjnych, pomysłowość, ogólne wrażenie. Najwyżej został oceniony stół nakryty przez uczniów kl.IV Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego – Agnieszkę Samson i Karola Schmidta, którzy przygotowali „Stół wigilijny”. Drugie miejsce zajęły uczennice z tej samej klasy – Justyna Kiljan i Agnieszka Kuras również za stół o tej tematyce, a trzecie – Paulina Kuniszewska i Julita Sobolewska z klasy II Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowegoza „ Stół walentynkowy” Nagrody dla zwycięzców /książki , filiżanki/, a także dla wszystkich uczestników konkursu /słodycze, przybory szkolne/ufundowali: Przewodniczący Komisji Rolnictwa Sejmiku Pomorskiego w Gdańsku –Mirosław Batruch oraz Rada Rodziców ZSRCKU w Łodzierzy

.

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej chłopców

o Puchar Dyrektora ZSRCKU w Łodzierzy.

 

 

Dnia 09.12.2010r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej chłopców o Puchar Dyrektora ZSRCKU. Organizatorem turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego Agnieszka Dust-Brzezińska i Dariusz Matuszkiewicz, sędziował Robert Rutkowski, nagłośnienie zawodów przygotował Maciej Batruch. W sportowej rywalizacji udział wzięły trzy zespoły. W końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce zajął zespół z ZSRCKU z Łodzierzy – opiekun Dariusz Matuszkiewicz, drugie miejsce Gimnazjum w Koczale – opiekun Mariusz Patejuk, trzecie miejsce ZSO w Miastku – opiekun Elżbieta Lewandowska. Turniej przebiegał miłej, przyjaznej i sportowej atmosferze. Skład drużyny ZSRCKU w Łodzierzy:

1.        KŁĄCZYŃSKI JAROSŁAW

2.        KUZEMKO PRZEMYSŁAW

3.        DYMITRÓW ŁUKASZ

4.        KONRAD MAKARZEC

5.        JAKUBOWSKI MARIUSZ

6.        KRAWCZYK PRZEMYSŁAW

7.        MICHALAK JAKUB    .

8.        BUCŁAW SZYMON    .

9.        KONRAD KUŚMIEREK

10.     KOWALSKI STANISŁAW

11.     DIDUCH MATEUSZ


XIV Turniej Piłki Siatkowej im. Mikołaja Dundy

 

W Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbył się XIV Turniej Piłki Siatkowej im.Mikołaja Dundy. Organizatorem turnieju był Dariusz Matuszkiewicz przy wydatnej pomocy dyrektora ZSRCKU Mariusza Tredera oraz sędziego Roberta Rutkowskiego. Udział wzięły cztery zespoły, rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”, rozegranych zostało 6 spotkań W końcowej klasyfikacji uczniowie ZSRCKU zajęli pierwsze miejsce zdobywając Puchar Burmistrza Miastka, drugie miejsce zajął HKS, trzecie HKS Sukcesja, czwarte miejsce zajęła drużyna pod nazwą Przyjaciele Mikołaja. Drużyny otrzymały puchary i dyplomy.


 

Kulinarny Puchar Regionu dla Łodzierzy

Dnia 3 grudnia 2010 roku uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy – Karol Schmidt oraz Arkadiusz Binczyk zostali zwycięzcami w konkursie gastronomicznym – „Kulinarny Puchar Regionu”, organizowanym przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Słupsku. Celem konkursu było propagowanie regionalnych potraw, doskonalenie własnych umiejętności, rozwijanie zainteresowań oraz integracja szkół o tym samym profilu kształcenia.

W konkursie wzięło udział ponad 20 uczniów ze szkół gastronomicznych woj. pomorskiego. Każdy uczestnik wykonywał 1 potrawę związaną ze swoim regionem. Czas przeznaczony na pracę wynosił 180 min. Jury dokonywało oceny, przyznając punkty za organizację i tempo pracy, higienę pracy oraz stopień trudności wykonywania potrawy. Ocenie i punktacji podlegały również: atrakcyjność potrawy, inwencja twórcza, dekoracja i sposób podania potrawy oraz jej walory smakowe.

Kulinarny Puchar Regionu ( I miejsce ) otrzymał uczeń klasy IV Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w Łodzierzy – Karol Schmidt za przygotowanie karkówki po kaszubsku. III miejsce zajął Arkadiusz Binczyk z klasy III Technikum Kucharz w Łodzierzy, który przygotował kurę w białym sosie ( potrawkę z kury – frikase ).

 


Spotkanie profilaktyczne w Łodzierzy

W dniach 15-16 listopada 2010 r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbyło się spotkanie profilaktyczne na temat: „Alkohol, narkotyki, dopalacze–życie”. W spotkaniu wzięli udział pani Lidia Mostowska – psycholog Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Miastku, st. post. Paweł Warsiński – asystent Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji w Miastku oraz pan Sławomir Pancewicz z wychowankami Anitą Czyżak i Robertem Nogaj z Chrześcijańskiego Ośrodka dla Osób Uzależnionych z Broczyny.Głównym organizatorem spotkania był pedagog szkolny Maciej Batruch. Celem spotkania było przekazanie młodzieży jakie są konsekwencje korzystania z alkoholu, narkotyków i dopalaczy .Osoby zaproszone z Ośrodka podzieliły się swoimi doświadczeniami i przedstawiły negatywne skutki zażywania środków odurzających. Przedstawiciel Komisariatu Policji w Miastku st. post. Paweł Warsiński scharakteryzował sytuacje kryminogenną młodzieży w gminie Miastko. Z kolei pani Lidia Mostowska zwróciła uwagę na problem zażywania narkotyków przez młodzież w sytuacjach stresowych: egzamin maturalny, egzamin zawodowy i inne. Młodzież wysłuchała z dużym zainteresowaniem problematyki przeciwdziałania narkomanii i profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych.

 


 

Sukces w Rzucewie

Dnia 04.11.2010 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rzucewie odbyły się IX Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Tenisie Stołowym, organizowane przez Radę Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku.

Zawody przeprowadzone zostały w kategoriach dziewcząt i chłopców. Reprezentacja ZSRCKU w Łodzierzy w ogólnej klasyfikacji zajęła IV miejsce. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej w kategorii chłopców młodszych I miejsce zajął Krystian Hebel, a w kategorii chłopców starszych Adam Hasulak zajął IV miejsce. Opiekunem drużyny była Agnieszka Dust-Brzezińska.

 


 

Inwestycje na sali gimnastycznej

 

W sali gimnastycznej w naszej szkole zamontowano nowo zakupioną elektroniczną tablicę wyników. Dzięki tablicy będziemy mogli profesjonalniej organizować imprezy sportowe. Na sali organizowane jest wiele imprez sportowych m.in. turniej piłki nożnej dla gimnazjalistow , turniej piłki ręcznej dla dziewcząt ze szkół gimnazjalnych, zawody sportowe szkolnej Licealiady , mecze piłki siatkowej w ramach nauczycielskiego turnieju im Barbary Pliszki oraz okolicznościowe imprezy sportowe. Z sali gimnastycznej korzysta przede wszystkim młodzież naszej szkoły na zajęciach z wychowania fizycznego i na sportowych zajęciach poza lekcyjnych. Popołudniami sala jest wynajmowana osobom prywatnym i instytucjom. Przypomnijmy ze w ostatnim czasie wykonano szereg inwestycji na naszej sali sportowej: odnowiono parkiet, wykonano logo szkoły na parkiecie, wymalowano ściany na sali i w szatniach sportowych, położono wykładzinę, zamontowano nagłośnienie oraz zakupiono sprzęt sportowy.


Stypendium dla Dagny

Dagna Ziomek z klasy pierwszej Technikum Geodezyjnego w naszej szkole została stypendystką projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jest to program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego” Celem projektu jest stworzenie jak najlepszych warunków dla rozwoju uczniów uzdolnionych zwłaszcza w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Uroczystość przyznania stypendiów z udziałem Marszałka Województwa Pomorskiego odbędzie się w dniu 10 listopada 2010 r. w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Gratulujemy

 


 

Z wizytą na Olimpie

 

Dnia 21 października 2010 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Miastku odbył się konkurs mitologiczny. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gminy Miastko. Celem tego konkursu jest popularyzacja wiedzy o mitologii greckiej i rzymskiej oraz poszerzenie wiadomości na temat kultury antycznej. Każda szkoła zgłaszała trzyosobową drużynę. Drużyna szkolna przygotowywała wcześniej pracę plastyczną związaną z wybranym frazeologizmem mitologicznym. Poza tym każdy z uczestników konkursu rozwiązywał test z wiedzy o mitologii.

Naszą szkołę reprezentowali:

Dagna Ziomek

Hanna Olik

Marcin Rutkowski.

Dagna Ziomek , uczennica I klasy technikum geodezyjnego, zajęła I miejsce w grupie szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie do konkursu zostali przygotowani przez polonistkę Beatę Grzybowską

 


Zarządzenie nr 10/2010

Dyrektora Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy

z dnia 22 października 2010 r

W sprawie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych – podstawa prawna: Rozporządzenie MEN z dnia 05.10.2010 r.

§ 1.

Dniami dodatkowo wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy w roku szkolnym 2010/11 są niżej wymienione dni:

1)       12 listopada 2010 r.

