Brąz na turnieju B.Pliszki

Reprezentacja nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy w składzie  Dariusz Matuszkiewicz, Stefan Stankiewicz, Grażyna Skowroń, Mariusz Treder ,Mieczysław Pawłowski, , Joanna Majewska (Multimedialna Szkoła Matematyki), Arkadiusz Włodarski (Gimnazjum w Miastku),Marcin Pałczyński (ZSOiT w Miastku) zajęła 3 miejsce w zakończonym XXV Nauczycielskim Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych im. Barbary Pliszki.

W ćwierćfinałach ZSP Łodzierz  pokonało ZS w Borzytuchomiu 2:1 (24:26; 25:17; 15:9) i przeszło do fazy finałowej gdzie spotkało się z gospodarzami i zwycięzcami ubiegłorocznego turnieju Szkołą Podstawową nr 1 w Bytowie i Szkoła Podstawową nr 2 w Bytowie. W pierwszym meczu z SP 1 w Bytowie, ZSP w Łodzierzy przegrała 2:1 (16:25, 24:26, 15:13), w drugim meczu finałowym łodzieską drużynę pokonała Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie 0:2 (16:24,16:24).

Zwycięzcami XXV Nauczycielskiego Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych im. Barbary Pliszki została reprezentacja nauczycieli SP nr 1 w Bytowie, drugie miejsce zdobyła SP nr 2 Bytowie, zaś trzecie miejsce przypadło reprezentacji ZSP w Łodzierzy. Pozostałe miejsca zajęli reprezentanci ZSP w Bytowie (IV miejsce), ZS Lipnica/Borowy Młyn (V miejsce), ZS w Borzymtuchomiu (VI miejscu) i ZSO Bytów/Gimnazjum nr 2 Bytów. Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy,   medale i nagrody wręczone przez dyrektora SP nr 1 w Bytowie Pana Jerzego Jobczyka.

Nauczycielski Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych im. Barbary Pliszki rozgrywany jest od 25 lat mając na celu uczenie pamięci nauczycielki wychowania fizycznego bytowskiego LO Pani Barbary Pliszki oraz integracja środowiska oświatowego w powiecie bytowskim. Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy bierze udział w turnieju już od  11 lat w  zdobywając w tym czasie raz złoto (2007 r.) i trzy razy brąz (2008,2012,2017) . Ponadto trzykrotnie najlepszymi zawodniczkami turnieju były reprezentantki ZSP w Łodzierzy: Joanna Kruse (2009,2014) i Joanna Kozłowska (2016 r.)

więcej o  XXV Nauczycielskim Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych im. Barbary Pliszki

 

Comments are closed.