2)       07 stycznia 2011 r.

3)       02 maja 2011 r.

4)       04 maja 2011 r.

5)       05 maja 2011 r.

6)       06 maja 2011 r.

7)       13.czerwca 2011 r.

§ 2.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 22.10 2010 r.

 


 

 

Pamięci Wielkiego Polaka

Jana Pawła II

,,Myśl jest przestrzenią dziwną”

Dla uczczenia rocznicy pontyfikatu Papieża Jana Pawła II 12.10.2010 r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbył się X Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły , któremu przyświecał szczytny cel – poznanie i odkrywanie utworów lirycznych i dramatycznych Karola Wojtyły, utworów, które wymagają od nas osobistego wysiłku umysłowego i duchowego w odnajdowaniu związków człowieka z Bogiem i świata natury z nieskończonością. Patronem honorowym konkursu jest Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk

Swoją obecnością uświetnili konkurs: burmistrz Miastka – Roman Ramion, przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku Dariusz Zabrocki, radny sejmiku województwa pomorskiego Mirosław Batruch, członek Zarządu Powiatu Bytowskiego Zbigniew Batko, dyrektor Biblioteki Publicznej w Miastku Adela Krzyżanowska, wicedyrektor PMDK w Miastku Grażynę Jamniak

Dziesiąta edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Karola Wojtyły rozpoczęła się o godzinie 10.00. Organizator imprezy – Dyrektor szkoły Mariusz Treder powitał zaproszonych gości, opiekunów i uczestników konkursu, następnie odczytał list Marszałka Województwa Pomorskiego, który wyraził swoją aprobatę dla tego przedsięwzięcia i życzył wszystkim zebranym, by wytrwali w podtrzymywaniu tradycji. Po odczytaniu listu Dyrektor zaprezentował wszystkich sponsorów (Starosta Bytowski – Jacek Żmuda-Trzebiatowski,

Burmistrz Miastka – Roman Ramion, Przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku-Dariusz Zabrocki, Kazimierz Kowalski – SC. KODEK, Spółdzielnia Rzemiosł Różnych w Miastku-Eugeniusz Wolski Firma Danlid-Krzysztof Świątek Brzeziński, Dyrekcja ZSRCKU w Łodzierzy)

Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania konkursu Joannie Treder, Andrzejowi Mynio, Beacie Grzybowskiej, Elżbiecie Dudziak i Maciejowi Batruch, Zapoznał również z programem oraz przedstawił skład komisji. Był on następujący:

dla szkół podstawowych:

– p. Elżbieta Dudziak – przewodnicząca

– p. Irena Remelska

– p. Grażyna Jamniak

 

 

 

dla szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych:

 

– p. Beata Grzybowska przewodnicząca,

– p. Joanna Zabrocka,

– p. Adela Krzyżanowska

Po recytacji wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie zostali zaproszeni na ciepły posiłek, organizatorzy zaś pracowali nad przygotowaniem do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

O godzinie 12.30 Dyrektor Szkoły – Mariusz Treder ogłosił wyniki.

 

Kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce – Karolina Cyprusewicz – SP w Kwidzyniu,
II miejsce – Klaudia Otoka – SP nr 1 w Miastku
III miejsce – Sandra Młyńska – SP w Niepoględziu.

Kategoria szkoły gimnazjalne:

I miejsce – Aleksandra Ząbek – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku,
II miejsce – Nela Pakuła – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku,
III miejsce – Krzysztof Knitter – Gimnazjum w Niepoględzie.

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Żaneta Mnich – ZSO w Miastku,
II miejsce – Jakub Danisewicz – ZSRCKU w Łodzierzy,
III miejsce – Izabela Opiela – ZSRCKU w Łodzierzy.

 

Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk zaproszonych gości nagrody i dyplomy. Przyjęli również gratulacje i wyrazy uznania. Dyplomy i upominki wręczono również pozostałym uczestnikom.

W czasie wręczania nagród Pan Dyrektor podziękował wszystkim tym, dzięki którym uczniowie otrzymali nagrody, upominki, dyplomy oraz ciepły posiłek. Byli to:

Starosta Bytowski – Jacek Żmuda-Trzebiatowski,

Burmistrz Miastka – Roman Ramion

Przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku-Dariusz Zabrocki

Kazimierz Kowalski – S.C. . KODEK

 

Przebieg konkursu uatrakcyjniła wystawa filatelistyczna przygotowana przez Artura Pieszaka z miasteckiego koła filatelistycznego..

 

Zobacz foto

 


,,Ksiądz generał na nowo odkryty”

 

W dniu 5 października w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbyła się konferencja pt, ,Ksiądz generał na nowo odkryty” poświęcona pamięci księdza generała Bernarda Wituckiego.

Na konferencji wystąpił m.in. ks. kanonik Ludwik Musiał, były proboszcz miasteckiej parafii i przyjaciel ks generała . Wygłosił prelekcje o głoszeniu kultu Miłosierdzia Bożego przez ks gen Wituckiego. Ks. prałat Jan Giriatowicz ze Słupska, przedstawił postać księdza generała jako duszpasterza kombatantów, zaś ks Piotr Zieliński opowiedział jak powstała książka o ks generale Bernardzie Wituckim pt ,,Ksiądz generał”. Po prelekcji zebrani na konferencji zadawali pytania zaproszonym prelegentom. Organizatorami konferencji była dyrekcja ZSRCKU w Łodzierzy i sołtys Sołectwa Węgorzynko.

 


 

Ślubowanie klas pierwszych

 

30 września br odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. W tym roku 84 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie na sztandar szkoły i odebrało z rąk dyrektora szkoły legitymacje szkolne .W czasie uroczystości odsłonięto nowa tablicę nowego kierunku kształcenia w naszej szkole-technikum obsługi turystycznej


Kurs kulinarny w Łodzierzy

 

W Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego odbył się kurs pn. „Kucharz z elementami cateringu” dla osób bezrobotnych z terenu gminy Miastko. Jego organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy Filia w Miastku przy współudziale firmy Centrum Nowoczesnej Edukacji NOWATOR w Słupsku i Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy. W szkoleniu tym udział wzięło 15 kobiet ,bezrobotnych w ramach realizowanego przez urząd pracy projektu „Czterdzieści pięć PLUS – nowe możliwości” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Podczas 80 godzin zajęć teoretycznych panie poznały m.in. podstawowe zagadnienia dotyczące żywienia człowieka, układania jadłospisów, kalkulacji dań i napojów.Podstawowe wiadomości o środkach spożywczych , zasadach cateringu a także podstawową wiedzę na temat zasad BHP oraz podstawy z prawa pracy. Natomiast część praktyczna szkolenia (100 godz. ) polegała na przygotowywaniu różnego rodzaju potraw, deserów, ciast a także ich dekorowaniu i serwowaniu. Następna edycja kursu rozpocznie się już pod koniec września.

 


Archiwum- rok szkolny 2009/2010

Dzień Sportu

W dniu 2 czerwca 2010 r. w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Osób Niepełnosprawnych w Miastku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Sportu. Konkurowali z uczniami ZSP w Miastku i ZSO w Miastku w różnych konkurencjach sprawnościowych. Było m.in. wspólne przeciąganie liny, rzuty piłką do kosza, slalom z piłęczką pomiędzy pachołkami oraz rozgrywki w piłkę siatkową na boisku plażowej. Zobacz foto


Publikacja nauczycieli

Prezentujemy publikacje nauczycieli technikum żywienia i gospodarstwa domowego Agnieszki Warsińskiej i Alicji Stoltmann dotyczącego żywienia i podstaw diety-kliknij

 


Ukończyli szkołę

30 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie szkoły przez tegorocznych maturzystów. Na uroczystości 109 absolwentów z pięciu klas maturalnych otrzymało z rąk dyrektora szkoły Mariusza Tredera świadectwa ukończenia szkoły. Najlepsi uczniowie, wyróżniający się sportowcy i laureaci konkursów przedmiotowych otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Rade Rodziców.

Wyróżniający się uczniowie: Janusz Rudnik-4,5, Edyta Langner-4,6,Paweł Czerwiński-4,5,Anna Meyer-5,21,Aneta Gliwa-4,5,Magdalena Pluto Prądzyńska-4,6,Krystyna Spiczak Brzezińska-4,9,Kamila Wantoch Rekowska-4,5,Marta Zapalska-4,6,Anna Ciesielska-4,5,Monika Bartosiewicz-4,5Uczniowie reprezentujące szkołę i odnoszący sukcesy sportowe Andzelika Dunda, Karolina Pupka Lipińska, Natalia Dymitrow,Anna Żak Paweł Olchowik, Paweł Czerwiński, Michał Staszków, Dariusz Jakubowski, Adrian Ciemiński, Tomasz Jażdzewski, Mateusz Kurkul, W konkursach przedmiotowych żywieniowych wyróżniali się : Krzysztof Świętochowski, Krystyna Rudnik i Beata FrankówW turniejach motoryzacyjnych na szczeblu wojewódzkim sukcesy odnosili: Artur Przybyłowski i Wojciech Stanisławski

 


 

Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego

W dniu 24.04.2010 roku odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego organizowane pod patronatem Polskiego Związku Motorowego, Komendy Głównej Policji i Ministerstwa Edukacji Narodowe.

Zawody odbyły się w Gdańsku w siedzibie Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Startowało 12 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjale z terenu województwa pomorskiego m.in. z Gdańska, Gdyni, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Słupska, Prabut.

Naszą szkołę reprezentowali: Artur Przybyłowski, Mateusz Chmarzyński i Grzegorz Miloch –opiekunem był nauczyciel przedmiotów zawodowych Stanisław Frycz.

Rywalizacja odbyła się w kategorii.

– znajomości przepisów ruchu drogowego

– znajomości historii motoryzacji

– jazda samochodem / tor zręcznościowy z talerzem Stewarta /

– jazda motocyklem /tor zręcznościowy /

– udzielanie pomocy przedlekarskiej ofiarom wypadków drogowym

– obsługa techniczna motocykla

Nasza drużyna zdobyła II miejsce w klasyfikacji drużynowej i otrzymała puchar Kuratora Oświaty w Gdańsku. Artur Przybyłowski zdobył III miejsce indywidualnie i otrzymał puchar dyrektora PORD w Gdańsku. Drużyna zajęła I miejsce w jeździe motocyklem, II miejsce ze znajomości przepisów ruchu drogowego, I miejsce z obsługi motocykla, III miejsce z udzielania pomocy przedlekarskiej i IX miejsce ze znajomości historii motoryzacji.

Słaby wynik tej ostatniej konkurencji pozbawił nas zwycięstwa w tym turnieju.

W 2008 i 2009 roku uczniowie naszej szkoły zwyciężali w turniejach wojewódzkich i reprezentowali nasze województwo w zawodach ogólnopolskich w Białej Podlaskiej i Żarnowcu.

 


Przedstawili ofertę edukacyjną

 

10 marca br w ZSRCKU w Łodzierzy odbyło się spotkanie informacyjne dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych gminy Miastko z przedstawicielami gimnazjów z Miastka, Dretynia, Starkowa i Koczały. Na spotkaniu poinformowano o ofercie edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych z powiatu bytowskiego.

 

 


XV Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych

 

W dniu 15 lutego 2010 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbył się XV Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. W turnieju udział wzięło 7 zespołów z sześciu miejscowości (Dretyń, Brzeźno Szlacheckie, Lipnica, Miastko, Tuchomie i Łodzierz). Łącznie Turniej liczył 65 osób. Sponsorem turnieju był Starosta Powiatu Bytowskiego i Dyrekcja Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy. Sędzią w trakcie rozgrywania spotkań był Pan Jacek Szatkowski. Organizatorami Turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego z ZSRCKU w Łodzierzy w składzie: Agnieszka Dust-Brzezińska, Joanna Kruse, Katarzyna Domańska, Dariusz Matuszkiewicz oraz Sławomir Petryna. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor szkoły Pan Mariusz Treder.

Drużyny rozegrały 11 spotkań, trwających 2 razy 8 minut . Pierwsze 9 spotkań odbyło się w dwóch grupach, z których do następnych rozgrywek przechodziły po dwa zespoły z każdej grupy. Kolejne 2 spotkania były walką o miejsca.

W meczu o miejsca 3 – 4 zagrały Gimnazjum w Dretyniu oraz Gimnazjum w Lipnicy. Mecz wygrało Gimnazjum w Dretyniu wynikiem 8:1.

W meczu o miejsca 1 – 2 walczyły Gimnazjum w Miastku oraz Gimnazjum w Tuchomiu (zespół 2). Zwycięstwo wywalczyli chłopcy z Gimnazjum w Miastku wynikiem 7:2.

 

Ostateczna klasyfikacja:

I miejsce – Gimnazjum w Miastku

Trener: Łukasz Jędraszko

II miejsce – Gimnazjum w Tuchomiu (zespół 2)

Trenerzy: Jerzy Szreder, Rafał Zblewski

III miejsce – Gimnazjum w Dretyniu

Trener: Henryk Jabłoński

IV miejsce – Gimnazjum w Lipnicy

Trener: Bogdan Rymon Lipinski

V miejsce – Gimnazjum w Brzeźnie Szlacheckim

Trener: Lucjan Wnuk Lipiński

Gimnazjum w Tuchomiu (zespół 1)

Trenerzy: Jerzy Szreder, Rafał Zblewski

FC „Korsiarze” Łodzierz

Uczestnicy Turnieju w trakcie jego trwania zapewnioną mieli opiekę medyczną, wodę oraz ciepły obiad.

Uroczystego wręczenia dyplomów i pucharów oraz zakończenia turnieju dokonał Dyrektor szkoły Pan Mariusz Treder wraz z członkiem Zarządu Powiatu Bytowskiego Panem Zbigniewem Batko.

 

 

 


Koncert zespołów „Jamaya Bigi” i „Na Ostatnią Chwilę”

 

 

Dnia 11.02.2010r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbył się koncert zespołów „Jamaya Bigi” i „Na ostatnią chwilę”. Koncert został zorganizowany przez pedagoga szkolnego Macieja Batrucha, a dofinansowany przez Miejsko-Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku.

Celem koncertu było dotarcie bezpośrednio do młodzieży z przesłaniem: „Zabij narkotyki i alkohol – na śmierć”. Muzycy poprzez prezentację multimedialną i muzykę rockową pokazali czym są narkotyki i alkohol oraz do czego prowadzą. Pokazali młodzieży aby zobaczyli na własne oczy i posłuchali tych artystów, którzy z nałogiem przegrali i odeszli na zawsze.

Młodzieży bardzo podobał się koncert, chętnie brali udział w śpiewaniu razem z zespołem i z uwagą wysłuchali ostrzeżeń na temat narkotyków i alkoholu, które kierowali do nich liderzy zespołów Zbigniew Dróżdż z Jamaya Bigi i Andrzej Piasecki z zespołu Na ostatnią chwilę.

 

 


Debata unijna

,,Czym byłaby Unia Europejska bez Polski” to temat debaty, jaka odbyła się 20 stycznia w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy. Debatę poprowadzili uczniowie szkoły –Magdalena Wójtowicz, Mateusz Grzymek i Mariusz Jakubowski.. Pytania z zakresu ekonomii, turystyki, gospodarki i polityki jak i wielu innych dziedzin była tematem dyskusji w której udział wzięli radny województwa pomorskiego Mirosław Batruch, burmistrz Miastka Roman Ramion, dyrektor ZSRCKU w Łodzierzy Mariusz Treder, katecheta ks.Mirosław Przybyłek oraz uczeń klasy II technikum spedycji Stanisław Kowalski, który piastuje mandat posła na Sejm Dzieci i Młodzieży.

Celem debaty było propagowanie idei zjednoczonej Europy wśród młodzieży. W debacie aktywnie uczestniczyło 100 uczniów , którzy zadawali pytania komentowali wypowiedzi i formułowali wnioski. Całe przedsięwzięcie przygotowali nauczyciele łodzieskiej szkoły (Zofia Romanowska, Magdalena Wojtowicz, Kamila Kiedrowska, Piotr Adamecki oraz Katarzyna i Grzegorz Jończykowie. Przebieg debaty będzie można obejrzeć w Miasteckiej Telewizji Kablowej.

 


Na praktyki do Holandii

 

Na wiosnę grupa uczniów technikum rolniczego i technikum architektury krajobrazu ze szkoły w Łodzierzy odbywać będzie praktyki w gospodarstwach rolnych w Grubbenvorst w Holandii. W październiku ubiegłego szkoła nawiązała współpracę z instytucją zajmującą się organizowaniem praktyk uczniowskich w Holandii. Teraz organizowane są wyjazdy uczniów zagranicę. Praktyki trwać będą 8 tygodni w nowoczesnych szklarniach zajmujących się produkcją warzyw i kwiatów, szkółkach drzew ozdobnych i owocowych. Po zakończeniu praktyk i ukończeniu szkoły średniej w Łodzierzy uczniowie będą mogli dalej się kształcić na wyższej uczelni rolniczej w Den Bosch w Holandia –Dotychczas uczniowie z Łodzierzy zdobywali wiedzę praktyczną w gospodarstwach rolnych i rybackich w kraju ale również i zagranicą w Niemczech, Szwajcarii i Czechach.

 


Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych

 

Dnia 16.12.2009r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych. Prace swoje zaprezentowali podopieczni Środowiskowego Domu Społecznego w Miastku. Ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród grona pedagogicznego oraz młodzieży. Sprzedano prawie wszystkie wystawione prace. Kiermasz zorganizował pedagog szkolny Maciej Batruch.


Aranżacja stołów Bożonarodzeniowych

W naszej szkole już tradycyjnie o tej porze roku odbył się konkurs ,,Aranżacja stołów Bożonarodzeniowych” . Organizatorami konkursu były nauczycielki Renata Szepel i Alicja Stoltmann. Jury w składzie wicedyrektor Halina Girtler , Marzena Wójtowicz i Katarzyna Czekała oceniła prace uczestników konkursu.

Wyniki:

I miejsce –Paulina Zientarska i Krzysztof Świętochowski-klasa IV B technikum żywienia i gospodarstwa domowego

II miejsce-Agnieszka Kuras i Karol Szmidt –klasa III technikum żywienia i gospodarstwa domowego

III miejsce-Ewelina Ginter i Patrycja Cybulska klasa I technikum żywienia i gospodarstwa domowego

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Dyrekcje ZSRCKU w Łodzierzy. Konkurs relacjonowały : Radio Koszalin i Miastecka Telewizja Kablowa.

 

 


XIII Turniej Mikołaja Dundy

 

W dniu 05.12.2009r.w hali miasteckiego OSiRu, odbył się XIII Turniej Piłki Siatkowej im. Mikołaja Dundy. Organizatorami tego turnieju byli: Dyrektor Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miastku, osobami prowadzącymi: Dariusz Matuszkiewicz i Wiesław Wójtowicz. W turnieju udział wzięło pięć drużyn, Tęcza z Pietrzykowa, Przyjaciele Mikołaja z Miastka, uczniowie ZSRCKU w Łodzierzy, HKS z Miastka oraz drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie. Po rozegraniu dziesięciu spotkań systemem „każdy z każdym” zwycięscami turnieju zostali uczniowie ZSRCKU w Łodzierzy, drugie miejsce zajęli zawodnicy Tęczy Pietrzykowo, trzecie HKS, czwarte KPPSP w Bytowie na piątym miejscu znaleźli się Przyjaciele Mikołaja. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Oto Nasza zwycięska drużyna: Olchowik Paweł, Olchowik Sławomir, Jakubowski Dariusz, Staszków Michał, Ciemiński Adrian, Kłączyński Jarosław, Jażdżewski Tomasz, Czerwiński Paweł. Organizatorzy dziękują za udział i zapraszają za rok.

 


Mikołajkowy turniej

 

3 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej . Udział w nim wzięli gospodarze turnieju drużyna z Łodzierzy oraz reprezentacje Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Miastku i Zespołu Szkół Leśnych w Warcinie. Zwycięzcami turnieju została reprezentacja Łodzierzy pod opieką Dariusza Matuszkiewicza, która pokonała drużynę z Warcina 3:1 i drużyną PMDK 3:0. W innym spotkaniu reprezentacja ZSL w Warcinie (opiekun Stanisław Gosławski) odniosła zwycięstwo nad drużyną PMDK (opiekun Elżbieta Lewandowska) 3:0. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Prezesa Pomorskiej Izby Rolniczej, Starostę Powiatu Bytowskiego oraz Dyrekcje ZSRCKU w Łodzierzy


Ruszył turniej im. Barbary Pliszki

Ruszyła pierwsza runda XVII Turnieju Nauczycielskiego Drużyn Mieszanych Piłki Siatkowej im. Barbary Pliszki. W turnieju udział bierze również reprezentacja pracowników naszej szkoły. Nasz zespół zwyciężył z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie 3:0 i reprezentacją Zespołu Szkół w Borzymtuchomiu 3:0. Naszą szkołę w turnieju reprezentują: Joanna Krsuse, Grażyna Skowroń Frycz, Agnieszka Dust-Brzezińska, Katarzyna Domańska, Dariusz Matuszkiewicz, Henryk Jabłoński, Stefan Stankiewicz, Mieczysław Pawłowski, Mariusz Treder

 


KONKURS MULTIMEDIALNY

p.n. „Logo Światowego Dnia AIDS w Powiecie Bytowskim”

 

Uczniowie należący do szk. k. LOP prowadzonego pod kierunkiem Grażyny Skowroń-Frycz przystąpili do konkursu multimedialnego „Logo Światowego Dnia AIDS w Powiecie Bytowskim” .Organizatorem konkursu był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytowie. Z pośród 5 prac komisja szkolna wytypowała logo opracowane przez Adrianę Gawrylczyk z klasy I technikum architektury krajobrazu. Ostatecznie zajęła ona II m-ce, za które otrzymała rzeczową nagrodę.

G R A T U L A C J E A D R I A N O !!!

 

A oto nagrodzone logo:

 


 

KONKURS NA KARTKĘ POCZTOWĄ

p.n. „ Palenie Rzuć – do Zdrowia Wróć ”

 

W związku z obchodami „ Światowego Dnia Rzucania Palenia ” , któremu przyświeca hasło „ Rzuć Palenie Razem z Nami ” Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytowie w październiku 2009 r. zorganizował konkurs na kartkę pocztową p.n. „ Palenie Rzuć – do Zdrowia Wróć ”. Pomysł zrodził się z troski o edukację młodzieży z zakresu szkodliwości dymu tytoniowego. Miał zachęcić jak największą grupę osób palących tytoń do zerwania z tym nałogiem. Stworzenie kartki pocztowej o tematyce antynikotynowej zapewne zachęciło młodzież do zagłębienia się w tę tematykę. Do konkursu przystąpiło wielu uczniów zachęconych przez Grażynę Skowroń-Frycz i Andrzeja Mynio. Komisja w składzie: Grażyna Skowroń-Frycz, Marek Łutczyk i Stanisław Frycz miała wielki dylemat, które kartki wybrać. Ostatecznie wytypowano te, które przedstawiamy poniżej. Widać decyzja była słuszna, bowiem kartka nr 1. Zajęła I m-ce, a kartka nr 2. III m-ce.

Zwyciężczynie : Magdalena Wójtowicz – kl. III i Marzena Dzienisz – kl. II technikum architektury krajobrazu otrzymały rzeczowe nagrody.

 

Kartka nr 1.

I m-ce, autor: Magdalena Wójtowicz

 

Kartka nr 2.

III m-ce, autor: Marzena Dzienisz

Równie piękne były pozostałe, zresztą oceńcie sami!

 

Kartka nr 3.

Autor: Patryk Zgadzaj – kl. III technikum architektury krajobrazu

 

Kartka nr 4.

Autor: Olga Glaza – kl.II technikum architektury krajobrazu

 

 


Koncert zespołów: „100%” i „Kombii” w Słupsku.

 

Dnia 27.11.2009r. grupa uczniów pod opieką pedagoga szkolnego p. Macieja Batrucha wzięła udział w imprezie profilaktyczno – informacyjnej na temat uzależnień pod nazwą „NIEĆPA 2009”, która odbyła się w Hali Gryfia w Słupsku.

Na początku wystąpili przedstawicieli władz miasta oraz służb społecznych i organizacji pozarządowych działających w Słupsku i regionie. Imprezę otworzył Prezydent Słupska Maciej Kobyliński. Następnie odbył się koncert zespołu „100%” i gwiazdy wieczoru zespołu „Kombii ”.Przy wejściu do hali znajdowały się punkty konsultacyjne, gdzie można było uzyskać informacje na temat sposobów udzielania pomocy osobom zagrożonym uzależnieniem i uzależnionym oraz rodzinom, miejsc terapii oraz warunków i szans wyjścia z problemu uzależnień. Wyjazd sfinansowała Miejsko Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

 

 


 

Udział w XIII Giełdzie Piosenki w MGOK Miastku.

Dnia 21.11.2009r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Macieja Batrucha wzięli udział w XIII Giełdzie Piosenki w MGOK w Miastku. Uczniowie Monika Mirączka, Łukasz Nawrocki, Edyta Karpińska i Monika Robakowska zaśpiewali dwie piosenki. Pierwszą piosenkę jaką wykonali to: Varius Manx „Zamigotał świat”, drugą była: Ewelina Flinta/Łukasz Zagrobelny „Nie kłam, że kochasz mnie”.

 


Soboty w Łodzierzy

Trwają zajęcia edukacyjne realizujące projekt ,,Wiedza chłopa warta złota” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Obejmuje on rodzaje zadań – ,,Modernizacje programu nauczania na kierunkach rolniczych”, wyjazdy studyjne , ,,Kuźnia wiedzy” czy zadanie ,,To nie takie trudne czyli wyrównanie dysproporcji edukacyjnych”. Na zajęciach wykorzystywane są nowoczesne technologie informacyjne np. tablica interaktywna . W galerii zdjęć foto z wyjazdu studyjnego do Przytocka.


Gminny konkurs historyczny „A to Polska właśnie”

 

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy w konkursie reprezentowała Magdalena Wójtowicz, Magdalena Pluto-Prądzinska i Kacper Cichuta. Uczniowie rozwiązywali godzinny test przygotowany przez miasteckich nauczycieli historii. Najlepiej z łodzieskiej reprezentacji wypadła Magda Wójtowicz, zajmując 3 miejsce. Otrzymała dyplom i cenne nagrody rzeczowe. Uczniów przygotowywał nauczyciel historii Grzegorz Jończyk


„ Droga do wolności”

 

To tytuł scenariusza montażu słowno-muzycznego, który był przedstawiony 10 listopada 2009 r., celem uczczenia 91 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. W przedstawieniu brało udział 12 uczniów pod kierunkiem nauczyciela historii Grzegorza Jończyka.


Zdjęcia szkoły

 

Zapraszamy do odwiedzenia nowej galerii zdjęć szkoły foto szkoły (obsługa przez Internet Explorer)


Próbna matura

 

3 listopada w naszej szkole tak jak w całym kraju został przeprowadzony próbny egzamin maturalny z matematyki. Przystąpiło do niego 110 uczniów 5 klas maturalnych z naszej szkoły. Następna próba odbędzie się

24 listopad-język polski

25 listopad matematyka

26 listopad-język angielski i język niemiecki

27 listopad- przedmioty dodatkowe

 


Konkurs recytatorski w Łodzierzy

 

Dla uczczenia rocznicy pontyfikatu Papieża Jana Pawła II w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbył się IX Konkurs recytatorski poezji i prozy Karola Wojtyły, któremu przyświecał szczytny cel – poznanie i odkrywanie utworów lirycznych i dramatycznych Karola Wojtyły, utworów, które wymagają od nas osobistego wysiłku umysłowego i duchowego w odnajdowaniu związków człowieka z Bogiem i świata natury z nieskończonością. Patronem honorowym konkursu jest Marszałek Województwa Pomorskiego Jana Kozłowskiego.

Swoją obecnością uświetnili konkurs: burmistrz Miastka – Roman Ramion, przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku Dariusz Zabrocki, radny sejmiku województwa pomorskiego Mirosław Batruch, członek Zarządu Powiatu Bytowskiego Zbigniew Batko, dr ks. Józef Turkiel, ks. Tadeusz Kanthak, , właściciel firmy ,,Danlid” Krzysztof Świątek Brzeziński

Dziewiąta edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Karola Wojtyły rozpoczęła się 16.10.2009r. o godzinie 11.00. Organizator imprezy – Dyrektor szkoły Mariusz Treder powitał zaproszonych gości, opiekunów i uczestników konkursu. Następnie odczytał list Marszałka Województwa Pomorskiego, który wyraził swoją aprobatę dla tego przedsięwzięcia, życzył wszystkim zebranym, by wytrwali w podtrzymywaniu tradycji. Następnie Dyrektor zaprezentował wszystkich tych, którzy przyczynili się do zorganizowania konkursu – Joannę Treder, Jana Harężę, Andrzeja Mynio, Beatę Grzybowską, Elżbietę Dudziak., Macieja Batrucha, Marka Łutczyka. Zapoznał również z programem oraz przedstawił skład komisji.

Był on następujący:

dla szkół podstawowych:

– Elżbieta Dudziak – przewodnicząca

– Irena Remelska

– ks. Mirosław Przybyłek

dla szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalny

-Beata Grzybowska przewodnicząca,

-Joanna Zabrocka,

-ks. Andrzej Naporowski,

 

Następnie uczniowie z ZSRCKU w Łodzierzy zaprezentowali krótką część artystyczną, którą uczcili pamięć papieża – Polaka.

O godzinie 11.30 rozpoczęła się recytacja – uczniowie szkół podstawowych w sali nr 7, natomiast uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalych w sali nr 6. Do konkursu uczniowie przystępowali według podziału na grupy wiekowe.

 

Po recytacji, w godzinach 12.00 – 13.00, wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie zostali zaproszeni na ciepły posiłek. organizatorzy czuwali nad przygotowaniem do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

O godzinie 13.30 dyrektor szkoły Mariusz Treder ogłosił wyniki.

 

Kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce – Aleksandra Ząbek – SP nr 1 w Miastku,
II miejsce – Karolina Cyprusewicz – SP w Kwidzyniu,
III miejsce – Anna Jankowska- SP w Kwidzyniu.

Kategoria szkoły gimnazjalne:

I miejsce – Igor Hnat – Gimnazjum w Miastku,
II miejsce – Łukasz Tucholski – Gimnazjum w Pile,
III miejsce – Marta Małyszko – Gimnazjum w Miastku.

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Agnieszka Mańska – ZSL w Warcinie,
II miejsce – Małgorzata Bińczyk – ZSL w Warcinie,
III miejsce – Adriana Liwara – V LO w Koszalinie.

 

Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk zaproszonych gości nagrody i dyplomy. Przyjęli również gratulacje i wyrazy uznania. Dyplomy wręczono również pozostałym uczestnikom. W czasie wręczania nagród Pan Dyrektor podziękował wszystkim tym, dzięki którym uczniowie otrzymali nagrody, upominki, dyplomy oraz ciepły posiłek. Byli to:

 

Caritas Polska w Warszawie

Starosta Bytowski Jacek Żmuda-Trzebiatowski

Burmistrz Miastka Roman Ramion

Przewodniczący Rady Miejskiej-Dariusz Zabrocki

Przewodniczący Sejmiku Pomorskiego-Brunon Synak

Kazimierz Kowalski – spółka sc KODEK

Firma Danlid-Krzysztof Świątek Brzeziński

Spółdzielnia Rzemiosł Różnych w Miastku-Eugeniusz Wolski

Sklep LEWIATAN w Miastku

Dorota Adamecka- ,,Stowarzyszenie Pomocna Dłoń”

 

 


Ślubowanie klas pierwszych

 

Wrzesień to miesiąc kiedy w naszej szkole tradycyjnie odbywa się uroczystość ślubowania klas pierwszych. W tym roku 81 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie na sztandar szkoły i odebrało z rąk dyrektora szkoły legitymacje szkolne W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście-prezes zarządu pomorskiej izby rolniczej Zenon Bistram, przewodniczący komisji rolnictwa sejmiku pomorskiego Mirosław Batruch, dyrektor ds. małych i średnich przedsiębiorstw Banku Gospodarki Żywnościowej w Gdańsku Małgorzata Mierzicka-Czajkowska i dyrektor miasteckiego BGŻ-tu Bronisława Nielipiuk. Uroczystość była okazją do podsumowania sportowych osiągnięć uczniów z ZSRCKU w Łodzierzy, w których prym wiodą drużyna siatkarska chłopców pod opieka nauczyciela wuefisty Dariusza Matuszkiewicza . Najlepsi sportowcy otrzymali z rąk dyrektora szkoły Mariusza Tredera pamiątkowe dyplomy i puchary. Niespodzianką dla uczniów było wręczenie strojów sportowych i sprzętu sportowego ufundowanego przez Pomorską Izbę Rolniczą, Bank Gospodarki Żywnościowej w Gdańsku i w Miastku oraz radnego wojewódzkiego Mirosława Batrucha.

 

 

 


 

Stypendia starosty

 

W środę 9 września, w sali Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Miastku, starosta bytowski Jacek Żmuda-Trzebiatowski wręczył trzydziestu uczniom z terenu gminy Miastko stypendia za wysokie wyniki w nauce w minionym roku szkolnym 2008/2009. Wśród stypendystów znaleźli się też uczniowie szkoły w Łodzierzy:Anna Meyer, Magdalena Wójtowicz, Stanisław Kowalski i Mariusz Jakubowski. Gratulujemy

 


Z wizytą w Walsrode

 

Grupa młodzieży pod opieką nauczycielek języka niemieckiego Magdaleny Wojtowicz i Kamili Kiedrowskiej przebywa z wizytą w Walsrode w Dolnej Saksoni. Szkoła w Walsrode jest zaprzyjaźnioną placówką z naszą szkołą. Dzięki temu partnerstwu corocznie dochodzi do zagranicznych wymian młodzieży

 


Remont sali gimnastycznej

Zostanie odnowiony parkiet sali gimnastycznej w naszej szkole. Zaplanowano cyklinowanie i malowanie parkietu. Koszt inwestycji to około 25 tyś zł. Pieniądze na ten cel przeznaczyło Starostwo Powiatowe w Bytowie.


Łodzierzy-,,Wiedza chłopa warta złota”

 

200 tyś zł dofinansowania otrzyma Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy na projekt ,,Wiedza chłopa warta złota-aktywizacja zawodowa i podwyższenie poziomu wykształcenia uczniów szkoły rolniczej w Łodzierzy”-”

 

Projekt skierowany jest do uczniów naszej szkoły którzy w ramach tego projektu będą korzystali z różnego rodzaju zajęć np. nauki języka angielskiego i niemieckiego zawodowego ale także będą poszerzać swoją wiedze z zakresu nowoczesnych technik i metod upraw roślin, wejścia na rynek pracy czy alternatywnych form zarobkowania na wsi.– wyjaśnia dyrektor ZSRCKU w Łodzierzy Mariusz Treder

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.. Obejmuje on 5 rodzajów zadań – Modernizacje programu nauczania na kierunkach rolniczych,,- który poszerzy wiedzę uczniów klas rolniczych o nowoczesne formy pracy w rolnictwie,. Inne zadanie obejmuje wyjazdy studyjne do gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw produkcyjnych związanych z rolnictwem.

 

Dodatkowo projekt zakłada zajęcia pozalekcyjne dla uczniów szkoły w ramach tzw ,,Kuźni wiedzy” gdzie uczniowie z Łodzierzy będą mogli uczęszczać na zajęcia z matematyki, biologii, języka niemieckiego, języka angielskiego, zajęcia z przedsiębiorczości z wykorzystaniem technik informatycznych. Następne zadanie o nazwie ,,To nie takie trudne” czyli wyrównanie dysproporcji edukacyjnych zakłada zajęcia dla uczniów z języka polskiego i matematyki.

 

W ramach realizowanych zadań projekt zakłada opracowanie analizy zapotrzebowanie rynku pracy na zawody rolnicze i pokrewne , dzięki której będzie można w przyszłości planować tworzenie nowych kierunków kształcenia w szkole , gdzie kształcić będzie można w zawodach poszukiwanych wśród pracodawców.

 

Projekt będzie realizowany do października 2010 r.

 

 

 

Archiwum- rok szkolny 2008/2009

 

 

Międzywojewódzki Turniej Eliminacyjny do XII Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych.

 

W dniach 30-31.05.2009r. uczniowie ZSRCKU w Łodzierzy rocznik 1990 i młodsi, reprezentowali województwo pomorskie w Turnieju Eliminacyjnym do XII Igrzysk Ludowych Związków Sportowych 2009 w Piłce Siatkowej Chłopców, który odbył się we Wrześni. Siatkarze ZSRCKU (Dariusz Jakubowski, Paweł Olchowik, Adrian Ciemiński, Michał Staszków, Jarosław Kłączyński, Tomasz Jażdżewski i Paweł Czerwiński) zmierzyli się z drużynami z województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego i po dwóch dniach rywalizacji wywalczyli II miejsce. Gratulujemy !

 

I m MLKS VOLLEY Gubin

II m ZSRCKU Łodzierz

III m KPS PROGRESS Września

IV m LUKS 5 Stargard Szczeciński

 

 


 

Fantom

 

Dyrekcja ZSRCKU w Łodzierzy informuje, że zakupiono fantoma, który będzie wykorzystywany na zajęciach z przysposobienia obronnego i przepisów ruchu drogowego w ramach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Fantom zakupiony został przy współfinansowaniu przez Inspektorat PZU SA w Słupsku i szkołę w Łodzierzy. Dyrekcja szkoły dziękuje PZU S.A. za wsparcie finansowe.

 


„Zachowaj Trzeźwy Umysł 2009”

 

Młodzież z naszej szkoły pod opieką pedagoga szkolnego Macieja Batrucha zorganizowała we współpracy z Miejsko Gminną Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku happening w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2009” Młodzież przeszła ulicami Miastka głosząc hasła nie nadużywania alkoholu, wręczając ulotki adresowane do kierowców, zachęcała do użycia alkogogli- gogli stymulujących stan po spożyciu alkoholu i dającej możliwość obserwacji zachowań w stanie nietrzeźwym. Głównym celem kampanii było wzbudzenie refleksji wśród młodzieży i dorosłych na temat konsekwencji nadużywania alkoholu


Konferencja i konkurs

Żywność wysokiej jakości szansą rozwoju regionu” była tematem konferencji, która odbyła się w środę, 22 kwietnia w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy. W jej ramach odbył się też konkurs „Dziedzictwo kulinarne udział 22 restauratorów i właścicieli gospodarstw agroturystycznych z powiatów: bytowskiego, słupskiego i człuchowskiego oraz 15 grup młodzieży z technikum żywienia i gospodarstwa domowego i technikum kucharz z Łodzierzy

 

Konferencje i konkurs zorganizował Mirosław Batruch – przewodniczący Komisji Rolnictwa Sejmiku Województwa Pomorskiego, dyrekcja i nauczyciele łodzieskiego Zespołu Szkół oraz Urząd Miejski w Miastku.

Uczestnicy konferencji wysłuchali dwóch wykładów. Z pierwszym pt. „Produkt tradycyjny i regionalny szansą rozwoju Regionu” – wystąpił Kazimierz Sumisławski- dyrektor Departamentu Środowiska, Rolnictwa i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Z drugim – „Problematyka rozwoju w Polsce sektora produkcji i sprzedaży naturalnej żywności wysokiej jakości” – wystąpił dr Grzegorz Russak – prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, znany z prezentacji polskiej kuchni w TVP2. Jury pod przewodnictwem Grzegorza Russaka wybrała najlepsze potrawy i ekspozycje. W kategorii – uczniowie – I miejsce zajęła Elżbieta Rudnik za swojski chleb z kaszubską omastą. W kategorii – restauracje i gospodarstwa agroturystyczne zwyciężył Roman Sidorkiewicz z Zagonów w gminie Kołczygłowy, który prowadzi gospodarstwo „Kozie sery”. Te specjały zawojowały podniebienia nie tylko jurorów, ale i uczestników konferencji. Drugie miejsce zajęła restauracja Maxima z Miastka prowadzona przez Andżelikę Żychlińską. Jej restauracja zaprezentowała m.in. swoją przebojową potrawę – pstrąg w otulance z wędzonego węgorza. Trzecie miejsce zajęła domowa piekarnia Alicji i Czesława Lew Kiedrowskich z Jezierza k. Kołczygłów za przepyszne, swojskie chleby, Na czwartym miejscu znalazły się Zakłady Mięsne Romana Kaczmarskiego ze Strzelinka, a na piątym – gospodarstwo Nadmorski Las Sylwii i Ireneusza Laskowskich.

 

Nagrody ufudowali: Marszałek Województwa Pomorskiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa Sejmiku Pomorskiego, Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Prezes Izby Rolnej w Gdańsku, Starosta Bytowski, Burmistrz Miastka

 

Sponsorzy-Bank Gospodarki Żywnościowej w Miastku, Bank Spółdzielczy w Bytowie, Dyrekcja ZSRCKU w Łodzierzy

 

 

 

 


Konkurs

na najpiękniejsze stoisko

w Jarmarku Wielkanocnym

Urząd Miejski i Dyrekcja Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku
zorganizowali barwny Jarmark Wielkanocny. Impreza miała miejsce w dniach od 2 do 3 kwietnia 2009roku. Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy reprezentowała grupa uczniów: Angelika Ustianowska, Paulina Zientarska, Krzysztof Świętochowski, Elżbieta Rudnik i Anna Pszczółkowska pod opieką p. Katarzyny Jończyk. Młodzież wystąpiła w ludowych strojach kaszubskich przy pięknie udekorowanych stołach świątecznych. Nasze stoisko zdobyło II miejsce w konkursie i zostało nagrodzone dyplomem z rąk Burmistrza Romana Ramiona. Dodatkową atrakcją dla uczestników i zwiedzających był udział w warsztatach tworzenia pisanek wielkanocnych, które prowadził p. Miron Kierkosz. Wystawa i kiermasz cieszyły się dużym powodzeniem wśród mieszkańców regionu i przyczyniły się m.in. do promocji naszej szkoły.

 


Turniej im Barbary Pliszki-finały w Bytowie

W finałowym siatkarskim turnieju im. Barbary Pliszki nauczyciele z Łodzierzy zajęli 5 miejsce. W pierwszym meczu przegrali z SP2 z Bytowa 0:2, zaś pozostałe mecze zakończyły się już zwycięstwami. ZSRCKU w Łodzierzy pokonała ZSP z Bytowa 2:0 i ZSP z Miastka 2:1.

Najlepsza zawodniczką turnieju została Joanna Kruse –nauczycielka wychowania fizycznego naszej szkoły.


Turniej im Barbary Pliszki

 

Zakończyły się rozgrywki Grupy B XVI TURNIEJU NAUCZYCIELSKICH DRUŻYN MIESZANYCH PIŁKI SIATKOWEJ im. BARBARY PLISZKI. W turnieju uczestniczy również reprezentacja ZSRCKU w Łodzierzy w składzie :

-Dariusz Matuszkiewicz

-Joanna Kruse

-Katarzyna Domańska

-Stefan Stankiewicz

-Mieczysław Pawłowski

-Henryk Jabłoński

-Mariusz Treder

-Grażyna Skowroń-Frycz

-Andrzej Mynio

-Agnieszka Dust-Brzezinska

 

Łodzieska drużyna zajęła 3 miejsce w grupie i dostała się do półfinałów, które odbędą się 4 kwietnia br. w Bytowie.

 

Wyniki spotkań drużyny ZSRCKU w Łodzierzy:

 

Runda pierwsza
» ZSRCKU w Łodzierzy – Gim nr 2 w Bytowie » 3:0 (25:15; 25:15; 26:24)
» ZSP w Bytowie II – ZSRCKU w Łodzierzy » 3:2 (25:19; 24:26; 25:15; 25:27; 15:9) » » ZSRCKU w Łodzierzy – SP nr 5 w Bytowie » 3:1 (26:24; 25:13; 23:25; 25:13) » ZSRCKU w Łodzierzy – ZS w Tuchomiu » 3:0 (25:16; 25:11; 25:22 » ZS w Lipnicy – ZSRCKU w Łodzierzy » 0:3

Runda rewanżowa

» Gim nr 2 w Bytowie– ZSRCKU w Łodzierzy » 3:0
» ZSRCKU w Łodzierzy – ZSP w Bytowie II » 1:3
» SP nr 5 w Bytowie – ZSRCKU w Łodzierzy » 3:2
» ZS w Tuchomiu – ZSRCKU w Łodzierzy » 1:3 (22:25; 20:25; 26:24; 20:25)
» ZSRCKU w Łodzierzy – ZS w Lipnicy » 3:0

 

więcej na stronie www.zspbytow.neostrada.pl/-w zakładce turniej siatkarski

 

 


 

 

FINAŁY

MISTRZA OBYCIA SPOŁECZNEGO

W ŁODZIERZY

W dniu 19 marca 2009 roku odbył się ostatni etap – finał Konkursu o tytuł Międzyszkolnego “Mistrza Obycia Społecznego”.

 

Do finału zakwalifikowało się 8 uczniów:

z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Bytowie:

1.1.Damian Stoltman

2.2.Aleksandra Kowalska

z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Miastku:

2.2.Katarzyna Walczak

3.3.Zbigniew Dorawa

z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miastku:

1.        1. Katarzyna Senger

2.        2. Maciej Zarychta

z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy:

1.        1. Mateusz Kurkul

2.        2. Anna Meyer

 

 

 

Komisja w składzie: Mirosław Batruch, Konrad Remelski, Grzegorz Ławer

wysłuchała odpowiedzi finalistów na pięć pytań w kategoriach:

savoir-vivre, polityka, ochrona środowiska, przysłowia polskie, kultura i sport do wyboru.

 

Każdy finalista losował numer pytania w każdej kategorii, na który odpowiadał przed publicznością . Za odpowiedź mógł uzyskać od 0-10 punktów

 

Międzyszkolnym Mistrzem Obycia Społecznego 2009 została

Anna Meyer (ZSRCKU Łodzierz)

Wicemistrzami Obycia Społecznego zostali:

Maciej Zarychta (ZSP Miastko)

Zbigniew Dorawa (ZSO Miastko)

 

W przerwie między odpowiedziami finalistów, widownię bawił swoimi wspaniałymi tańcami zespół taneczny Fleks oraz uczniowie naszej szkoły śpiewając znane i popularne piosenki

 

 


Uwaga gimnazjaliści !!!

Kryteria decydujące o przyjęciu do klas pierwszych w naszej szkole znajdziecie w zakładce Rekrutacja.

Zobacz prezentacje dotycząca naboru do klas pierwszych-kliknij

 


Osiągnięcia uczniów ZSRCKU w Łodzierzy

w I semestrze roku szkolnego 2008/2009

 

 

Uczniowie o średniej ocen powyżej 4,5:

1.Kowalski Stanisław I Sped. – 5.0

2.Spiczak Brzezińska Krystyna III geod.- 4,7

3.Jakubowski Mariusz I Sped. – 4,7

4.Meyer Anna III Sped. –4,56

 

 

Uczniowie o średniej ocen powyżej 4,0:

1.Mazurek Anna IV Rol. – 4,0

2Kędryna Monika IV Rol. – 4,4

3.Szulc Emilia IV Sped. –4,07

4.Dzienisz Marzena I A.K. Rol.- 4.0

5.Wójtowicz Magdalena II A.K. Rol. –4,3

6.Zgadzaj Patryk II A.K. Rol. –4,0

7.Cichuta Kacper I Sped. – 4,0

8.Wójtowicz Katarzyna II A Sped. –4,0

9.Jóźwiak Ewa III Sped. – 4,18

10.Zapalska Marta III Geod.- 4,3

11.Pluto Prondzińska Magdalena III Geod. – 4,1

12.Bartoszewicz Monika III Geod.- 4,0

13. Gliwa Aneta III Geod. 4,2

14. Żak Anna III Geod. – 4,0

15.Banaszek Wojciech II Geod.-4,138

16.Grzymek Mateusz- I Geod.- 4,2

17.Gajewska Iwona II Geod. –4,4

18.Topka Aleksandra II Geod. –4,2

19.Wera Krystian II Geod. –4,2

20.Cichocka Aleksandra I Żyw. Kuch. –4,1

21.Rudnik Krystyna III B Żyw. – 4,05

 

 

 

Ranking klas według średniej ocen /powyżej 3,0/

1. III Geod. -3.33

2.IV Rol.- 3,31

3.II Geod.-3,24

4.III Sped. -3,22

5.III A Żyw.-3,1

 

 

Ranking klas według frekwencji/powyżej 80 %/

1.        1. I A.K.Rol. -88,9 % 7. II Żyw. –82,6 %

2.        2. III Geod. –88,27 % 8. I Sped. – 82,1 %

3.        3. II A Sped. -86 % 9. III A Żyw. 81,4 %

4.        4. II Geod. -85 % 10.II A.K. Rol. –81%

5.        5. II B Sped. -84 % 11.I Geod. –80,8 %

6.        6. II Rol. – 83 % 12. I Żyw, Kuch.-80,54%


 

Uwaga rodzice !!!

W związku ze zmianą z dnia 18 kwietnia 2008 r. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 12 lutego 2002 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz.U. Nr 15 poz.142 wraz z późn. zmianami*) informujemy rodziców uczniów niepełnosprawnych o możliwości wydłużenia nauki o rok na danym etapie edukacyjnym

 

 


 

Ferie na sportowo w Łodzierzy-dzień drugi

XII Halowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych

Łodzierz 2009

 

Już po raz dwunasty w Zespołe Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbył się XII Halowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. W turnieju udział wzięły 3 zespoły z gimnazjów w Łubnie, Studzienicach i Tuchomiu). Łącznie w turnieju udział wzięło 40 dziewcząt.

Drużyny rozegrały 3 mecze systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu spotkały się Gimnazjum w Studzienicach oraz Gimnazjum Tuchomiu. Spotkanie wygrało Gimnazjum w Tuchomiu wynikiem 14:11.

W meczu drugim zagrały Gimnazjum w Tuchomiu oraz Gimnazjum w Łubnie. Mecz zakończył się zwycięstwem Gimnazjum w Tuchomiu wynikiem 23:11.

W trzecim meczu rywalizowały Gimnazjum w Studzienicach oraz Gimnazjum w Łubnie. Mecz wygrało wygrało Gimnazjum w Studzienicach 13:8.

 

Ostateczna klasyfikacja:

I miejsce – Gimnazjum w Tuchomiu -Trener: Jerzy Szreder

II miejsce – Gimnazjum w Studzienicach – Trener: Krystian Graban

III miejsce – Gimnazjum w Łubnie – Trener: Zbigniew Burek

 

Nagrody ufundowali: Starosta Bytowski, Burmistrz Miastka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku oraz Dyrektor Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy.. Organizatorami Turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy w składzie: Agnieszka Dust, Katarzyna Domańska, Dariusz Matuszkiewicz oraz Sławomir Petryna.

Uroczystego wręczenia dyplomów i pucharów oraz zakończenia turnieju dokonał Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego Mirosław Batruch i Dyrektor ZSRCKU w Łodzierzy Mariusz Treder.

 

 


Ferie na sportowo w Łodzierzy-dzień pierwszy

XIV Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych

Łodzierz 2009 r.

 

W dniu 2 lutego 2009 w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbył się XIV Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. W turnieju udział wzięło 6 zespołów z gimnazjum z Dretynia, Kramarzyn, Lipnicy, Miastka i Tuchomie). Łącznie w turniej udział wzięło 70 osób. Zwycięzcami turnieju zostali gimnazjaliści miasteckiego Gimnazjum im Jana Pawła II . (trener: Wojciech Sidorczuk) . Drugie miejsce zajęło gimnazjum w Kramarzynach (trener:Grzegorz Starzyński) zaś trzecie miejsce przypadło gimnazjalistom z Dretynia (trener: Henryk Jabłoński)

 

Klasyfikacja:

 

I miejsce – Gimnazjum w Miastku – trener: Wojciech Sidorczuk

II miejsce – Gimnazjum w Kramarzynach – trener: Grzegorz Starzyński

III miejsce – Gimnazjum w Dretyniu – trener: Henryk Jabłoński

IV miejsce – Gimnazjum w Lipnicy (zespół 1)-trener: Bogdan Lipiński

V miejsce – Gimnazjum w Tuchomiu – trener: Rafał Wróblewski

VI miejsce – Gimnazjum w Lipnicy (zespół 2) trener: Bogdan Lipiński

 

Puchary dla zwycięzców ufundował m.in. przez Starosta Bytowski Jacka Żmudę-Trzebiatowskiego, Burmistrz Miastka Roman Ramion, Przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku Dariusza Zabrockiego oraz Mariusz Treder Dyrektor Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy.

Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego łodzieskiej szkoły: Agnieszka Dust, Katarzyna Domańska, Dariusz Matuszkiewicz oraz Sławomir Petryna.

 


 

 

„ Gwiezdny Krąg”

 

12 grudnia 2008 r. w ZSRCKU w Łodzierzy odbyły się eliminacje szkolne IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Startowało 23 uczniów , rozwiązujących test składający się z 20 pytań. Najwięcej ,ale tylko 9 punktów, uzyskali następujący uczniowie:

Magdalena Wójtowicz

Katarzyna Wójtowicz

Dariusz Jakubowski

Paweł Olchowik

Komisja szkolna w składzie -Kamila Kiedrowska , Magdalena Wojtowicz, Grzegorz Jończyk nie zakwalifikowała żadnego ucznia do etapu wojewódzkiego, motywując ten fakt m.in. tym, iż nikt nie uzyskał minimum 50 % poprawnych odpowiedzi (zgodnie z zaleceniem wojewódzkiej komisji egzaminacyjnej).

Mimo wszystko gratulujemy uczestnikom wierząc w sukces w roku następnym.

 

 


 

STROIKI BOŻONARODZENIOWE

 

Dnia 11 grudnia 2008 r. w ZSRCKU w Łodzierzy odbył się konkurs na wykonanie stroików świątecznych. Pomysłodawczyniami i realizatorkami przedsięwzięcia były P. Renata Szepel i P. Alicja Stoltmann.

W konkursie uczestniczyli uczniowie Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego. W ciągu trzech godzin lekcyjnych wykonywali stroiki z dowolnych materiałów, z wybranymi przez siebie ozdobami.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych; zwrócenie uwagi na możliwość wykorzystania stroików zamiast choinek do dekorowania mieszkań, aby oszczędzać , chronić lasy oraz rozwijanie zdolności artystycznych i inwencji twórczej. Prace uczniów oceniała trzyosobowa komisja , według ustalonych przez organizatorów kryteriów.

Najwyżej został oceniony stroik wykonany przez uczennicę IV klasy – Elżbietę Rudnik. Drugie miejsce zdobyli uczniowie klasy III B – Paulina Zientarska i Krzysztof Świętochowski, a trzecie –Marzena Kłonczyńska i Angelika Ustianowska z tej samej klasy.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a wszyscy uczestnicy konkursu – słodycze. Część wykonanych przez siebie stroików uczniowie pozostawili w szkole – do dekoracji klas i pomieszczeń administracyjnych.

 

 


Turniej im. Mikołaja Dundy

 

7 grudnia br. odbyła się już XII edycja dorocznego Otwartego Turnieju Piłki Siatkowej im. Mikołaja Dundy. Mecze rozgrywane były w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miastku i Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy. Jak co roku udział w turnieju wzięły zaproszone drużyny siatkarskie z naszej gminy oraz spoza niej. W tym roku udział wzięło 6 drużyn. W turnieju udział wzięła reprezentacja naszej szkoły, która zajęła 3 miejsce w turnieju.

 

 


Próbna matura

 

W dniach 25-27 listopada 2008 r. w ZSRCKU w Łodzierzy do próbnej matury przystąpiło 65 uczniów. Z technikum rolniczego egzamin dojrzałości zdawało 10 osób, z technikum spedycji 27, z technikum żywienia i gospodarstwa domowego 28 osób.Poza obowiązkowym j. polskim, język angielski zdawały 32 osoby, język niemiecki 33, biologię 7, matematykę 3, geografię 36 i wiedzę o społeczeństwie 22 osoby. Uczniowie bardzo poważnie potraktowali ten egzamin. Ewidentnym było, iż ta próba to niezbędne rozpoznanie majowych trudności

 


 

Z wizytą u niemieckich przyjaciół

 

Grupa młodzieży z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy pod opieką nauczycielek germanistek Magdaleny Wojtowicz i Kamili Kiedrowskiej przebywała z wizytą partnerską w zaprzyjaźnionej z łodzieska szkołą- w szkole w Walsrode (Dolna Saksonia/Niemcy). Młodzież z Łodzierzy zwiedziła m.in. Hamburg, Breme i Hanower. Uczestniczyła w zajęciach szkolnych w niemieckiej szkole w Walsrode. Wizyta ta jest kontynuacją wieloletniej współpracy partnerskiej między dwoma szkołami-w Walsrode i w Łodzierzy. Do wymiany doszło dzięki wsparciu finansowym z fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie.


 

 

Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły

 

Konkurs Recytatorski Poezji i prozy Karola Wojtyły ma na celu poznanie i odkrywanie utworów lirycznych i dramatycznych wielkiego Polaka, utworów, które wymagają od nas osobistego wysiłku umysłowego i duchowego w odnajdowaniu związków człowieka z Bogiem i świata natury z nieskończonością.

Patronem honorowym tego przedsięwzięcia jest Marszałek Województwa Pomorskiego.

Ósma edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Karola Wojtyły miała miejsce 16 X 2008 r.- dokładnie w trzydziesta rocznice pontyfikatu Jana Pawla II. Konkurs rozpoczęli uczniowie ZSRCKU w Łodzierzy prezentując zebranym przygotowana część artystyczna, w której przybliżyli sylwetkę papieża Polaka. W dalszym ciągu przebiegu konkursu Dyrektor Szkoły – Mariusz Treder powitał zgromadzonych gości, opiekunów i uczestników. Swoja obecnością konkurs uświetnili: radny Sejmiku Pomorskiego – Miroslaw Batruch, burmistrz Miastka – Roman Ramion, Wicestarosta Powiatu Bytowskiego – Krzysztof Sławski, członek Zarzadu Powiatu Bytowskiego – Zbigniew Batko, proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych – ks. Jozef Turkiel, ks. proboszcz Tadeusz Kanthak oraz wizytator wydziału katechetycznego Kurii Biskupiej Diecezji Koszalinsko-Kolobrzeskiej w Koszalinie – siostra Bernadeta Lewicka. Ksiądz dr Ryszard Ryngwelski – gość i jednocześnie juror we wszystkich poprzednich edycjach, przysłał list, w którym wyraził swoje ubolewanie nad tym, ze z powodu obowiązków w nowo objętej parafii nie może przybyć na konkurs. Dyrektor szkoły podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania konkursu: pomysłodawcy Mirosławowi Batruchowi, Elżbiecie Dudziak, Beacie Grzybowskiej, Janowi Hareży, Joannie Treder, Markowi Lutczykowi, Maciejowi Batruchowi oraz Andrzejowi Mynio.

O godz. 11. 30 rozpoczęła się recytacja. Uczniowie prezentowali przygotowane utwory w trzech grupach: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalnej. Skład komisji był następujący: szkoły podstawowe i gimnazja – przew. Elżbieta Dudziak, p. Irena Remelska, ks. Miroslaw Przybyłek, szkoły ponadgimnazjalnej – przew. p.Beata Grzybowska, p. Aleksandra Zabrocka, siostra Bernadeta Lewicka, ks. Tadeusz Kanthak. Po recytacji, o godzinie 13.00 wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni na ciepły posiłek mieli również okazje obejrzeć wystawę tematyczna związana z życiem i praca duszpasterska Karola Wojtyły.

W tym czasie Komisja wyłaniała zwycięzców, a organizatorzy czuwali nad przygotowaniem do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. O godz 13.30 Dyrektor Szkoły – ogłosił wyniki.

Wyniki konkursu

Szkoły podstawowe:

–          – I miejsce – Anna Czarnowska – SP nr 2 w Miastku;

–          – II miejsce – Marta Malyszko – SP nr 2 w Miastku;

–          – III miejsce – Teresa Salomon – Sp nr 6 w Kwidzyniu;

 

Szkoły gimnazjalne:

–          – I miejsce – Wioleta Tybora – ZS w Brzeznie Szlacheckim;

–          – II miejsce – Aleksandra Zabrocka – Gimnazjum w Miastku;

–          – III miejsce Barbara Zoske – Gimnazjum nr 4 w Koszalinie;

 

 

Szkoły ponadgimnazjalne:

 

–          – I miejsce – Roman Mazurek – ZSO w Miastku;

–          – II miejsce – Agnieszka Mańska – Zespol Szkol Lesnych w Warcinie;

–          – III miejsce – Michał Karczewski – V LO w Koszalinie.

 

Zwycięzcy konkursu otrzymali z rak zaproszonych gości nagrody i dyplomy, przyjęli również gratulacje i wyrazy uznania. Na zakończenie Dyrektor podziękował nauczycielom i opiekunom, podkreślił ich trud i zaangażowanie w przygotowanie uczniów. Szczególne podziękowania skierował do tych, którzy byli fundatorami nagród i poczęstunku.

Byli to:

–          – Kazimierz Kowalski – s.c. KODEK;

–          – Eugeniusz Wolski;

–          – Edward Heldt;

–          – Roman Ramion – Burmistrz Miastka;

–          – Dariusz Zabrocki – przew. Rady Miejskiej w Miastku;

–          – Jacek Zmuda Trzebiatowski – starosta powiatu bytowskiego;

–          – Krzysztof Swiatek Brzezinski – firma Danlid;

–          – Siec sklepów Lewiatan w Miastku;

–          – Marszalek województwa pomorskiego – Jan Kozłowski

–          – Caritas Polska;

–          – Firma Comel;

–          – Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” .

 

 

 

 


 

 

 

Uczniowie z ZSRCKU w Łodzierzy pomagają Szkotom na obozie międzynarodowym.

 

W dniach 13-21 września 2008 w Charzykowy odbył się obóz sportowo-rewalidacyjno-edukacyjny ”Spotkania nad brzegiem”dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w którym uczestniczyły ekipy z Finlandii, Niemiec, Szkocji oraz z Polski.

Wolontariusze z Łodzierzy od pierwszych chwil, bo już na lotnisku w Gdańsku gdzie ich powitali pomagali trenerom i niepełnosprawnym kajakarzom ze Szkocji w szybkim zaadaptowaniu się do nowych warunków w Polsce oraz w przygotowaniu się do startu na Mistrzostwach Polski w kajakarstwie Olimpiad Specjalnych w Koninie.

Pan Sławomir Petryna nauczyciel w ZSRCKU w Łodzierzy, który był opiekunem młodych ludzi oraz tłumaczem, był również jednym z organizatorów tego obozu odpowiedzialnym za korespondencję międzynarodową.

Niewątpliwą korzyścią dla uczniów była integracja ze środowiskiem osób niepełnosprawnych z innych krajów, doskonalenie języka angielskiego i doświadczenie, które wnosi wysokie walory wychowawcze.

Comments are closed.